DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 26. péntek

Újoncok a pole-ban az F2 és az F3 időmérőin

Spielberg után Silverstone-ba is elkísérték az F1 mezőnyét a juniorkategóriák, amelyek már pénteken túlestek a sprintfutam és a főfutam rajtsorrendjét meghatározó időmérőn.

Nem indult jól az F3-as bajnoki összetett harmadik helyén álló Dino Beganovic hétvégéje, miután a Ferrari akadémistája egy technikai probléma miatt nem tudott értékelhető köridőt futni, így mindkét futamon a mezőny végéből kell majd rajtolnia. A Trident erős egykörös tempót mutatott: Leonardo Fornaroli első pole-pozícióját szerezte a szériában, csapattársa, Oliver Goethe pedig mellőle indulhat majd a főfutamon az első sorból. A harmadik Trident-pilóta, a bajnoki éllovas Gabriel Bortoleto ötödik lett. A Campos is elégedett lehet az eredménnyel, a bajnokság második helyezettje, Josep María „Pepe” Martí a harmadik, Christian Mansell pedig a negyedik rajtkockába sorakozhat majd fel vasárnap.

A Formula-3 időmérőjének végeredménye:

 

Hely   No.   Pilóta   Csapat   Idő   Hátrány 
L.Fornaroli Trident 1:45.520    
Oliver Goethe Trident 1:45.646 0.126  
23  Pepe Martí Campos Racing 1:45.874 0.354  
24  C.Mansell Campos Racing 1:45.909 0.389  
G.Bortoleto Trident 1:45.910 0.390  
Paul Aron Prema Racing 1:45.945 0.425  
15  Gabriele Mině Hitech Pulse-Eight 1:46.040 0.520  
16  Luke Browning Hitech Pulse-Eight 1:46.046 0.526  
10  Franco Colapinto MP Motorsport 1:46.064 0.544  
10  27  Taylor Barnard Jenzer Motorsport 1:46.155 0.635  
11  11  Mari Boya MP Motorsport 1:46.163 0.643  
12  12  Jonny Edgar MP Motorsport 1:46.169 0.649  
13  14  S.Montoya Hitech Pulse-Eight 1:46.249 0.729  
14  Grégoire Saucy ART Grand Prix 1:46.270 0.750  
15  25  Hugh Barter Campos Racing 1:46.277 0.757  
16  Zak O:Sullivan Prema Racing 1:46.332 0.812  
17  17  Caio Collet Van Amersfoort Racing 1:46.468 0.948  
18  Kaylen Frederick ART Grand Prix 1:46.620 1.100  
19  26  Nikita Bedrin Jenzer Motorsport 1:46.732 1.212  
20  31  M.Cresswell PHM Racing by Charouz 1:46.906 1.386  
21  18  R.Villagómez Van Amersfoort Racing 1:46.971 1.451  
22  19  Tom Smith Van Amersfoort Racing 1:47.037 1.517  
23  Nikola Tsolov ART Grand Prix 1:47.054 1.534  
24  21  Max Esterson Rodin Carlin 1:46.914 1.394  
25  20  Oliver Gray Rodin Carlin 1:47.270 1.750  
26  22  Ido Cohen Rodin Carlin 1:47.447 1.927  
27  28  Alejandro García Jenzer Motorsport 1:47.560 2.040  
28  29  Sophia Flörsch PHM Racing by Charouz 1:47.613 2.093  
29  30  Roberto Faria PHM Racing by Charouz 1:47.778 2.258  
30  Dino Beganovic Prema Racing 2:45.962 1:00.442  

 

 

A Formula-2-esek nem úszták meg piros zászló nélkül a kvalifikációt, miután Amaury Cordeel csúnyán összeörte a Virtuosit. Az időmérő megszakítása azt jelentette, hogy le kellett rövidíteni a rendelkezésre álló időt, mivel az edzés belelógott volna az F1 második szabadedzésébe, így az utolsó percekben mindenki fejvesztve próbálta összehozni legjobb idejét a kihűlt abroncsokon. Az utolsó körökben két sárga zászló is bezavart, Victor Martins azonban végül megtartotta pole-pozíciós helyét. Kush Maini hatalmas meglepetésre a második helyre hozta be a Campost, míg a bajnoki összetett élmezőnyéből Ayumu Iwasa és Oliver Bearman teljesítettek a legjobban harmadik és ötödik helyükkel. A bajnokságot vezető Frederik Vesti indulhat az élről a holnapi sprintfutamon.

A Formula-2 időmérőjének végeredménye:

 Hely   No.   Pilóta   Csapat   Idő   Hátrány 
Victor Martins ART Grand Prix 1:39.832    
24  Kush Maini Campos Racing 1:39.945 0.113  
11  Ayumu Iwasa DAMS 1:39.952 0.120  
14  Jack Doohan Invicta Virtuosi Racing 1:39.957 0.125  
Oliver Bearman Prema Racing 1:39.989 0.157  
Enzo Fittipaldi Rodin Carlin 1:39.991 0.159  
Zane Maloney Rodin Carlin 1:40.001 0.169  
Théo Pourchaire ART Grand Prix 1:40.019 0.187  
10  Isack Hadjar Hitech Pulse-Eight 1:40.026 0.194  
10  Frederik Vesti Prema Racing 1:40.052 0.220  
11  16  Roy Nissany PHM Racing by Charouz 1:40.135 0.303  
12  12  Arthur Leclerc DAMS 1:40.198 0.366  
13  Jehan Daruvala MP Motorsport 1:40.314 0.482  
14  Dennis Hauger MP Motorsport 1:40.368 0.536  
15  Jak Crawford Hitech Pulse-Eight 1:40.400 0.568  
16  20  Roman Staněk Trident 1:40.526 0.694  
17  22  R.Verschoor Van Amersfoort Racing 1:40.561 0.729  
18  25  Ralph Boschung Campos Racing 1:40.815 0.983  
19  17  Brad Benavides PHM Racing by Charouz 1:40.950 1.118  
20  21  Clément Novalak Trident 1:41.106 1.274  
21  15  Amaury Cordeel Invicta Virtuosi Racing 1:41.457 1.625  
22  23  J.M.Correa Van Amersfoort Racing 1:42.084 2.252  

Bármikor bejelentheti Sargeantot a Williams

Magyar idő szerint pénteken 15:45-kor a Williams egy rövid, de annál beszédesebb üzenetet tett közzé az X-en: Check bio, azaz nézzétek meg a "bio" részt az adatlapon. Aki pedig megnézi, mindössze ennyit lát ott:

Nehéz ezt nem úgy érteni, hogy közeleg Logan Sargeant szerződéshosszabbításának bejelentése...

sargeant-wave

Ismertette az első 2024-es F1-es futamok gumikiosztását a Pirelli

Alig ért véget a 2023-as Formula-1-es évad, a Pirelli máris 2024-ben jár, ugyanis közzétették az első három versenyre szállítandó gumikeverékeiket. Mint arról írtunk, jövőre az idén egyszer sem használt C0-s opció már hivatalosan sem lesz része a kínálatnak, a maradék öt keveréket pedig egyaránt látni fogjuk az első három forduló során.

A bahreini nyitányon és az azt követő Szaúd-arábiai Nagydíjon nem változik a kiosztás az ideihez képest: az abroncsokat megterhelő szahíri pályán a legkeményebb C1–C2–C3-ast használhatják majd a csapatok, míg Dzsiddában a spektrum közepét jelentő C2–C3–C4 kombinációt láthatjuk majd. Az Ausztrál Nagydíjra viszont eggyel lágyabb keverékeket visz a Pirelli az adatok alapján, mint 2023-ban, így a három legpuhább opció, a C3, a C4 és a C5 lesz majd versenyben a melbourne-i Albert Parkban, amitől változatosabb stratégiákat remél a gumigyártó.

f1-australia-start

Russell már el is kezdte kipihenni a nehéz 2023-as szezont

Élete legrosszabbjaként értékelte a 2023-as szezonját George Russell. A Mercedes pilótája mindössze két alkalommal állhatott dobogóra ebben a szezonban, először még Barcelonában, majd legutóbb a szezonzárón végzett a harmadik pozícióban, amivel végül megmentette a második helyet csapatának a konstruktőri pontversenyben. A szezonzáró és az azt követő teszt után Russell az Egyesült Arab Emirátusokban marad, ahol most a naplementében szárnyas szörfözve készül kipihenni 2023 minden baját és keserűségét, hogy a következő szezonra 100%-os állapotban térhessen vissza.

 

A Mercedes 2021-es példája miatt nem biztos az F1-es dominancia folytatásában a Red Bull

Minden idők (egyik) legdominánsabb idényét produkálta 2023-ban a Formula-1-ben a Red Bull és azon belül is Max Verstappen: az energiaitalosok csupán a Szingapúri Nagydíjat nem nyerték meg, míg a holland a bikák 21 sikeréből 19-et szállított. Mivel az RB19-est nagyjából a nyár vége óta nem is igazán fejlesztette a Red Bull, a jövő évi autóra koncentrálhattak az erőforrásaikkal. Ennek ellenére Christian Horner nem veszi készpénznek, hogy 2024-ben is tarolni fognak – szerinte épp a Mercedes 2021-es példája igazolja, hogy nem lehet ezt garantálni:

„Láthattuk ezt a Mercedesnél is 2020 után. Ha emlékszünk, az volt a legdominánsabb idényük valaha, és mégis sikerült legyőznünk őket 2021-ben. Van egy apró szabálymódosítás, de úgy vélem, semmi sem marad mozdulatlan. Láthattuk, hogy az ellenfelek közelebb kerültek egyes helyszíneken, és úgy gondolom, a koncepciók is közeledni fognak egymáshoz. A stabil szabályok mindig összerázódást eredményeznek. Nem hiszem, hogy valaha is meg tudjuk ismételni ezt a szezonunkat, de remélhetőleg át tudjuk ültetni az RB19-esből tanultakat az RB20-asba, és olyan autóval állhatunk elő, amellyel megvédhetjük a címeinket” – idézi a Red Bull csapatfőnökét a Motorsport.com portál. Igaz, hozzá kell tenni, hogy 2024-ben még stabilabbak lesznek a szabályok, mint 2020-ról 2021-re fordulva, amikor a padlólemez paraméterein azért változtattak, s ez okozta a Mercedes viszonylagos visszaesését.

f1-horner-redbull_5

A fordított rajtrácsos futamok is unalmasak lennének Russell szerint

Még mindig nem tudni, milyen lesz a sprintek lebonyolítása 2024-ben. Az egyik opció a fordított rajtrács, amelynek népes az ellentábora: versenyzői oldalról George Russell érvelt ellene.

„Szerintem nem működne. Az F3-ban és F2-ben megtanultam, hogy a legnehezebb az épp előtted levőt megelőzni. Ha megfordítják a rajtrácsot, akkor a leggyorsabb autó hátrakerül a 10. helyre, meg akarja előzni a második leggyorsabbat a kilencedik helyért, az pedig a harmadik leggyorsabbat a nyolcadik helyért. Mindenki a legközelebbi riválisát akarja megelőzni. Az eredmény egy DRS-vonat lesz. Az F1-ben egy Williams vezetni fog egy Haas előtt, aki pont nem tud előzni, mögötte egy Alpine, mögötte egy McLaren. Nem hiszem, hogy ez a koncepció működne” – fejtette ki véleményét Russell.

150 ezer dollár körüli adomány gyűlt össze Bottas pucér naptárával

Mint arról mi is beszámoltunk, néhány hete Valtteri Bottas kiadta a Bott-Ass névre hallgató 2024-es naptárját, amelynek lapjain meztelenül láthatjuk a finn F1-es pilótát. Az Alfa Romeo versenyzője ezzel a Movember mozgalomhoz csatlakozott, ugyanis a naptár bevételeiből a prosztatarák elleni kutatást támogatja a többszörös futamgyőztes. Bottas most az Instagramon közölte: bár a pontos számokat még kalkulálják, nagyjából 150 ezer dollár körüli adománnyal tudnak beszállni a kutatásokba, amiért köszönetet mondott a naptárból vásárló rajongóinak.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Valtteri Bottas (@valtteribottas) által megosztott bejegyzés

Az F1-re pályázó Rodin Carlin csapatfőnöknőjét szerződtette a McLaren

A wokingi csapat F1-es menedzsmentjéhez új vezető csatlakozik: Stephanie Carlin, akinek személye több szempontból is érdekes. A hölgy az utánpótlás-kategóriákban érdekelt Rodin Carlin istálló egyik vezetője, a Formula-3-as és F1 Academy sorozatban a csapatfőnöki, a Formula-2-ben a csapatfőnök-helyettesi posztot látja el. A megegyező név sem véletlen, Stephanie a Carlin-vezér Trevor Carlin felesége.

A Rodin Carlin az Andretti egyik riválisaként pályázott az FIA-nál a 11. Formula-1-es csapat helyére, olyan ambiciózus tervekkel, mint az új-zélandi bázis és női pilóta. Stephanie Carlin a felsoroltak mellett 2023-ban Lewis Hamilton Extreme-E-gárdája, az X44 csapatfőnöki teendőit is ellátta.

Most a McLarennél vállal új szerepet, de nem a konkrét versenycsapatban: a Formula-1-es üzleti műveleti igazgató posztját kapja meg januártól, amely minőségben az F1-es részleget támogató aktivitásokat felügyeli és közvetlenül Andrea Stellának jelent. Emellett az F1 Academy-projektben is szerepet kap – minden Formula-1-es csapatot egy versenyző képvisel a női sorozatban. A McLaren színeiben a filippínó Bianca Bustamente fog versenyezni, az ART csapattagjaként – azaz pont a Rodin Carlin egyik ellenfeleként.

Megérkezett a tél: ilyen a havas Hungaroring – fotók!

November utolsó napján a fővárost és környékét, így a mogyoródi F1-es pályát is elérte a havazás – mutatjuk lapozható Instagram-posztban az idei első fotókat a behavazott felújítás alatt álló Hungaroringről:

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

hungaroring_official (@hungaroring_official) által megosztott bejegyzés

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

hungaroring_official (@hungaroring_official) által megosztott bejegyzés

Ne teljesíthessék az összes versenyt az F1-es csapattagok?

Bár idén két futamot is töröltek, 2024-ben a jelen állás szerint már valóban 24 fordulóból fog állni az évad, és noha igyekeztek több ponton regionálisan csoportosítani a nagydíjakat, így is lesznek nagy távolságok az egymást követő futamok között: például jövőre egy Las Vegas–Katar–Abu Dhabi triplával zárul az évad. Márpedig az idei Vegas–Abu Dhabi finálé is eléggé megviselte az F1-es csapattagokat, többen is betegséggel küzdöttek a szezonzárón – emiatt pedig George Russell (aki maga is lázas volt még Vegasban, és állandóan köhögéssel küzdött az autóban is az utolsó hétvégén) támogatná azt, hogy megtiltsák a csapattagoknak, hogy minden helyszínen jelen legyenek:

„Versenyzőkként még mi vagyunk a legjobb helyzetben a paddockban” – idézi a Mercedes pilótáját a RacingNews365.com szakportál. „Szerencsés helyzetben vagyunk, ahogy utazunk, de nagyon sok szerelő beteg, a mérnöki szobában is küzdenek az állandó időugrással. A szervezeted nem tudja, hol vagy, más időpontokban eszel, más hotelekben szállsz meg, más környezetben, más klimatikus körülmények között. Összezavarodik az ember szervezete. Azt hiszem, van róla szó, hogy jövőre szabályoznák, hogy a személyzet nem teljesítheti az összes versenyt. Úgy gondolom, ez jó lépés lenne. Nem hiszem, hogy fenntartható 4000 ember számára, hogy 24 nagydíjat teljesítsenek egy évben, főleg ha megnézzük, hogy földrajzilag még mindig nem túl észszerű mindez.”

f1-russell-mercedes-abudhabi

Verstappen őrjöng, Sainz a sírás határán, Russell izzadtságcseppjei – az év F1-es rádiózásai

Lezárult a 2023-as F1-es szezon, s ahogy azt megszokhattuk ilyenkor, érkeznek a különböző válogatások. Elsőként a legjobb csapatrádiós üzenetváltásokból állított össze egy top 20-as gyűjtést a Formula-1 hivatalos csatornája, benne Max Verstappen Las Vegas-i éneklésével, Godzilla gyerekével, Carlos Sainz melbourne-i könyörgésével és George Russell esőnek hitt izzadtságcseppjeivel – a videó IDE vagy a képre kattintva nézhető:

f1-radio-video

Ha szükség lenne rá, az FIA elnöke visszahozná Masit

Michael Masi 2019 és 2021 között volt a Formula-1 versenyigazgatója, karrierjének pedig a 2021-e szezonzárón hozott döntése vetett véget, ahol Max Verstappen az utolsó körben előzte meg Lewis Hamiltont, és ezzel megszerezte a világbajnoki címet egy legendás szezon végén. Az FIA jelenlegi elnöke, Mohammed Ben Sulayem tárt karokkal visszavárná Michael Masit, ha arra lenne szüksége az FIA-nek, aki jelenleg az ausztrál Supercar-széria bizottságának elnöke.

"Mindig elnézést kérek, de olyasmiért nem fogok, ami az én időm előtt történt. Szegény ember a poklok poklát járta meg. Ha annak látom majd szükségét, hogy Michael Masinak vissza kell térnie az FIA-hoz, akkor tárt karokkal várom. Igazából még engem is megfenyegettek halálosan, merthogy nekem "megvan a hatalmam, hogy megváltoztassam a végeredményt". Talán az 1966-os Anglia-Németország vb-döntőn megadott gól sem volt szabályos, mégsem változtatták meg a végeredményt utólag" - idézi Ben Sulayemet a Racing News 365.

Hill szerint a McLaren lehet a Red Bull legnagyobb kihívója

Kétségkívül a McLaren produkálta az idei szezon legnagyobb feltámadását, hiszen a wokingi alakulat a siralmas első versenyeket követően a szezon második felében a Red Bull egyik legnagyobb kihívója volt, Qatarban pedig Oscar Piastri révén egy sprintgyőzelmet is arattak. Az 1996-os világbajnok, Damon Hill szerint a következő évben a McLaren léphet elő a Red Bull legnagyobb kihívójává.

"Szerintem abszolút helytálló megállapítás" - idézi Hillt a GP Fans oldala. "Az egyetlen zavaró tényező az lehet a dologban, hogy a Red Bull elvileg már egy ideje nem foglalkozott a 2023-as autó fejlesztésével, így könnyen lehet, hogy nagyobb az előnyük, mint amit most láttunk. Viszont egyre nehezebb és nehezebb lesz számukra az utolsó cseppet is kisajtolni a saját koncepciójukból, a McLaren pedig nagyszerű munkával zárkózott fel az élmezőnybe, és szerintem fenn is tudják tartani ezt a lendületet. A legtöbb problémájukat megoldották, és már idén versenyképes autót építettek."

Előkerült a Mercedes-szerelő kikötőbe esett gyűrűje

Óriási sztorit követett végig Chris Medland, aki egy elveszett gyűrű történetét hozta el a rajongóknak. Történt, hogy már-már rituálészerűen a Mercedes csapattagjai bedöbték a Yas Marina kikötőbe az egyik munkatársukat, azonban mikor ő kimászott a partra, észrevette, hogy eltűnt ujjáról a karikagyűrű. Másnap profi búvárok fémdetektorral kezdték keresni az ékszert, de négy alkalommal is sikertelen merülést hajtottak végre, mígnem szerdán reggel megérkezett a nagyszerű hír: előkerült a gyűrű! Az értékes jegygyűrűt már vissza is juttatták jogos tulajdonosához.

 

„Mégis mire számítottak?” – nem lepte meg a riválisokat Marquez ducatis debütálása

A keddi valenciai MotoGP-teszt fő érdekessége az volt, hogy Marc Marquez először ülhetett fel a Gresini Racing Ducatijára. A spanyol pedig azonnal ráérzett a Desmosedici GP23-ra, már az első etapján remek köridőt motorozott, délután rövid ideig vezetett is, s végül negyedikként zárta a gyakorlást. Bár a tesztekből rendszerint nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni, a köridő mellett árulkodó volt Marquez mosolya a garázsban, valamint a Gresini csapatmenedzserének, Michael Masininek az alig visszafojtott optimizmusa: „A szerződések miatt nem mondhatok többet, de szerintem a köridők magukért beszélnek” – idézi szavait a The Race. Amikor arról kérdezték, hogy ezek után a vb-cím lesz-e cél 2024-ben, így felelt: „Hazudnék, ha az ellenkezőjét mondanám.”

Bár maga Marquez a Hondával év végéig érvényes szerződése miatt nem nyilatkozhatott, ducatis kollégái megtették helyette: „Miután Marc aláírt, mondtam, hogy első lesz a teszten. Közel jártam, nem? Úgy gondolom, elégedett lehet a motorunkkal. Simábbnak tűnt a motorozása, mint az előző évben” – vélekedett például az immár kétszeres MotoGP-világbajnok Francesco Bagnaia, de nem érte váratlanul Marquez tempója a vasárnapi ütközésük után őt a mezőny legpiszkosabb motorosának nevező Marco Bezzecchit sem: „Mindenki tudja, hogy Marc gyors. Számítottam rá, nem lepődtem meg, szerintem senki nem lepődött meg.”

motogp-marquez-gresini-ducati-teszt

Enea Bastianini azt is elárulta, hogy a Marquez egyik fő erősségének számító bal kanyarok egyikében már most meggyőzőbb, mint a márkatársai: „Megnéztem az adatokat, mielőtt idejöttem, hogy megnézzem Marc stílusát. És az elejétől kezdve nagyon jó volt. Jó motor ahhoz a Ducati, hogy a kezdetektől gyors legyél vele. Az időmérős köre is nagyon jó volt. Valószínűleg ő a leggyorsabb ducatis a 8-asban, lenyűgöző abban a kanyarban. A többi szokványos, de kíváncsian várom a következő szezont. Ha az idei nehéz idény volt, a következő még inkább az lesz mindenkinek.”

Reagáltak Marquezre a csapatvezetők is. A Ducati-menedzser Davide Tardozzi az első háromba várja jövőre Marquezt, míg volt hondás főnöke, Alberto Puig némi mosoly keretében így reagált a nyolcszoros világbajnok tesztjére: „Mégis mire számítottak az emberek? Eléggé egyértelmű volt, legalábbis nekünk. Ismerjük a versenyzőt, és látjuk más motorok potenciálját.”

 

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Indy 500-győzelemre vezetné a McLarent, majd az F1-be is belekóstolna O’Ward

Pato O’Ward évek óta a McLarent erősítő az IndyCarban, a mögöttünk hagyott szezont is az összetett negyedik helyén zárta – igaz, ezúttal futamot nem nyert –, mindemellett pedig többször is már esélyt kapott a Formula-1-es autójukban is. Így volt ezzel az Abu Dhabi Nagydíj pénteki edzésén, majd a keddi fiatal pilóták tesztjén is, amely után arra a kérdésre, hogy közelebb érzi-e egy F1-es üléshez magát ezek által, egy konkrét karriertervet vázolt fel a mexikói:

„Abszolút. Minél többször veszel részt első szabadedzésen vagy teszten, az még több időt jelent az autóban. És ez azt jelenti, hogy valaki bízik benned és megadja a lehetőséget, hogy készen állj, ha esetleg megnyílnak a kapuk. Teljes mértékben arra koncentrálok, mit kell tennem az IndyCarban, mert szeretném megadni az Indy 500-győzelmet a McLarennek: én szeretném ezt megadni nekik, mert már négy éve velük vagyok, jövőre kezdem az ötödiket. És aztán egy igazi Hamupipőke-történet lenne, ha utána kipróbálhatnám a Formula-1-et és esélyes is lennék, nemcsak átjönnék és szórakoznék.”

f1-oward-mclaren-abudhabi

fotó: DPPI

Elcsábította a Mercedes egyik kiemelt támogatóját a McLaren

Amióta Zak Brown vezeti a McLarent, számos jelentős szponzor érkezett a wokingi alakulathoz. Most ebbe a sorba állt be a minap bejelentett Monster, amely a közlemény szerint többéves szerződést kötött a csapattal, s amelynek jól ismert logója megjelenik majd a versenyzők sisakján, overallján, valamint a mclarenes sapkákon és italos üvegeken.

Az új partnerség érdekessége, hogy ezzel a Monster hosszú évek után hagyja ott a Mercedes Formula-1-es istállóját, amellyel a domináns szezonok és az utóbbi két sikertelenebb idény alatt is együttműködtek. Sőt, Lewis Hamiltonnak külön partnersége is van az energiaitalos céggel, a hétszeres F1-es világbajnok a nevét adta több cukormentes termékükhöz.

f1-mclaren

Sainz eddigi edzőjét igazolta le maga mellé Verstappen

Carlos Sainz eddigi személyi edzőjét igazolta le Max Verstappen. Rupert Manwaring Sainz 2015-ös F1-es debütálása óta a spanyollal dolgozott, de nyolc év közös munka után úgy döntött, hogy vált, és a háromszoros világbajnokhoz csatlakozik a Red Bullnál – aki eddig Bradley Scanest alkalmazta, ám utóbbi az év végén távozott ebből a szerepköréből.

A dolog érdekessége az, hogy Manwaring apja, akit szintén Rupertnek hívták, annak idejét együtt dolgozott Jos Verstappennel is a pályafutása során.

F6K7GrLXgAACgfl_2

Domenicali az Andrettiről: „Megfelelő munkát kell végeznünk”

Amióta az FIA több héttel ezelőtt bejelentette, hogy részükről egyedüliként az Andretti Global pályázata megkapta a zöld jelzést az Formula-1-be jelentkező új csapatok közül, az F1 részéről csupán annyi kommunikáció érkezett, hogy ők is lefolytatják a maguk vizsgálatát a kereskedelmi szempontokat figyelembe véve. Az F1 és a FOM arra a hírre sem reagált, amikor a General Motors bejelentette, hogy 2028-tól motorgyártóként érkeznének a száguldó cirkuszba, ám kizárólag az Andretti partnereként. A sportág vezetése – és a jelenlegi tíz csapat – a kezdetektől fogva ellenzi a létszámbővítést, mindenekelőtt amiatt, mert így kisebb szelet jutna a bevételekből nekik.

Abu Dhabiban viszont Stefano Domenicali F1-vezérigazgató nem kerülhette ki a Sky F1 kamerái előtt a kérdést arra vonatkozóan, hogy mikor dőlhet el az Andretti sorsa: „Nem mondanék erről túl sokat. Zajlik egy folyamat ezzel kapcsolatban a kereskedelmi oldalon, és amint megvagyunk vele, megadjuk a választ. Nem érzünk nyomást ezzel kapcsolatban. Megfelelő munkát végeznünk, ez a feladatunk” – felelte kurtán Domenicali.

f1-domenicali_4

fotó: DPPI

Autóhiba miatti baleset vetett véget Russell tesztjének

Zajlik Abu Dhabiban a szokásos szezon utáni F1-es teszt, amelyen a csapatok egyik autójába egy fiatal újoncot kötelesek ültetni, a másikkal pedig a Pirellinek végeznek tesztmunkát. A Mercedesnél viszont az utóbbi szerepkörben köröző George Russell számára idejekorán véget ért a gyakorlás. Eleinte arról szóltak a hírek, hogy leállt a brit alatt a W14-es, de később kiderült, hogy a brit össze is törte az autót, legalábbis annak jobb elejét, mint az a lentebb beágyazott fotón is látszik. A Mercedes azóta közölte: egy autóhiba okozta Russell incidensét, az okokat már vizsgálják, és bár az a legfontosabb, hogy a versenyző rendben van, véget ért ezzel számára a teszt.

Az első felvételek: Marquez a Gresini Ducatin, Acosta a MotoGP-ben – videó

Szokás szerint a Valenciai GP utáni kedden még a spanyol helyszínen tesztel a MotoGP mezőnye. A teszt leginkább várt pillanatára bő egy órát kellett várnunk: Marc Marquez délelőtt 11 óra után nem sokkal gurult ki először a Gresini Ducati nyergében. Az első etapja után, mindössze hét kör megtétele után pedig máris a harmadik idővel rendelkezik a Hondától 11 év után távozó nyolcszoros világbajnok – íme, az első méterek és az igencsak beszédes reakció a garázsba visszatérve:

 

Mindeközben bemutatkozott a MotoGP egyetlen 2024-es újonca, az elmúlt évek legnagyobb tehetségének kikiáltott, 2021-ben Moto3-as, idén Moto2-es vb-címet szerző Pedro Acosta is a Gas Gas Tech3 nyergében:

 

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!