DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 30. kedd

Verstappen „talán elgondolkodik” az Aston Martinhoz igazoláson

Nem kérdés, a héten melyik F1-es istálló volt a figyelem középpontjában, hiszen Adrian Newey Silverstone-ba szerződésének bejelentése miatt minden szem az Aston Martinra szegeződött. A zöldek csapatfőnöke, Mike Krack Bakuban ki is használta az alkalmat, hogy a sajtó képviselői előtt jelezze: szívesen látná a sztártervező után korunk egyik legjobb versenyzőjét, a háromszoros világbajnok Max Verstappent is a csapatnál.

verstappen-baku-1

Amikor megkérdezték, hogy mit gondol erről, Verstappen kitérő választ adott, amivel nem zárkózott el a lehetőségtől: „Jelenleg más gondjaim vannak, amelyekre nagy figyelmet fordítok, és amelyeken dolgozom, szóval ez talán valami olyasmi, amin a jövőben elgondolkodom. De nem most” – felelte a holland, aki azt is elmondta, hogy nem neheztel a számára világbajnok autókat tervező Neweyra azért, mert elhagyja a hajót:

„Őszintén, ez rendben van. Adrian és én nagyon jól megértjük egymást. Küldtem neki egy üzenetet, miután kiderült a hír, bár természetesen addigra már tudtam, hogy ez fog történni. Örülök neki, ez egy új kihívás a számára. Természetesen mindig is azt mondtam, hogy szerettem volna, ha marad, de egy ponton túl már nem lehet a ilyesmit visszafordítani, így aztán csak örülhetsz annak, hogy új kihívást keres. Természetesen azt is tudom, hogy Lawrence teljes erőbedobással azon van, hogy sikerre vigye az Aston Martint, s így teljesen érthető, hogy szeretné Adriant maga mellett tudni.”

verstappen-baku-2

Elég messziről közelíti meg a Porsche az autóversenyzést ebben a videóban

Kosárlabdázót, balett-táncost, tornázó kisfiút és dobost is előbb láthatunk ebben az alkotásban, minthogy egy perc elteltével felbukkanna a Formula-E-be igyekvő Porsche és versenyzője, Neel Jani, és a narrátor elmondja, hogy szeretik nulláról kezdeni a dolgokat.

Videón, ahogy Ferenc pápa megkapja Senna mellszobrát

Szerdán Vatikánban megtörtént az ünnepélyes átadó, Ayrton Senna egyik unokahúga, Bianca prezentálta a pápának azt a szobrot, amit a másik unokahúga, Paula készített a pilóta halálának 25. évfordulójára. Az alkotás ezentúl a Vatikáni Múzeum kiállított kincsei között lesz megtekinthető.

Mindent megnyert a Jaguar az elmúlt napokban

A kevesebb mint egy hét alatt elért eredményesőjével dicsekszik a Jaguar Racing: szombaton Rómában a márka megszerezte első Formula-E-győzelmét, szerdán pedig a Jagaur I-Pace teljesített mesterhármast: a rangos Világ Év Autója, Világ Év Autódizájnja és Világ Év Zöld autója díjakat is megnyerte a New York-i autószalonon tartott eredményhirdetésen.

Jajj, mennyivel lassabb a Williams a Mercedesnél...

Egymás mellett nézhetjük meg Valtteri Bottas és Robert Kubica időmérős körét Kínából...

Mutatunk egy újabb autóhangot utánzó művészt

Aki a ralit, vagy a ralikrosszt követi, aligha csalódik:

 

Bajnoki címért indul a M1RA idén

2019-ben is a TCR Európa-kupában szerepel a M1RA. Az AFM Motorsporthíradó a csapatvezető Michelisz Norbertet és Bári Dávidot, valamint a pilóta Nagy Dánielt is megszólaltatta.

Bejelentést tett az idei szezonjával kapcsolatban Kiss Norbert

"#5 Örömmel jelentem hogy idén is ott leszünk a FIA Kamion Európa-bajnokságon, csapatommal a Tankpool24 Racing Teammel! A rajtszámom idén az 5-ös lesz, ez az a szám amit keressetek a paddockban és a pályán!  Köszönöm a csodás fotókat Peter Mosoni | Photography 

Köszönöm hogy velem vagytok és remélem idén is szurkoltok nekem! #5 Még több hír hamarosan!" - írta közösségi oldalán Kiss Norbert.

pf8_9

pf8-1

Felismeritek, ki járt a Ferrarinál kedden?

A kép közepén Jody Scheckter látható (jobbra tőle Piero Ferrari, balra Mattia Binotto), aki 1979-ben a csapattal megnyerte a vb-címet – azóta csak Michael Schumachernek és Kimi Raikkönennek sikerült ugyanez vörös színekben.

A Maranellóban töltött nap folyamán Scheckter az utcai és a sportrészleget, a tervezőirodákat, valamint a fioranói pályát is megnézte Ferrari és Binotto kíséretében.

Ennek a macskának varázsereje van, mancsrátétellel löki fel a motorost

A Moto2-es Iker Lecuona azt gondolhatja, hogy a túl nagy kanyarsebesség miatt csúszott ki alóla a KTM az austini Amerikai Nagydíj futamán, pedig a természet erőinek ehhez semmi köze nem volt.

Segítsünk Petinek!

A raliversenyek megszokott "hozzátartozója", Szőke Péter, a kávés Peti sajnos komoly betegséggel küzd, orvosi ellátásra és utazásra lehet küldeni támogatást. Aki tud, segítsen egy kávé árával!

pf6_8

Mutatjuk a Kínai Nagydíj legjobb jeleneteit belülről

A Kínai Nagydíj belső felvételeiből összevágott válogatás az F1 hivatalos Youtube-csatornáján megtekinthető:

Mozifilm, amelyben az autóversenyző a közúton tesztel

Nem csoda, ha még nem hallottatok a Smash Palace című filmről, hiszen ez az 1981-ben készült új-zélandi alkotás az európaiak és a fiatalabb korosztályok figyelmét is könnyen elkerülhette, még ha autósportrajongók is. Pedig igazi formulaautó száguld benne, ami egészen ritka jelenség a filmvásznon. A történet szerint az Al Shaw nevű karakter (akit Bruno Lawrence játszott, ám ebben a jelenetben az akkoriban regionális szinten ismert autóversenyző, Steve Millen helyettesített) a következő futamára készülve száguldozik az országúton, amikor szembetalálkozik a rend őrével - akinek persze nem sok esélye volt a Formula Pacific Ralt RT1 járgány ellen, amely modellt akkoriban a kontinens legrangosabb sorozataiban használták.

Szuper grafikus ábrázolás a Kínai Nagydíj lefolyásáról

A videóban a versenyzők egymáshoz viszonyított pozíciója a tényleges időkülönbségeknek megfelelően változik. Van azért valami tragikus abban, amikor a két Williams kicsúszik a képből.

Senkinek nem kell a kemény gumi Bakuban, a Ferrari nem bízik a lágyban

Közzétette a Pirelli, a csapatok milyen keverékeket rendeltek az Azerbajdzsáni Nagydíjra. Két dolog szembetűnő: egyrészt mindenki legfeljebb kettő szettet kért a legkeményebb keverékből (ez a C2 specifikációt takarja), másrészt a Ferrari igényelte a legtöbb közepest (5) és legkevesebb lágyat (7). A legextrémebb viszont Daniel Ricciardo taktikája mindössze 1 közepessel és 10 lággyal.

14 éves és jogsi nélkül száguldozik, de nem büntetik meg érte, sőt: díjazzák!

Szomszéd Lali a Hungaroringen mutatta meg, hogy milyen a versenyzők élete. Idén indul először a 2000-es Forma Renault-val – amit megmutat nektek is! Vajon milyen lesz az első formaautó-szezon Lali számára? 

Így rakják össze Alonso autóját az Indy 500-ra

Meglovagolva a csapat Indy-projektjét övező érdeklődést, a McLaren egy ritkán látható eseményt örökített meg timelapse-videóban.

Ricciardo megnyugtató tényt fedett fel: nem él szexkapcsolatban a csapattársaival

Amióta a Renault-nál versenyez, a pályán kevesebb lehetősége van sziporkázni az ausztrál pilótának, nyilatkozataiban azonban továbbra is a korábbról ismert Daniel Ricciardót hallhatjuk. A Kínai Nagydíj hétvégéjén a Channel4 bokszutcai riportere tette fel azt a teljesen ártalmatlannak szánt kérdést, hogy milyen a kapcsolata új csapattársával, Nico Hülkenberggel a korábbi években Max Verstappen oldalán tapasztaltakhoz képest, amire egészen meglepő válasz érkezett.

"Mindkettő szex nélküli, ami biztató! Sokkal inkább szakmai, ami jót tesz a munkakörnyezetnek" - mondta arcára komolyságot erőltetve Ricciardo.

Frusztrált Raikkönen, feszültség a Ferrarinál és Verstappennél is - így szólt a csapatrádió Kínában

Megjöttek a Kínai Nagydíj legjobb rádióüzenetei, a videó megtekinthető a Youtube-on:

Videó: így gázolt át a mezőnyön Albon

A boxutcából rajtolva ment hatalmasat a Toro Rosso újonca, Alex Albon, az F1 hivatalos csatornája erről készített összeállítást. A videó megtekinthető a Youtube-on:

A Ferrari végigpörgette az ezer futamot

Nemcsak az F1 hivatalos csatornája, de legrégibb csapata is különleges videóval készült a sportág Kínai Nagydíjon megült mérföldkövére. A Ferrari saját Formula-1-es történetén szaladt végig az alábbi videóban, Alberto Ascaritól egészes Charles Leclerc-ig, miközben a kép alján pörög a futamszámláló. Arra is figyeltek, hogy csak azon versenyek számát jelenítsék meg, amelyeken tényleg részt vett a csapat, így a sor a 2-essel indul, és kimarad a 3-as is, az 1950-es Indianapolis 500.

A Ferrari egyébként az 1000 futamból 27-en nem állt rajthoz egyetlen versenyzővel sem (legutóbb az 1982-es, Dijonban rendezett Svájci Nagydíjon fordult elő ilyen), így a saját 1000. versenyükre majd valamikor 2020 derekán kerül sor.