DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 28. vasárnap

„Akarok én maradni még egy évre a Yamahánál?” – Morbidelli

Érdekes párbeszéd zajlott le az Olasz GP után Franco Morbidelli és egy riporter között, amelyről a The Race számolt be. A Yamaha versenyzője már másfél-két éve egy-két villanástól eltekintve elmarad saját maga korábbi és Fabio Quartararo jelenlegi teljesítményétől, így többször is felmerült már, hogy a hangvillások 2024-re már nem hosszabbítanak vele majd szerződést – annak ellenére, hogy Lin Jarvis korábban elmondta, hogy az olasz az elsődleges opciójuk az azóta már a Superbike-ban a BMW-hez átszerződő Toprak Razgatliogluval szemben. Most azonban maga Morbidelli hintett el arra utalást, hogy nem biztos, hogy marad a japán gyártóval jövőre, amikor ugyanis arról kérdezték, hogy a Mugellóban elért vasárnapi tizedik helye, amellyel Quartararót is megelőzte a futamon, fontos volt-e a jövője szempontjából, így felelt a motoros:

„Nem érdekel, nem érdekel. Arra kell koncentrálnom, hogy a lehető legprofibb és a legjobb motoros legyek. Nem a jövőm vagy a szerződésem alapján versenyzem, hanem a szenvedélyem miatt” – jelentette ki Morbidelli, aki még a Francia és az Olasz GP között is arról beszélt egy a MotoGP honlapjának adott interjúban, hogy többet kell nyújtania az ülése megtartásához. Most viszont amikor felvetették neki, hogy a vasárnapihoz hasonló eredmények csak segíthetik a jövőjét, a kérdezőt Lin Jarvis Yamaha-menedzserhez irányította, majd a következő párbeszéd zajlott le a The Race szaklap szerint:

Riporter: Nem gondolod, hogy az ilyen eredmények segíthetnek?

Morbidelli: Miben?

Riporter: Hogy még egy évre aláírj a Yamahával.

Morbidelli: Még egy évre maradni akarok a Yamahánál?

Riporter: Nos, akarsz?

Morbidelli: Beszéljetek Linnel erről.

A jelek szerint tehát az olasz helye egyáltalán nem garantált a Yamahánál: olyan pletykák is felröppentek az idézett szaklap szerint, hogy a hangvillások egy másik sztárversenyzőt szeretnének megszerezni Quartararo mellé, de ezek a pletykák elhalkultak Mugellóban. Korábban az említett és azóta kizárt Razgatlioglu mellett Jorge Martint hozták szóba még a Yamaha 2024-es ülésével, de a spanyol nemrég arról beszélt, hogy szerződése van a következő évre is a Pramac Ducatival (ami persze az elmúlt évek tapasztalatait elnézve sokat nem feltétlenül jelent a MotoGP-ben).

motogp-morbidelli-yamaha-mugello

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Daniel Ricciardo rapperként is feltörne

Most az autjában ülve adott elő egy rapszámot - meg is van egy esetleges klip részlete...

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Rap tap shmap. I got this @gopro

Daniel Ricciardo (@danielricciardo) által megosztott bejegyzés,

Telefontársaság nagykövete lett Lewis Hamilton

Lewis Hamilton gyaníthatóan jövedelmező szerződést írt alá, és a Vodafone nagy-britanniai 5G-szolgáltatásának nagykövete lett: a hálózat elindításának ünnepségén jelen volt lezser öltözetben. Valószínűleg Vodafone-reklámoknak is szereplője lesz a későbbiekben.

Így kívánt boldog születésnapot Sebastian Vettelnek a Ferrari

A csapattagok készítettek egy videót a 32. életévét szerdán betöltő német sztárpilótának.

Szélcsatornába küldték a McLaren-pilótákat

De nem olyanba, amilyenről általában a Formula-1 kapcsán beszélünk. Lando Norris és Carlos Sainz egy szabadesés-szimulátort próbáltak ki, amelyben anélkül megtapasztalhatták a zuhanás élményét, hogy ki kellett volna ugraniuk egy repülőből.

Alonso és barátnője szexi címlapfotója

A Formula-1 és WEC világbajnokával a Man In Town férfimagazin közölt hosszú interjút, a címlapra pedig nem akármilyen képet tettek: Alonsót és barátnőjét, Linda Morsellit egyetlen hosszú kabát takarja. Mellette a vasárlókat csalogató cím: „Fernando is vagyok, nem csak Alonso. Életem Lindával.”

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Norris megtrollkodta kicsit Verstappent és a hollandokat

Mostanában egyre inkább elemében érzi magát a McLaren brit újonca, ha viccelődésről van szó: ezúttal Max Verstappent és a holland szurkolókat találta meg. "Megnyerte a futamot és egy egész lelátót nekünk ajánlott. Micsoda úriember" - írta közösségi oldalán Norris arra utalva, hogy a holland szurkolók narancssárgába öltöztették a lelátót, ami egyben a McLaren színe is.

 

David Coulthard Fokvárosban „versenyzett” a Red Bull-lal

Újabb videót készített a Red Bull az ex-F1-es pilótával, aki ezúttal Fokvárosban forgatott meg egy korábbi technikát.

15 éves pilótát igazolt a Mercedes juniorcsapatába

Az ifjú Paul Aron, a 2018-as junior gokart Európa-bajnok a Mercedes új igazolása, és nem túl gyakran bővülő juniorcsapatának friss tagja. Az észt fiatal idén váltott formulaautókra, a német és olasz F4-es kategóriára, és már futamgyőzelmet is szerzett együlésessel. A szerződéssel együtt Aron kapott egy Valtteri Bottaséra emlékeztető, Mercedes-logós és AMG feliratú sisakot.

A név ismerős lehet, Paul 21 éves bátyja, Ralf Aron szintén versenyez, olasz Formula-4-es bajnoki címet és több F3-as győzelmet szerzett a múltban.

A Mercedes juniorprogramját több kritika is érte a közelmúltban: egyik védencük, Esteban Ocon ülés nélkül maradt 2019-re, és a nagy ígéretnek tartott Pascal Wehrlein F1-es pályafutása is megrekedt – az ő kezét azóta teljesen elengedte a márka.

Rémisztő adat Verstappenről: ezen a téren külön ligában játszik

Mégpedig a 22 éves kor előtt megszerzett F1-es dobogók terén. A lista ugyanis a következő az F1 történelmében:

1. Max Verstappen 25
2. Charles Leclerc 4
3-4. Sebastian Vettel és Fernando Alonso 3-3
5. Daniil Kvjat 2
További hét pilótának volt egy-egy ilyen dobogós helyezése.

Vagyis Max Verstappen 25-je mellett az F1 egész története során volt további 19 ilyen alkalom.

growling

fotó: dppi

Akasztják a hóhért? Adrian Newey is versenyautóba ül

A hírek szerint a Red Bull mérnökzsenije, Adrian Newey autóba ül és versenyezni fog Japánban a Super Taikyu sorozatban egy Nissan NISMO GT-R GT3-mal - erre a Brit és a Német Nagydíj között, július 20-21-én kerül majd sor. Newey próbálkozott már korábban hasonló szinten, de kétszer is balesetet szenvedett, egyszer kórházba is került, úgyhogy túl sok sikert nem ért el - fia, Harrison Newey viszont éppen Japánban versenyez, innen a kapcsolat, az apa ugyanis ugyanabban a csapatban fog indulni, mint az ifjabb Newey.

newey

fotó: dppi

F1-es erősorrend: Verstappen tökéletes teljesítménnyel ugrott vissza az élre

Ugyan a legutóbbi futamot követően Lewis Hamilton átvette a vezetést a Formula-1-es pilóták erősorrendjében, az Osztrák Nagydíjat követően visszavette sokáig birtokolt első helyét Max Verstappen. Hogy miről is van szó? Az idei szezonban az F1 hivatalos weboldalának öt szerkesztője egy 1-től 10-ig terjedő skálán minden futamot követően értékelik az összes pilóta teljesítményét abból kiindulva, hogy a versenyzők mit hoztak ki az autóból és a lehetőségeikből az adott hétvégén. Az egyszerre megszerezhető maximális pontszám így 50, az egyes hétvégék alatt begyűjtött pontok átlaga pedig kiad egy erősorrendet.

Verstappen a spielbergi teljesítményére 50 pontot kapott, míg Hamilton csak 37-et, így a lista jelenleg a következő: 

1. Max Verstappen 45,1-es átlag
2. Lewis Hamilton 44,1
3. Carlos Sainz 41,6
4. Valtteri Bottas 40,9
5. Lando Norris 39,9
6. Charles Leclerc 39,2
7. Sebastian Vettel 38,1
8-9. Alexander Albon és George Russell 37,9
10. Kimi Raikkönen 37,8

giants

fotó: dppi

Szinte lekopírozta egy tavalyi előzését Sebastian Vettel Ausztriában

Ha kiragadunk egy-egy előzést a német részéről a 2018-as és az idei Osztrák Nagydíjról, meglepően hasonlít egymásra a kettő. Nyilván néhány apróságtól eltekintve.

 

Közelebb van egymáshoz az F1 és a foci világa, mint azt gondolnánk

A huszonöt éve, ezekben a napokban rendezett versennyel egyidőben például rendeztek az 1994-es amerikai foci-vb-n egy ír-olasz meccset, aminek az eredményét a Jordan nem is habozott az olasz istállók orra alá dörgölni - mindezt az autó oldalán. Igaz, két héttel később visszakapták ezt, amikor Írország kiesett... Akkor a Minardikon volt olvasható a következő felirat: Ireland OUT, Italia In.

 

Kiváló sorozatképet készített a motoros bukásról

Gémesi Balázs jókor volt jó helyen a kunmadarasi gyorsulási versenyen: Eke Ákos bukásáról készített nagyszerű sorozatot.

Fácán találta fejbe az F4-es versenyzőt

Bizarr baleset történt Croftban a brit Formula-4-es versenyzővel, Tommy Fosterrel: a 17 éves pilótának pontosan a sisakját találta el egy megtermett fácán. Bár a videón csak egy suhanásnak tűnik a közjáték, Foster elmondta, körülbelül 170 km/h-s tempónál olyan érzés volt a fácán becsapódása, mintha egy tégla lett volna.

Ráadásul a sisak nem volt rendesen lezárva, így a madár felrántotta és eltörte a rostélyt. Foster hatalmas szerencsének tartja, hogy egy komoly fejfájással megúszta az esetet: emlékeztett rá, hogy Felipe Massát egy rugó csaknem megölte.

Az ötszörös bajnokkal teszteli az IndyCar a maga fejvédelmét

A videó tanúsága szerint az új-zélandi IndyCar-legendának, Scott Dixonnak egyelőre semmilyen problémája nincs az aeroscreen nevű eszközzel. Így zajlott a teszt:

 

Ennyivel nagyobb egy mai F1-es Ferrari a 40 évvel korábbihoz képest

Szemléletes grafika: egymás mellé állítva a Ferrari 312T (1975) és SF90. A legszembetűnőbb a két versenygép hossza. A képet a technikai szakértő, Craig Scarborough tette közzé.

Ilyen volt a McLaren hétvégéje a kulisszák mögött

Kijött a "McLaren Unboxed" nevű videósorozat következő epizódja, amely a McLaren F1-es csapatának osztrák hétvégéjét dolgozza fel.

Tökéletes szemléltetés a hétvégi Osztrák Nagydíjról

Az egyes pilóták helyezésének alakulása, a bokszkiállások és a leggyorsabb kör "tulajdonosának" változása is látható ezen a vizuális ábrán.

 

Itt vannak az eseménydús Osztrák Nagydíj legjobb belső felvételei

Csaták, előzések, ütközések - az Osztrák Nagydíj tíz legjobb belső felvétele megtekinthető ezen a linken, vagy a Youtube-ra átkattintva.