DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 22. hétfő

Phillip Island helyett Adelaide utcáin rendezik a jövőben a MotoGP Ausztrál Nagydíját

Hosszú hónapok találgatása után a MotoGP Sports Entertainment Group (korábbi nevén Dorna Sports) bejelentette, hogy 2027-től az adelaide-i városi pályán rendezik az Ausztrál GP-t. A sokak által a világ legjobb motorversenypályájának tartott Phillip Island sorsa jó ideje a levegőben lógott azok után, hogy elmaradtak az évekkel ezelőtt ígért fejlesztések, ráadásul a MotoGP vezetősége inkább az F1-es futamnak otthont adó melbourne-i Albert Parkban látta volna szívesen a versenyt. Victoria állam inkább maradt volna a Phillip Island-i helyszínnél, ám végül egy másik állammal, Dél-Ausztráliával kötöttek megállapodást.

phillipisland2

A szerződés hat évre szól, azaz 2027-től 2032-ig rendezik az új helyszínen az ausztrál fordulót. A közlemény szerint a csütörtökön bemutatott nyomvonal a Formula-1 által 1985 és 1995 között használt pálya vonalvezetésének alapjait követi, de mint azt hangsúlyozzák, a MotoGP biztonsági standardjai által megkövetelt módosításokkal. A nyomvonal nagyjából 4195 méter hosszú lesz 18 kanyarral Adelaide belvárosi utcáin, ezzel ez lesz a motorsport királykategóriájának első ilyen jellegű helyszíne és futama. Carlos Ezpeleta, a MotoGP SEG sportigazgatója hangsúlyozta, hogy nem kötöttek kompromisszumokat az első számú prioritásként kezelt biztonság terén, de a kalkulációk szerint akár 340 km/h-s órás tempót is elérhetnek majd az új helyszínen a MotoGP-s gépek. Az első adelaide-i futamot 2027 novemberében rendezik majd.

adelaide-motogp

Jack Miller jelenlétében mutatták be a tervezett nyomvonalat (Fotó: Yamaha Motor Australia)

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Nem az M4-en lesz az F1-es időmérő, íme a szombati program

Amit a szombati motorsport-programról tudni érdemes...:

12:00-13:00 Formula-1, harmadik szabadedzés

15:00-16:00 Formula-1, időmérő edzés (élőben Duna, 16:00-tól M4 Sport)

16:30 Spái 24 órás futam kezdete

16:30-17:15 IndyCar, harmadik szabadedzés

20:35-21:15 IndyCar, időmérő edzés

whitechocolate

fotó: dppi

Nem törődve azzal, hogy 38 fok van, Hamilton kabátban flangál a paddockban

Vannak különös öltözködési szokásai a Mercedes britjének, de ez azért mindenen túltesz!

A pillanatot Hockenheimben tartózkodó kollégánk, Mészáros Sándor örökítette meg.

67786508_935786240117844_704047433050488832_n

67115952_636060566889940_2911539543771447296_n

Raikkönen beintett a kamerásnak

A finn pilóta Instagram storyjába került fel ez a két fénykép - a másodikon az olvasható, hogy "minden történetnek két oldala van"...

pf6_11

alvás

Egy Grosjean-aláírásnak is nagyon lehet örülni

A Haas-pilóták dedikálásánál volt egy hölgy, aki nagyon izgatott volt, amikor Romain Grosjean kiosztotta neki az aláírást...

 

Norris már hét éve is ott volt a tűz közelében

Előkerült egy hét évvel ezelőtti fotó Lando Norris Twitterén, amelyen az akkor kétszeres világbajnoki címvédő Sebastian Vettel mellett pózol...

pf4_14

Hamilton is executive producer lett a vegánságról szóló filmben

Ahogy Arnold Schwarzenegger, Jackie Chan, Novak Đoković, James Cameron és a kosárlabdázó Chris Paul is, akik mind vagy teljesen vegánok, vagy legalábbis teljes mellszélességgel hirdetik ezen életvitel előnyeit. A fenti sztárgárda jelentős része alighanem csak húzónévként van ott a vezető produceri listában, hiszen többnyire szerepelni fognak a szeptemberben érkező dokumentumfilmben, mintsem gyártási feladatokat látnának el, Hamilton mindenesetre az előzetest mellékelve melegen ajánlja, hogy nézzük majd meg: "A teljesítmény mindenekelőtt azzal kezdődik, hogy a megfelelő üzemanyag legyen a szervezetünkben."

Jean Todt a WHO magyar vezetőjével tárgyalt

A 2009 óta Jean Todt irányítása alatt álló Nemzetközi Automobil Szövetség az elmúlt tíz évben sokat tett a kapcsolatépítésért olyan szervezetekkel, amelyek első hallásra sokaknak talán irrelevánsnak tűnnek az autósport számára. Ilyen az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is, amelynek európai regionális igazgatójával, Dr. Jakab Zsuzsannával találkozott legutóbb Genfben Todt. Mint sok minden más, a WHO-val való jó kapcsolat is a közutak biztonságának fokozásáért folytatott kampányban lehet fontos, amely témát zászlójára tűzte az FIA ebben az évtizedben.

Aki azt gondolta, hogy bár Alonso sokféle autót kipróbált már, de buggyt biztosan sohasem fog...

A spanyol nyári tréningkét beszél az alábbi tesztjéről, aminek állítása szerint hamarosan folytatása is lesz. Csak nem a ralis, terepralis karrierútra készül mégis?

Pályabemutató: ilyen lesz a Formula-E fedett pályás versenye

Sam Bird besétált egy épületbe, hogy megkezdje a pályabejárást. Már önmagában ez a mondat pályázhat arra, hogy az autósport idei legőrültebb jelensége legyen, hiszen ki látott már olyat, hogy egy autóverseny egy rendezvényközpont közepéről rajtoljon el!? Hát senki, és ezért akar a Formula-E ebben is első lenni! Márciusban jelentették be, hogy az FE következő szezonjának záró hétvégéjére a sorozat visszatér Londonba, egy egészen szürreális helyszínre, az ExCeL rendezvényközpont környékére és belsejébe. A szürreális pályabemutató mellett a Virgin pilótája, Bird beszél arról, milyen kihívásokra számít a vonalvezetéstől.

Ricciardóék a legózó gyerekek gondolatait is irányítani tudják

Nemcsak a sportot, hanem az élet minden területét áthatja a versenyszellem - ezt az üzenetet hordozza a Renault idei vicces videósorozata, amelyben Nico Hülkenberg és Daniel Ricciardo mutatják be, mi zajlik le valójában az emberek agyában. Most két játszó gyerek került terítékre, de korábban a jógázó lányok és az unatkozó irodisták sem úszták meg, hogy kifigurázzák őket.

Átadták az új mogyoródi csomópontot, a Magyar Nagydíjra menet mindenki kipróbálhatja!

Mogyoród polgármestere, Paulovics Géza jelentette be mindezt. Korábban részletesebben is írtunk már arról, hogy hol és mi változik.

Kezdődik az F1-es hétvége, mutatjuk a pénteki programot

A pénteki nap motorsport-programja:

11:00-12:30 Formula-1, első szabadedzés

15:00-16:30 Formula-1, második szabadedzés (M4 Sport)

17:20-18:05 IndyCar, első szabadedzés

18:30-19:00 Spái 24 órás, Super Pole

21:15-22:00 IndyCar, második szabadedzés

A hétvége teljes programja ezen a linken megtekinthető!

pf1_9

fotó: dppi

Hamilton: Theresa May golyói acélból vannak

Formula-1-es versenyzők ritkán politizálnak – kivétel persze akad, például a mexikói patrióta Sergio Perez –, ezért is szokatlan Lewis Hamilton friss Instagram-posztja. 12 millió követőjének Nagy-Britannia vezető aktuálpolitikai témájában nyilvánított véleményt: a lemondott miniszterelnök, Theresa May szerdán távozott posztjáról, melyet Boris Johnson foglalt el. Hamilton képzavaros bejegyzéssel tisztelgett a politikusnő előtt:

„Ez a nő annyi sz*rt kapott mindenkitől az Egyesült Királyságban, mégis emelt fővel távozik. Függetlenül attól, hogy jónak tartják vagy nem, azt be kell vallani, hogy a golyói acélból voltak, amikor a sárdobálást kellett állnia. A legjobbakat kívánom neki” – olvasható a posztban.

Verstappen és Ricciardo kapcsolata továbbra is jó

"Reunited", vagyis "Újraegyesülve", ezt írta az alábbi képhez Max Verstappen - ugyan Daniel Ricciardo kicsi talán miatta is távozott a Red Bulltól, de a két pilóta olyan jó viszonyt alakított ki még csapattársként, hogy ez az óta is megvan. Ricciardo az elsők között gratulált Verstappennek az Osztrák Nagydíjon aratott győzelem után, most pedig együtt utaznak...

 

Különleges cipőkkel készül hazai futamára Nico Hülkenberg

A Német Nagydíjhoz új cipő dukál a német pilótának:

 

Kifehéredtek az Ezüst Nyilak: Íme a Mercedes hétvégi festése

Különleges fényezéssel szerepel a Mercedes hazai futamán, a Német Nagydíjon: az apropó a márka motorsporttörténetének 125. évfordulója. A világ első autóversenyén, a Párizs–Rouen viadalon 1894-ben Daimler-motor hajtotta a győztes autómobilt. A Mercedes eddig csak részleteket mutogatott az autóból, először csütörtökön prezentálták teljes egészében az alkalmi külsőt.

Megszületett Jenson Button kisfia

A 2009-es világbajnok és párja, Brittny Ward is közzétették Instagramon a gólyahírt: „Itt van, egészséges, és szívünk nem is lehetne ennél jobban boldogsággal tele” – olvasható a közösségi médiában. A posztból kiderül, hogy a jövevény fiú.

Gratulálunk Buttonéknak!

Különleges hétvége lesz ez Charles Leclerc számára

Ugyanis a Ferrari F1-es pilótájának öccse, a 18 esztendős Arthur Leclerc is rajthoz áll a Hockenheimringen, a Formula-4-es mezőny tagjaként - először fordul elő, hogy a Leclerc testvérek ugyanazon a hétvégén, ugyanazon a pályán versenyeznek. Leclerc az alábbi képet posztolta kettejükről azzal, hogy egy kicsit megnőttek azóta...

pf2_17

Sebastian Vettel mutatja be nekünk a német F1-es pályát

A Ferrari németje beszélt az F1 szokásos, futam előtti felvezetőjében - a videó ezen a linken, vagy a Youtube-ra átkattintva megtekinthető!

Vettel még a vizet se csak egy egyszerű palackból issza

Az ESPN vette észre, hogy a német olyan italosüveggel jár-kel a paddockban, amelyen a Ferrari-csapattagok nevei vannak feltűntetve.

vettel_3