DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 25. csütörtök

„Mint amikor sarokba állítják a rossz fiúkat” – Villeneuve beleszállt a McLarenbe

Keményen kritizálta Jacques Villeneuve azt, ahogy a McLaren a két világbajnoki esélyes pilótát kezeli vagy kezelni próbálja. Mint megírtuk, a szingapúri koccanást követően Lando Norrist találták felelősnek, ami házon belül „következményekkel” járt számára – ám mivel az austini sprintes rajtbalesetről pedig Oscar Piastri tehetett a wokingiak belső vizsgálata szerint, ezeket már törölték is. Az 1997-es F1-es világbajnok kigúnyolta a konstruktőri világbajnok alakulatot a Sky Sports F1 kamerái előtt:

„A papaja szabályok nem működnek erővel: álljanak ki és harcoljanak a bajnokságért! Olyan volt, mint amikor két gyereket a szoba sarkába állítva büntetnek. ’Rossz fiú voltál, menj a szobádba. Ó, te is rossz fiú voltál. Oké, akkor mostantól tiszta lappal folytatjuk.’ Ne már! Egy világbajnoki címért harcolnak. Nézzük meg Szingapúrt: oké, Norris hozzáért az elöl haladó autóhoz, belecsúszott Oscarba, aztán tíz körön át panaszkodást hallottunk. Ez nincs rendjén.”

Villeneuve egyébként a két McLaren-pilótát egymással is összevetette: „Mindketten első számú pilóták. Volt idő a szezonban, amikor Piastri kicsit gyorsabb volt, de végső soron Norris kicsit erősebb. Bakuban mindketten összeroppantak, de aztán visszavágott. Norris jobb versenyző, amikor Max [Verstappen] ellen harcol, és sokkal jobb, amikor a csapattársa ellen” – vélekedett a kanadai. A Mexikóvárosi Nagydíj előtt amúgy Piastri 14 ponttal vezet Norris előtt, de már a Red Bull-os Max Verstappen is csupán 40 pontra van az ausztrál éllovastól.

f1-norris-piastri-mclaren-1_5

Videó: így autóztatta meg Tony Stewart Romain Grosjeant egy NASCAR-autóban

Tony Stewart NASCAR-sztárként "hurcolta" meg a Haas F1-es pilótáit a hétvégi USA Nagydíj keretein belül, Romain Grosjean pedig közzé is tett erről egy videót.

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Enjoy the sound of that engine

Romain Grosjean (@grosjeanromain) által megosztott bejegyzés,

Ezek az USA Nagydíj legjobb belső felvételei

A Formula-1 szokásos válogatásvideója ezen a linken, vagy a Youtube-ra átkattintva megtekinthető!

Saját gokartmárkája lett Charles Leclerc-nek

"Extrém boldog vagyok, hogy bejelenthetem, most már van egy saját gokartmárkám. Tizennyolc évvel ezelőtt kezdtem versenyezni azzal az álommal, hogy eljutok a Formula-1-be, a legtöbb szép napom viszont a gokartos időkből van, de ugyanakkor itt is tanultam a legtöbbet. Alig várom, hogy lássam ezt a gyönyörűséget a pályán" - posztolta közösségi oldalán az alábbi fotóhoz Leclerc, akinek a CL logója látható is a gokarton.

pf5_14

Így csinál 360-as kanyart egy 74 éves ralikrosszos

Jaroslav Hosek igazi legenda a ralikrosszban és úgy látszik, hogy van olyan manőver, amit nem lehet elfelejteni: 74 esztendősen is képes így megforgatni egy Buggyt.

 

Nyíregyházi polgárőrként állt munkába a rali-Eb bajnokesélyese

Chris Ingram komoly előnnyel érkezik meg a hétvégén Nyíregyháza környékén megrendezésre kerülő Rally Hungaryre, ami a rali-Eb szezonzárója és bajnoki döntője lesz egyben. Ingramet azonban a ciprusi futamon gyorshajtáson kapták etapon, ezért közmunkára ítélték, amit most, Magyarországon kellett letöltenie. Ezen alkalomból kedden a nyíregyházi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola diákjait kísérgette át a zebrán - emiatt tiszteletbeli nyíregyházi polgárőrnek nevezték ki, a helyiek pedig minden bizonnyal neki fognak szurkolni a hétvégén.

A szon.hu fotógalériája ezen a linken megtekinthető!

ingram1

fotó: Dodó Ferenc / szon.hu

Hamilton ünnepel, Norris énekel: így szólt a csapatrádió Austinban

Az USA Nagydíj legjobb rádióbeszélgetéseit összeválogató videó ezen a linken, vagy a Youtube-ra áttkattintva megtekinthető!

Másfél hónapra bezárják a COTA-t, hogy kezeljék a problémákat

Komoly kritikákat kapott az austini versenypálya a Formula-1-es hétvégén, hiszen olyan dobálós volt az aszfalt, hogy főleg az első szektorban alig lehetett a pályán tartani az autókat az eredeti beállításokkal, Lewis Hamiltonnak még a feje is belefájdult a rázkódásba. A pályát üzemeltető cég akkor nem nagyon tudott ezzel mit kezdeni, a tél folyamán viszont komoly változásokat ígérnek.

Bobby Epstein, a COTA főnöke elmondta az Autosportnak, hogy decemberben végig, januárban pedig félig be lesz zárva az egész létesítmény annak érdekében, hogy a szükséges munkálatokat el tudják végezni, különös tekintettel a bokszutca kijáratára. Ezen felül az egyes kanyart, a hátsó egyenest, a kilences kanyart és a 18-19-es kombinációt is rendbe fogják tenni - Epstein szerint a munka egy részét megcsinálták már tavaly a MotoGP itteni futama előtt, úgyhogy az egész pályát nem most kell felújítani.

austin_1

fotó: dppi

Hamiltonnál a legtöbb közepes gumi Brazíliában

A hangsúly szokás szerint a lágy keverékeken a jövő hétvégi Brazil Nagydíjon: a Pirelli infografikájából kiderül, hogy számos csapat tíz szettet is rendelt a piros jelölésű abroncsból, bízik a puhákban a Ferrari és a Red Bull is.

A Mercedes gumitaktikája viszont eltér a másik két topcsapatétól: a két versenyzőnek csak nyolc-nyolc garnitúra lágyat kértek. Hamiltonnál ráadásul négy közepest is betáraztak, ami a legtöbb a teljes mezőnyben: vele szemben Bottas három, a ferrarisok és Red Bull-osok fejenként két szettel gazdálkodhatnak az interlagosi hétvégén.

Fia született Talmácsi Gábornak

Hazánk egyetlen gyorsasági motoros világbajnoka Facebookon jelentette be, hogy október végén párja egy fiúnak, Márknak adott életet.

Van ennél jobb hullámvasút Texasban?

Az F1 szerint húszból húsz versenyző a COTA-ra esküszik.

Kutyamenhelynek nyújtott segítséget Kiss Norbi

Hazánk legnépszerűbb kamionversenyzőjéről köztudott, hogy nagy állatbarát. Kétségkívül a macskák állnak hozzá a legközelebb, ám Sárospatakon bebizonyította, hogy a kutyákat is hasonlóan közel érzi magához. A Zemplén Rally Historic Regularity versenyére érkezve Kiss meglátogatta a város mellett található menhelyet, amelynek működését tetemes mennyiségű állateledellel támogatta.

Raikkönen Hamilton sikeréről: Öh, gratulálok

Az USA Nagydíj leintését követően az F1-es mezőny nagy részét megkérték, kommentálja Lewis Hamilton hatodik világbajnoki címét. Természetesen a finnek volt a legközömbösebb reakciója.

Raikkönen volt a rajt lesipuskása

Szűk, de használható rést talált az USA Nagydíj rajta során tülekedő mezőnyben Kimi Raikkönen, aki a szörnyen sikerült időmérő edzést követően a tizenhetedik pozícióból indulva hamar a tizenegyediken találta magát.

Fotó: DPPI

Ez volt eddig a top 10 Verstappen-ütközés ebben a szezonban

Nem mindegyiknél volt ő a hibás, de ha valakiről készül egy "top 10 ütközés ebben a szezonban" videó, az már jelent valamit.

Michelisz szerint akár magyar pilóta is nyerheti a hétvégi nyíregyházi ERC-futamot

Péntektől vasárnapig rendezik a magyar és az Európa-bajnokság közös ralis szezonzáróját, a nyíregyházi Rally Hungaryt, ezzel kapcsolatban pedig Michelisz Norbert, hazánk talán legmagasabban jegyzett autóversenyzője is megszólalt. Michelisz szerint a pályaismeret kiemelten fontos ebben a szakágban, ez pedig komoly esélyt ad a magyar pilótáknak és szerinte elképzelhető az is, hogy akár valamelyikük megnyerje az Európa-bajnoki megmérettetést - ahol a nemzetközi mezőny sztárjai is itt lesznek, hiszen az ERC bajnoki címe most dől el.

"Tudom, hogy fontos számukra ez a futam, tudom, hogy nagyon jó pilóták, úgyhogy meglepetést várok. Sok szerencsét nekik" - idézi Michelisz szavait az ERC hivatalos honlapja. "Én a hazai raliversenyemen, a Mecsek Ralin ott voltam, nagyon élveztem. Fiatal koromban foglalkoztatott, hogy raliversenyző legyek, mert a nagybátyám ralikrosszozott és ralizott, de aztán az élet nekem mást hozott. Nem tervezem, hogy a közeljövőben ralira váltok, de ha adódik később egy lehetőség, miért ne?"

mi

fotó: dppi

Schumacher vs. Hamilton: csak idő kérdése, hogy mást hívunk mindenidők legjobbjának?

A Hétszeres és a Hatszoros összevetése, jelenlegi állás.

pf1_11

Mit mondott Vettel Hamiltonnak a pódiumceremónia előtt?

Az USA Nagydíjról kieső Sebastian Vettel az elsők között gratulált Lewis Hamiltonnak a brit hatodik világbajnoki címéért. A mikrofonok túl távol voltak a párostól ahhoz, hogy halljuk, miről beszélgettek, ám a német utólag elárulta, az elismerésen túl mi hangzott még el.

"Itt az idő, hogy minél több jó dolgot írj magadról" - utalt Hamilton nagy visszhangot keltő negatív Instagram-bejegyzésére. "Mindent megérdemel az, aki hatodszorra szerzi meg a címet. Ezt mondtam neki. Örülök a sikerének. El kell ismerni, hogy mit ért el a csapatával, hogy mennyire erős volt" - hangzottak Vettel szavai.

vet-ham-usgp1

Hivatalos: Elveszítette üzemanyagpartnerét a McLaren

A wokingi F1-es csapat bejelentette a hírt, amire az utóbbi hetekben számítani lehetett: azonnali hatállyal felbontásra került a Petrobras olajtársasággal kötött együttműködés, amely üzemanyag mellett különböző kenőanyagokkal is ellátta a McLarent. A logók épp a cég hazai futamára, a Brazil Nagydíjra kerülnek le az autókról, ugyanis a Petrobras 64%-ban a brazil kormány kezében van. A vezetőség kihangsúlyozta, nem az istálló teljesítménye miatt léptek ki az eredetileg öt évre aláírt szerződésből.

A McLaren vezérigazgatója, Zak Brown az USA Nagydíj hétvégéjén elárulta, 2020-ban új támogatók bejelentésére készülnek. Hogy melyik társaság váltja a Petrobrast, arról hivatalos hírek egyelőre nem szólnak, pletykák azonban igen.

mclaren-petrobras-2018

Norris egyben megette Vettelt és Ricciardót

Nagy első kört teljesített Lando Norris az USA-ban: Daniel Ricciardót, majd Sebastian Vettelt – akit már ekkor hátráltatott a felfüggesztés, amely kiesését okozta – két egymást követő kanyarban előzte meg. A nyolcadik rajthelyről induló brit már ekkor ötödik volt, végül a hetedik pozícióban ért célba.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Ricciardo and Vettel in the space of two corners. Nice @landonorris

Videón az USA Nagydíj legjobb pillanatai

Albon ugratása, Vettel rodeózása, Hamilton ünneplése - ha bármiről lemaradtál a vasárnapi futamon, az F1 összefoglalójában most visszanézheted. (A videó átkattintás után indul el.)