DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. július 10. péntek

Ijesztő pillanatok után Kyle Busch szinte üzemanyag nélkül nyert Talladegán

A tekintélyes múltra visszatekintő Talladega Superspeeswayen folytatódott a NASCAR Cup Series, ahol Denny Hamlin és Aric Almirola várták az első sorból a zöld jelzést. Az aszfaltcsík elég híres arról, hogy egy apróbb hiba után is óriásit lehet bukni, a nagyobb balesetek pedig most sem maradtak el, ugyanakkor a mezőny sokáig tiszta versenyt futott. A verseny első felében alig volt szükség a sárga zászlóra, igaz amikor Chase Briscoe csúszott be keresztbe a pitroad irányába, az sokaknak esélyt adott. Ennek a sárgának köszönhetően tört előre például a Hendrick Motorsports gárdája a mezőny hátsó részéből, így az első szakaszt végül a 29. helyről induló Chase Elliott nyerte meg, aki a második etapot is elvihette volna, ám ott a leintésnél Almirola az utolsó pillanatokban előzte meg őt.

A végjátékhoz közeledve aztán a 23XI Racing és a Joe Gibbs Racing Toyotái tűntek az egyik legnagyobb esélyesnek, mellettük pedig a Forddal versenyzők különítménye alkotott egy hosszú sort Harrison Burton vezetésével, aki első győzelméért hajtott. Burton álmai aztán a mögötte autózó Noah Gragson lökése miatt törtek össze, ezt a balesetet viszont még további három követte a folytatásban. Öt kör volt még hátra, amikor Joey Logano és Corey LaJoie összeütköztek, így a hosszabbítás következhetett, ami a lehető legrosszabb hír volt az élmezőny jelentős részének. Sokan már ekkor is nagyon kevés üzemanyaggal rendelkeztek, így a például a versenyt ekkor vezető Ryan Blaney, vagy a 17. helyről induló Kyle Busch is kockáztatott azzal, hogy nem jöttek ki tankolni a legvégén, főként úgy, hogy kétszeri hosszabbításra volt szükség, de mégis nekik lett igazuk.

Az első próbálkozásánál ugyanis egy rémisztő baleset borzolta a kedélyeket. Ross Chastain merészen tört volna előre, amikor bement két autó közé, így viszont csak Gragson és a mögöttük érkező Kyle Larson versenyét tette tönkre. Utóbbi ráadásul hálát mondhat az égieknek, hogy megúszta az esetet, mivel visszasodródott a pályára, Ryan Preece pedig akkora erővel csapódott bele, hogy a bukókeret is meghajlott az 5-ös számú versenygépben. Ezek után következhetett a második hosszabbítás, ahol ismét jött egy baleset Bubba Wallace hibája után, ez viszont már a fehér zászló után történt, vagyis a verseny végét, egyúttal Busch győzelmét is jelentette. Mögötte Blaney lett a második, a 10. pozícióból induló Chris Buescher a harmadik, Chase Briscoe pedig a korábbi bakija ellenére is negyedik helyen zárt.  

A szezon eddigi legjobb csapatrádiói

Az F1 YouTube-csatornája összegyűjtötte nekünk az eddig eltelt tizenkét verseny legjobb rádióüzeneteit, benne Carlos Sainz éneklésével, Norris poénjaival, na meg persze Kimi Raikkönennel.

Az F1-ben ilyen kerékcserét nem látsz!

Alex Palou autóján hajtotta végre ezt az akrobatikus és egyben mesteri kerékcserét a szerelője a Super Formula bajnokságban. Erre a mutatványra kizárólag 10/10-es osztályzatot adhatunk!

 

Stoffel Vandoorne, a szigszalag és a mobiltelefon esete

Szokták mondani, hogy ha valami hülyén néz ki, de működik, akkor nem hülyeség. Ez az elv vezérelhette Stoffel Vandoorne-t is, mikor elment gokartozni és elfelejtett magával akciókamerát vinni. A belgával azonban nem lehetett kiszúrni, nézzétek csak, hogyan oldotta meg ezt a harmadik világbeli problémát:

 

 

Mit is csinál egy mérnök a versenyhétvégén?

Valószínűleg mindenki hallotta már, hogy mennyi emberre van szükség ahhoz, hogy egy Formula-1-es autó a pályára gurulhasson. De mit is csinál egy mérnök, vagy egy szerelő egy egész versenyhétvége során? Nos, a Toro Rossónál a vezető versenymérnök, Jonathan Eddolls és az autó teljesítményéért felelős vezető, Guillaume Dezoteux magyarázzák el ebben a videóban, kinek mi is a dolga. A videó a Német és a Magyar Nagydíjon készült!

A Red Bull a bokszutca ura

A Red Bull és a Williams csapatai uralják a szezonban a leggyorsabb bokszkiállások tabelláját. Az energiaitalosok azzal büszkélkedhetnek, hogy a három leggyorsabb kerékcsere fűződik a nevükhöz, ráadásul a Német Nagydíjon a Verstappen autóján elvégzett 1,88 mp-es gyorsszerviz világrekorder a maga nemében. Érdekesség, hogy a Williams is ötször szerepel a listán, de mindannyiszor Robert Kubica autójával.

Fotó: DHL

Elstartolt a Valtteri Bottas Duatlon

A finnországbeli Lahtiban elrajtolt a Valtteri Bottas duatlon, melyen maga a pilóta is minden évben részt vesz! Kövessetek bennünket az Instagramon is!

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

 

A post shared by Formula.hu (@formula.hu) on

Herczig Norberték számára keserű véget ért a Barum Rali

A tegnapi napon olaj -és benzinnyomás-problémákkal küszködött a Herczig Norbert-Ferencz Ramón páros a Barum Ralin, és nemrég érkezett a hír, hogy a csapat szerelői sajnos nem tudnak időben úrrá lenni a problémán, így Norbiék számára véget is ért a verseny. Alább a MOL Racing Team hivatalos közleményét olvashatjátok:

 

Albon már 14 évesen is a Red Bullról és az F1-ről álmodott

Az F1 Twitter-csatornája bányászta elő az alábbi 2010-es videót, amelyben a néhány napja az energiaitalosok anyacsapatához előléptetett pilóta beszélt a Red Bull támogatását és F1-es vágyairól:

 

Szomszéd Lali és Kiss Norbi fát ültettek Kápolnán

Az ígéret szép szó... Egy győzelem két fa elültetését jelentette fejenként. Kiss Norbi és Szomszéd Lali a kápolnai Macskaárvaház Alapítványnál segédkezett.

Lábtöréssel megúszta a horrorrepülést a brit motoros

Óriási bukást produkált a Brit Superbike Bajnokságban szereplő Luke Mossey a Cadwell Parkban: a motor hatalmas tempónál dobta le őt magáról. Hihetetlen, de egy kisebb hajszáltöréssel és néhány hétnyi pihenéssel megúszta az incidenst – íme, a borzalmas baleset felvétele:

 

Sárgák a nevetéstől – Ricciardo és Hülkenberg páratlan párosa

A Renault ausztrál és német pilótájával a Magyar Nagydíj előtt volt alkalmunk leülni beszélgetni – a legérdekesebb részletekért keresd az Autósport és Formula Magazin néhány napja megjelent legfrissebb számát!

afm-renault-1

Eső miatt törölték a poconói időmérőt

Nem voltak kegyesek az égiek szombaton az IndyCar mezőnyéhez a Pocono Racewayen: mivel a mentőhelikopter nem tudott időben megérkezni a felhők és az eső miatt, végül törölték a kvalifikációt. Ez azt jelenti, hogy a bajnokság állása szerint sorakoznak majd fel a pilóták vasárnap: Joseph Newgardené a pole-pozíció, mellőle a futam tavalyi győztese, Alexander Rossi indulhat, majd jön az Indy 500 győztese, Simon Pagenaud, megelőzve Scott Dixont, Will Powert és Ryan Hunter-Reay-t.

pocono-ic-1

Hamilton meghajtotta Fangio legendás Mercedesét Silverstone-ban

Egyik ötszörös világbajnok a másik ötszörös világbajnok autójában: Lewis Hamilton még májusban vitte pályára a legendás W196-ost, amellyel Juan Manuel Fangio 1954-ben és 1955-ben tudott diadalmaskodni, a Mercedes pedig most egy rövid videót is közzétett erről:

 

Nem csak a Red Bull cserélt váratlanul pilótát az F1 történetében

Az energiaitalosok legújabb húzása után, miszerint a nyári szünet után immár Alexander Albon fog vezetni az anyacsapatnál, Pierre Gasly pedig visszakerül a Toro Rossónál, a Formula-1 hivatalos YouTube-csatornája összegyűjtött tíz hasonló esetet (a videó a YouTube-ra átkattintva indul!):

 

Mit keres a Hungaroring első embere egy másik sportág világeseményének plakátján?

Az alábbi fotón Gyulay Zsolt a jövő héten Szegeden sorra kerülő síkvízi kajak-kenu világbajnokságot reklámozza. Bizonyára legtöbb olvasónk pontosan tisztában van, mi a kapcsolat a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója és a magyar sikersportág között, de akik esetleg nem tudnák, azoknak eláruljuk: Gyulay kétszeres olimpiai és hatszoros világbajnok kajakozó, az 1988-as szöuli nyári játékokon K1 500 méteren és K4 1000 méteren lett aranyérmes.

gyulay-kajakkenu-1

Pole-t szerzett és győzött a WRC-sztár a nürburgringi TCR-futamon

Ha azt mondjuk, letette a névjegyét a TCR Germany bajnokságban a rali-vb-n az utóbbi három szezonban összetett ezüstérmesként záró Thierry Neuville, akkor még finoman fogalmaztunk. A belga pilóta a Team Engstler Hyundaijával állt rajthoz vendégszereplőként a Nürburgringen, s rögtön megnyerte az időmérőt, majd a futamot is! Segítségére volt a koreai márka WTCR-menője, Gabriele Tarquini, aki a helyszínen adott tanácsokat Neuville-nek – érdekesség, hogy a veterán olasz néhány hete pedig a WRC-autót próbálta ki, de neki az sokkal kevésbé ízlett, mint márkatársának a túraautózás.

neuville-hyundai-tcr-1

Vajon ki előzött idén a legtöbbet az F1-ben?

A Formula-1 hivatalos oldala összegyűjtötte a 2019-es szezon eddigi legjobb pozíciószerzőit. A top ötbe érthető módon a mezőny hátsóbb traktusa, egy Racing Point, két Williams és két Toro Rosso fért fel. Az élen jelentős előnnyel az a Lance Stroll áll, aki a Q2-be idén mindössze egy alkalommal jutott be.

Így változott a legtöbb pontot gyűjtő pilóták listája az F1 történelme során

Érdekes videós infografikát tett közzé a Racing Statistics YouTube-csatorna, amelyen nyomon követhetjük, éppen kik voltak az F1 legjobb pontszerzői – mindezt úgy, hogy a készítő az összes szezont átszámolta a 2019-ben érvényes pontrendszerre:

 

Ő lenne az új Hamilton, Alonso és Ricciardo egy személyben?

Lando Norris eddig nemcsak gyorsaságával és érettségével tette le névjegyét újoncként az idei F1-es szezonban, hanem humorával is rengeteg rajongót szerzett magának. Az Autósport és Formula Magazin néhány napja megjelent legújabb számában a McLaren reménységével is kiemelten foglalkozunk.

afm-norris-1

Ilyen az, amikor két másodperc alatt három utasítást kap a pilóta

A NASCAR-ban is gyorsan történnek az események, főleg akkor, amikor baleset történik. Ezt hallja az átlagos pilóta, amikor az oválpályán zajló káoszban a spotter próbálja menteni saját emberét.