Lawson: „Teljesen más érzés” volt a 2026-os gumikat használni
https://formula.hu/parc-ferme/40066
Liam Lawson 141 kört teljesített Abu Dhabiban a szezon utáni teszten, ahol először próbálhatta ki a 2026-os szezonra szánt új Pirelli-gumikat. A Racing Bulls versenyzője szerint az abroncsok „nagyon más érzést” adnak, és már most jól látszik, hogy a vezethetőség jelentősen változik az új szabályok miatt: „Fontos volt, hogy a lehető legközelebb kerüljünk ahhoz a működési ablakhoz, amit jövőre tapasztalni fogunk” – mondta.
Az új-zélandi szerint nemcsak az érzés volt szokatlan, hanem az, hogy a csapat rengeteg olyan adatot gyűjthetett, amely a 2026-os fejlesztések alapját adhatja. „Érdekes nap volt, sok mindent megértettünk. Jó előre megismerni az új dolgokat, mielőtt pályára gurulunk az új autóval.”
Lawson hozzátatte, hogy a téli szünetben részletesen elemzik majd a tapasztalatokat: „A téli szünet alatt lesz időm átgondolni, amit most vezettem. Már nagyon várom, hogy visszatérjünk az új autóval.”
Gobodics Tamás
2470 napja2025-12-10 08:51:00
12 milliárd forintba került a Magyar Nagydíj
https://formula.hu/parc-ferme/22827
Egy érdekes adat az idei Magyar Nagydíjjal kapcsolatban: idén 12,1 milliárd forintnak megfelelő dollárt kellett átutalni a Formula-1 jogtulajdonosának. Ez a tavalyinál 1,2 milliárddal több, a hat évvel ezelőttinek a duplája, a válság előtti szintnek pedig nagyjából a négyszerese. A növekedés részben a forint gyengülésével magyarázható - írja a g7.hu. A portál részletesebb cikke ezen a linken olvasható!
fotó: Ollé Iván
Strommer Benjamin
2470 napja2025-12-10 08:51:00
Így tomboltak a ghánai rajongók, mikor Hamilton megelőzte Verstappent
https://formula.hu/parc-ferme/22822
Samuel Moses Opoku-Agyemang videóját a Formula-1 hivatalos közösségi csatornáin is megosztották: a reakció mindent elmond arról, milyen nagy a Hamilton iránti rajongás Ghánában, egy országban, amelyről az F1 kapcsán általában keveset beszélünk.
Az Autósport és Formula Magazin népszerű Egy lány, egy autó rovatának kulisszái mögé pillantunk be. A kamerák kereszttüzébe a Mogul Racing Team Formula BMW-je és Suzuki Swiftje, valamint három csinos modell, Anikó, Krisztina és Szilvia kerültek.
65 méteres repüléssel zárta le a futamot a WRC világbajnoka
https://formula.hu/parc-ferme/22818
Sebastien Ogier stílusosan fejezte be a hétvégi Finn Ralit: az utolsó szakasz utolsó méterein lévő ugratón padlógázzal ment át és a mérések szerint hatvanöt métert repült, amellyel megnyerte ezt a különszámot a verseny során.
Vaszilykó Péter
2471 napja2025-12-10 08:51:00
A ferrarisok a Hungaroring paddockjában is összecsaptak egymással
https://formula.hu/parc-ferme/22819
Finommotoros mozgásukat és szem-kéz koordinációjukat is próbára tették a Ferrari Formula-1-es pilótái a Magyar Nagydíj hétvégéjén. Sebastian Vettel és Charles Leclerc távirányítós autókkal álltak ki egymás ellen a paddockban. A szűk téren nem volt egyszerű dolguk, de a versenyzői beállítottságuk felszínre tört, így hamar az lett az egyetlen céljuk, hogy a másikat legyőzzék.
Vaszilykó Péter
2471 napja2025-12-10 08:51:00
Közel az F1 a 22 futamos versenynaptárhoz
https://formula.hu/parc-ferme/22820
Szinte borítékolható, hogy a 2020-as Formula-1-es szezon 22 futamot foglal majd magában, állítja Toto Wolff. A Mercedes csapatfőnöke elárulta, a bővítés elsősorban az erőforrások miatt volt kérdéses, ugyanis egy pilóta már idén is mindössze három belső égésű motort használhat el. Többet viszont jövőre sem kaphat büntetés nélkül, a motorgyártóknak alkalmazkodniuk kell az egyre növekvő megbízhatósági elvárásoknak.
"Dióhéjban elmondható, hogy gyakorlatilag megegyeztünk a 22 futamban. Hagynunk kell, hogy a Liberty tegye a dolgát, ami az F1 gyarapítása. Ha támogatókat tudnak idecsábítani, akkor mögéjük kell állnunk. A vita tárgya az volt, hogy megváltoztassuk-e a technikai szabályzatot, de ez a bővítés nem adhat okot arra, hogy növeljük a megengedett komponensek számát" - nyilatkozta Wolff.
A naptár meghosszabbodása egyben azt is jelent, hogy a Spanyol Nagydíjtól nem válik meg az F1. Mivel 2020-ban Vietnám és Hollandia is csatlakozik a száguldó cirkusz körforgásába, így a katalán és a német hétvége került volna ki, ám előbbit a helyi vezetés támogatja, míg utóbbit már maga a névadó Mercedes sem, így csak Hockenheimtől kell búcsúznunk.
Gobodics Tamás
2471 napja2025-12-10 08:51:00
Ha nem indul a kedvenc pilóta, nem villannak a cicik sem
https://formula.hu/parc-ferme/22817
Mads Ostberg kapott "ajándékot" a 2017-es Finn Ralin, amikor egy hölgykoszorú sok mindent megmutatott neki a gyorsasági szakaszon - idén viszont nincs már helye a WRC-ben, úgyhogy a "Bocsi, de nincs több cici" felirat jutott a pálya mellé...
Gobodics Tamás
2471 napja2025-12-10 08:51:00
Videó: ilyen volt a magyar sportbírók előadása a Hungaroringen
https://formula.hu/parc-ferme/22816
A közönség jutalma sem maradt el... A "ForzaScudeia - A Magyar Autósport Rajongói Közösség" videója:
Admin
2471 napja2025-12-10 08:51:00
Tévedésből Nagy-Magyarország térképét tette ki Instagramra az F1
https://formula.hu/parc-ferme/22815
A Magyar Nagydíj versenynapján az F1 Instagram-fiókjának felelőse helyszíni hangulatképeket posztolt a 24 óra alatt törlődő Insta Story felületre, ez viszont bőven elegendő idő volt ahhoz, hogy figyelmes rajongóknak szembetűnjön egy komoly hiba. Alighanem Magyarország térképét akarták kis ikonként rátűzni az alábbi fotóra, ám (remélhetőleg) tévedésből egy olyan országét sikerült, ami már 99 éve nem létezik...
Gobodics Tamás
2471 napja2025-12-10 08:51:00
Hamiltonék örülnek, hogy nem kell takarítani, Sainz szerint söröznek a sportbírók - íme a Magyar Nagydíj legjobb rádióüzenetei
https://formula.hu/parc-ferme/22814
A Magyar Nagydíjon összegyűjtött csapatrádiózások válogatása ezen a linken, vagy alább, a Youtube-ra átkattintva elérhető!
Gobodics Tamás
2471 napja2025-12-10 08:51:00
Raikkönen ismét a kormányát kérte, de nem tetszett neki
https://formula.hu/parc-ferme/22813
A Magyar Nagydíj rajtja előtt kint maradt az Alfa Romeo kormánya az autón, ahol borzasztóan átforrósodott, Kimi Raikkönen pedig a maga nyugodt stílusában közölte a csapattal, hogy ezt talán nem így kellett volna csinálni. "A jövőben... nem tudom, hogy lesz-e ettől különbség, de talán jobb? Talán jobb nem a napon hagyni a kormányt. Tűzforró volt, amikor a kezembe vettem" - mondta a rádióban.
Getting into the car on a warm day to find everything too hot to handle is a problem we all face
Miért váltott túraautóról hegyiversenyzésre Nagy Norbert?
https://formula.hu/parc-ferme/22809
Az AFM Motorsporthíradó augusztusi stúdióvendége a túraautózásban Eb-ezüstérmet, a WTCR-ben pedig dobogót is szerző Nagy Norbert lett, aki idén meglepetésre a hegyi Európa-bajnokságon szerepel. Norbi elmesélte, honnan ered szenvedélye a speciális szakág iránt, és milyen tervei vannak a jövőre nézve.
Gobodics Tamás
2472 napja2025-12-10 08:51:00
Sainz ismét dalra fakadt az autóban
https://formula.hu/parc-ferme/22812
Carlos Sainz és a McLaren is abszolút elégedett volt a Magyar Nagydíj végén, hiszen az ötödik helyen ért célba a spanyol pilóta - miután azonban kölcsönösen megköszönték egymásnak a remek munkát, történt még valami. Idén már nem először és lehet, hogy nem is utoljára, Sainz dalra fakadt... mérnöke is beszállt, majd szólt Sainznak, hogy ellenőrizze a rádiót, mert úgy tűnik, hogy megint befogtak valami érdekes csatornát...
Minden futamon ilyen csatát szeretnénk látni az első helyért
https://formula.hu/parc-ferme/22807
Amennyire egyoldalúan zajlott az idei F1-es szezon első harmada, annyira izgalmas futamokat láthattunk az utóbbi három-négy versenyhétvégén. Max Verstappen és Lewis Hamilton gigászi küzdelmének köszönhetően a magyar verseny is kellően eseménydús volt, olyannyira, hogy a küzdelmük egy összefoglalót is megér.
Vaszilykó Péter
2472 napja2025-12-10 08:51:00
A Magyar Nagydíj legjobb pillanatai (videó)
https://formula.hu/parc-ferme/22806
Verstappen 67 körig vezeti a futamot, Bottas a mezőny végére esik vissza, a Ferrarik óriási lemaradásban vannak, Hamilton végül elcseni a győzelmet - íme a 34. Magyar Nagydíj legfontosabb eseményei 7 percben.
Vaszilykó Péter
2472 napja2025-12-10 08:51:00
A Magyar Nagydíjon is helytállt László Attila
https://formula.hu/parc-ferme/22805
A korábban megsérült sportbíró nagy álma teljesült múlt hétvégén, ugyanis a Formula-1-es Magyar Nagydíjon teljesíthetett szolgálatot. Attila nagyon fárasztónak, ám annál lenyűgözőbbnek írta le a hungaroringi fordulót.
Vaszilykó Péter
2472 napja2025-12-10 08:51:00
Most csincsillákért harcolt Kiss Norbert
https://formula.hu/parc-ferme/22804
Hazánk kétszeres Európa-bajnok kamionversenyzőjéről köztudott, hogy szívén viseli a háziállatok sorsát. Macskaárvaházzal már korábban is foglalkozott, legutóbb viszont egy csincsillatelepnél tüntetett az állatok jogaiért. A demonstráció résztvevői azt szeretnék, ha Magyarország csatlakozna ahhoz a tizennégy EU-s tagállamhoz, amelyek már betiltották a prémtenyésztést. Szerintük az állatokat is tisztelni kell, és nekik is kijár a kínzásoktól mentes, szabad élet. A tüntetésen Puskás Peti színész-énekes is részt vett.
Fotó: Bánkúti Sándor
Vaszilykó Péter
2472 napja2025-12-10 08:51:00
Már az F1-nek is van ivós játéka
https://formula.hu/parc-ferme/22803
Egy chicagói Reddit-felhasználótól származik az alábbi fotó, amely szerint feléjük így zajlik az F1. Ha valaki játékosan akar lerészegedni egy Formula-1-es futam alatt, akkor kövesse az alábbi szabályokat. Egy felest ér Charles Leclerc futamgyőzelme, Alex Albon pontszerzése, valamint az is, ha Pierre Gasly legyőzi Max Verstappent. Egy Williams pontszerzése, Romain Grosjean kiesése és eső esetén is "fenékig" a szabály, de a játék kitalálói a hidratálásra is gondoltak, a Mercedes győzelme egy pohár víz megivására utasít.