DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 15. hétfő

Rosberg szerint Hamilton és Leclerc hasonló szinten lesz

Amikor a 2016-ban világbajnoki címet szerző Nico Rosberget, aki csapaton belül egyedüliként nyert meg bajnoki hadjáratot Lewis Hamilton ellen, arról kérdezték a Sky Sports részéről, hogy meglepődött-e egykori csapattársa Ferrarihoz szerződésén, a német klasszis így felelt: „Természetesen hatalmas meglepetésként ért. Senki sem számított rá, ahogy én sem. De ha a nagy egészet nézzük, akkor miért ne?” – mondta Rosberg, aki felidézte Hamilton eddigi egyetlen csapatváltását, mely az F1 története legsikeresebb pilótájává tette őt:

leclerc-2024

„Jelen pillanatban teljesítmény szempontjából is úgy tűnik, hogy ez a helyes döntés számára. Talán egy olyan elképesztő lépést tesz, mint annak idején, 12 évvel ezelőtt, amikor a McLarentől a Mercedeshez igazolt. A McLaren akkoriban futamokat nyert, a Mercedes sehol sem volt, és abban a pillanatban, amikor átköltözött, a McLaren visszalépett, a Mercedes pedig elkezdett futamokat nyerni. Talán sikerül újra ugyanilyen jól időzítenie” – mondta, majd kitért arra is, hogyan alakulhat a csapaton belüli harc Hamilton és új csapattársa, Charles Leclerc között:

„Mindannyian várjuk, milyen lesz a dinamika. Charles nem olyannak tűnik, aki túlságosan belemenne egy konfliktusba a csapattársával, szóval ez megkönnyíti majd a dolgukat. Ebből a szempontból talán nem lesz extrém pikáns a történet. Mindazonáltal Charles valószínűleg a második legjobb kvalifikáló Max Verstappen után, így ez egy kemény csata lesz mindkettőjük számára. Szerintem a szint elég hasonló lehet, jó lesz majd nézni.”

hamilton-kina

Mi történik, ha kicseréljük a mostani és a húsz évvel ezelőtti F1-es pontrendszert?

1999-ben még az első hat helyezett kapott pontot a Formula-1-ben 10-6-4-3-2-1 arányban, 2010 óta viszont már az első tíz helyért jár pont, méghozzá 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1 arányban. Ha idén is a húsz évvel ezelőtti rendszer lett volna érvényben, akkor is Lewis Hamilton lett volna a bajnok, de Alex Albon előrelépett, Carlos Sainz pedig visszacsúszott volna. Ha viszont a mostani rendszer szerint pontozták volna 1999-et, akkor nem lenne kétszeres bajnok Mika Hakkinen, ugyanis úgy Eddie Irvine ért volna a csúcsra a Ferrarival.

Erről szól az alábbi videó:

F1-es kedvcsináló - a Jóbarátok főcímdalával

A szezonrajt még arrébb van, az autóbemutatókra is várni kell, addig maradnak az ilyen anyagok...

Nico Rosberg száma kellett a Williams újoncának

Eldőlt, hogy melyik rajtszámot választja F1-es debütálásához Nicholas Latifi, a Williams újonca: végül Nico Rosberg korábbi számára, a hatosra esett a választása. A szabályok szerint visszavonulás után két évig marad "foglalt" a szám, tehát a hatossal már 2019-ben is versenyezhetett volna bárki. Latifi amúgy azt mondta, hogy nem Rosberg miatt választotta ezt, hanem mert torontói, amit a hatos városként ismernek arrafelé.

 

Kimi Raikkönen címmel jött ki egy magyar dal

Nektek hogy tetszik és szerintetek mennyi köze van Raikkönenhez?

Gokartozni vitte három rajongóját Carlos Sainz

A videó leírása alapján még az előző év végén került sor az eseményre, amelyen a spanyol F1-es pilóta és több újságíró mellett három rajongó is lehetőséget kapott a gokartozásra:

 

Pillants be egy nagydíjhétvége kulisszái mögé Alexander Albonnal!

Az F1 YouTube-csatornájának sorozata a Red Bull pilótájának egy napját kísérte figyelemmel még a Brazil Nagydíjon (a videó csak átkattintás után indul!):

 

„Eh, a szimulátorokat egy kutya is el tudná vezetni!” – És tényleg!

Legalábbis a videóban szereplő kutyus azt a pár kanyart egész jól abszolválta a melbourne-i Albert Parkban… Beszédes egyébként George Russell és Sergio Perez kommentje is az F1 Instagram-posztja alatt:

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Paws for thought . #Formula1 #F1

FORMULA 1® (@f1) által megosztott bejegyzés,

 

Baráti ölelkezések, parázs szóváltások a leintés után

A futamok és a pódiumceremóniák közötti pillanatokból készített top 10-es válogatást a Formula-1 hivatalos YouTube-csatornája, amelyből többek között azt is nyomon követhetjük, hogyan változott az évek során Lewis Hamilton és Nico Rosberg kapcsolata: 2008-ban Ausztráliában még kis túlzással egymás nyakába ugrottak, hét évvel később Austinban aztán jött a hírhedt sapkadobálás… (A videó a YouTube-ra átkattintva indul!)

 

Hét percbe sűrítve az idei Dakar leglátványosabb pillanatai

Íme, a 2020-as, első szaúd-arábiai kiírás hivatalos összefoglaló klipje:

 

Baleset miatt csak kilencedik lett Bottas a lappföldi ralin

Nem úgy sikerült az Arctic Rally Lapland Valtteri Bottas számára hazájában, ahogy remélte. A decemberben Paul Ricard pályán első raligyőzelmét szerző finn a második szakaszon második időt teljesített, ezt követően azonban kicsúszott, épp azon a gyorsaságin, melyet egy évvel korábban megnyert. A PH Sport Citroenjével versenyző pilóta a 22. helyről a 9. pozícióig tudott felzárkózni.

A versenyt az a Kalle Rovanpera nyerte Toyota Yaris WRC-vel, aki nemrég Magyarországon is vendégszerepelt, megnyerve a Szilveszter Ralit. A Toyota gyári csapatához csatlakozó 19 éves tehetség tízből nyolc szakaszt nyert Finnországban, három és fél másodperc különbséggel előzte meg a második helyezettet.

Dráma az utolsó körben: Összefoglaló a chilei Formula-E-ről

A szombati esti Santiago ePrix történéseiről összefoglaló cikkünkben már írtunk, most a vizuális típusúaknak megmutatjuk a futam 6 perces összefoglalását:

Koncerthelyszín válhat a Hockenheimringből

Az üzleti rendezvények és koncertek befogadása lehet a német versenypálya elsődleges tevékenysége, írta a Rhein-Neckar-Zeitung. Hockenheim 2020-ban újra elveszítette a Német Nagydíjat, amely már 2015-ben és 2017-ben is elmaradt, mivel pedig az F1-es naptár 22 állomást számlál, a rendezés iránt pedig olyan helyszínek érdeklődnek, mint Szaúd-Arábia, Miami és Panama, egyre kisebb a valószínűsége a visszatérésnek.

A pályán szereplő másik legfontosabb sorozat a DTM, amely hagyományosan az első és utolsó fordulóját tartotta Baden-Württembergben: idén azonban a német sorozat már csak egyszer versenyez a pályán. Hockenheimben kisebb rendezvények maradnak, Jorn Teske ügyvezető mindössze „egy-két versenysorozatról” beszél.

A település polgármestere, Marcus Zeitler elmondta, hogy az autósportot más tevékenységek váltják fel a pálya profiljában: „A jövőben a Hockenheimringet modern üzleti helyszínné kell alakítani” – mondta. A magánszektor rendezvényei, nyilvános események és koncertek kerülnek nagyobb számmal a programba, például a e4 Testival elrendezésű, önvezető elektromos autók kiállítása, melyet júniusban rendeznek meg.

Így néz ki egy Racing Point-fanatikus hölgyrajongó

Még a körme is csapatszínű.

 

Tavaly még csapattárs volt a két Ferrari-junior, 2020-ban már erre sem kell figyelniük egymás ellen

Tavaly az F3-ban csapattársakként sem kímélte egymást Marcus Armstrong és Robert Svarcman az F3-ban, ez jól látszik az alábbi videóban is. És akkor még mi lesz akkor, ha jövőre az F2-ben már ellenfelek is lesznek!

Svarcmant a Prema az F3-ból vitte magával a következő szintre is, és Mick Schumacher csapattársa lesz, Armstrong viszont már az ART-nál kezdi meg 2020-at.

 

Tudod, hogy néz ki belülről, amikor NASCAR-versenyzők dirt-pályán versenyeznek?

Jóval munkásabb egy ilyen verseny (esetünkben a Chili Bowl elnevezésű futam), mint egy tükörsima aszfaltú NASCAR-versenypályán, ennek ellenére évről évre számos versenyző teszi itt vendégként tiszteletét a NASCAR különböző kategóriáiból is.

 

A MotoGP versenyzői néha taxiszolgáltatást is vállalnak

A MotoGP Twitterén 2019 legjobb pillanatait idézik fel, így került elő tavalyról Jack Miller taxiszolgáltatása, a gesztus, amit Maverick Vinalesnek nyújtott.

Néhány métert már segítség nélkül is tud sétálni Robert Wickens

A gerincsérült kanadai autóversenyző újabb lépcsőhöz ért a rehabilitációban.

 

Nagy elismerést kap 2020-ban Jorge Lorenzo

A Motorsport.com tanúsága szerint Jorge Lorenzo hazája (egyik) nagydíján, Jerezben kapja meg a sportág vezetőségétől a Legenda státuszt. A kétszeres 250-es, valamint háromszoros MotoGP-világbajnok mellett még ketten, Max Biaggi (négyszeres 250-es bajnok), valamint a hőskor 50-es és 125-ös világbajnoka, az új-zélandi Hugh Anderson kapják meg a kitüntetést.

Illusztris társaság ünnepelte Carlos Sainz újabb Dakar-sikerét

A motorsport nehézbombázói gyűltek össze azért, hogy megünnepeljék a Matador harmadik győzelmét.

 

Az Alpha Tauri és a Williams is átment a törésteszten

Újabb két F1-es csapat teljesítette az előszezon egyik kritikus feladatát, a karosszéria töréstesztjét. Ez főleg a Williams istállója számára lehet megkönnyebbülést hozó hír, nekik a tavalyi szezon valamikor ez idő tájt csúszhatott teljesen félre. A Toro Rossóról átnevezett Alpha Tauri a hír mellé egy fotót is mellékelt, amelyen megvillantotta az idei autó körvonalait.