DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 22. hétfő

Háromszori hosszabbítás után Tyler Reddick nyerte a NASCAR austini versenyét

Hatalmas várakozás előzte meg a NASCAR Cup Series idei első épített pályás futamát, amelynek az Austinban található COTA, adott otthont. A versenyen több beugró is részt vett, így például a két F1-es világbajnok, Kimi Raikkönen és Jenson Button, a sportautózásból ismert Jordan Taylor, aki Chase Elliott helyettese volt, de a hétszeres bajnok Jimmie Johnson is újra szerepelt a mezőnyben. A kvalifikáció után a pole-t William Byron szerezte meg, aki mellől Tyler Reddick indulhatott, a második sorban Austin Cindric és Taylor foglalhattak helyet, míg Johnsont és az F1-es sztárokat a mezőny sűrűjében kellett keresni.

A rajtot követően még nem történt semmi érdemleges, a második körre fordulva viszont azonnal jött az első sárga zászló. Ekkor az utolsó kanyar előtt történt egy incidens Brad Keselowski hibája után, ami Jimmie Johnson és Ty Dillon versenyének a végét jelentette. Az első szakaszt még Byron nyerte meg, de már egy újabb sárga alatt Kyle Larson egymást követő két ütközése miatt, a másodikat pedig már Reddick zárta az élen. A futam utolsó szakasza aztán kettejük nagy csatáját hozta, de több drámai eseménnyel megfűszerezve. Először úgy tűnt, mindenkinek spórolnia kell majd az üzemanyaggal, viszont Keselowski alatt megállt az autó, így gyakorlatilag mindenki kijött a bokszba, ami Christopher Bell, Kyle Busch, Ryan Preece, Hamlin és Raikkönen számára jött jól.

Ők mindannyian az élmezőnybe kerültek, azonban Busch volt az egyetlen, aki ott is tudott maradni szemben a többiekkel. Ezek után jött egy sárga előbb Ross Chastain, majd kicsivel később a pályán lévő rengeteg törmelék miatt, így a végén a két körös hosszabbításra bízták a döntést, de ott sem mentek simán a dolgok, mivel a folyamatos ütközések és a pálya állapota miatt háromszor futottak neki, mire véget ért a futam. Tyler Reddick azonban mindannyiszor az élen tudott maradni végül megérdemelten nyert Kyle Busch és Alex Bowman előtt.

Ami a két egykori F1-es versenyzőt illeti, Jenson Button szinte végig a mezőny második felében volt megtalálható, a kockás zászló pedig a 18. helyen intette le, Kimi Raikkönennek pedig ezúttal sem volt szerencséje. A finn versenyző törött diffúzorral teljesítette a verseny zömét, ennek ellenére a stratégiának köszönhetően a legjobb ötben is járt, a végjátékban viszont ütközött és egy időbüntetéssel is megszórták, ezáltal csak a 29. helyen rangsorolták.

 

Ez a Toyota TCR-autója? - videó

Japánban jelent meg egy ilyen Toyota, de konkrét információ nincs róla. Mi ez?

Robin Raikkönen már erősebb gokartban ül

Kimi Raikkönen posztolta ezt a képet fiáról, Robinnal azzal, hogy "More age, more power" - úgy tűnik, hogy az utód elindul az úton...

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

More age, more power. Thanks @crgspa @kartshop.ch

Kimi Räikkönen (@kimimatiasraikkonen) által megosztott bejegyzés,

Visszatérhet idén a WTCR-be a Zengő?

2019-ben az "egy gyártó, négy autó" szabály miatt nem jutott hely a Cuprákkal versenyző Zengő Motorsportnak a WTCR rajtrácsán, 2020-ra azonban változhat a helyzet - több csapat is jelezte, hogy nem indul idén, a promóter pedig lehet, hogy visszavonja ezt a szabályt. Így vajon ismét láthatjuk a mezőnyben a Zengőt?

"Szeretnénk visszatérni a WTCR-be, ez a tervünk 2020-ra, és ezen dolgozunk a tél során. Francois Ribeiro is megkeresett bennünket, mivel a csapatunk továbbra is kiváló kapcsolatot ápol a bajnoksággal. Egyelőre nagyon sok részletet még nem mondhatok, de a tervem továbbra is az, hogy legalább egy magyar pilóta induljon nálunk" - mondta Zengő Zoli az Eurosportnak. 

Az Eurosport úgy tudja, hogy az autó továbbra is Cupra lesz és egy olyan magyar pilóta fog náluk indulni, aki még sosem versenyzett a Zengővel, de már több éves tapasztalattal rendelkezik.

zengő_2

fotó: dppi

Mennyit tudsz a Formula-1 áldozatairól?

A királykategória története nemcsak benzinnel és gumival, hanem vérrel is íródott - mennyit tudsz azokról a férfiakról, akik életüket áldozták álmuk beteljesítéséért?

Ide kattintva kitöltheted az ezzel kapcsolatos kvízt - teszteld a tudásod!

pf19

fotó: dppi

Ricciardo egészen új módszerrel erősíti a nyakizmát

A nyakkal vezérelt játék mindenképpen izgalmas módja az edzésnek...

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

The unflappable @danielricciardo . Repost x @estebanocon . #Formula1 #F1 @renaultf1team #flappybird

FORMULA 1® (@f1) által megosztott bejegyzés,

Melyik volt eddig a legszebb Haas-festés?

2016 óta tagja az F1-es mezőnynek az amerikai istálló, amely idén elsőként mutatta be autója színezését. De melyik volt eddig a legszebb?

Íme 2016-tól a 2020-asig:

pf20

Hamilton öt kilót fogyott tavalyhoz képest, de még nem elégedett

Lewis Hamilton posztolt arról, hogy amikor legutóbb megérkezett az F1-es tesztelésre, akkor 78 kilogrammot mutatott a mérleg - most 73-at, de továbbra sem elégedett. Mint írja, még mindig van rajta elégetni való zsír és izmot is pakolhat még magára, de jól halad - majd hozzátette, hogy ha valaki jó formába akar lendülni, akkor meg is tudja csinálni.

 

A ralikrossz Európa-bajnokságon folytatja Marton Gergely

Egy szűkebb kör már korábban tudott a hírről, Facebook-oldalán azonban csak a napokban osztotta meg a hírt a magyar pilóta. A sorozat, a csapat és az autó is változatlan marad számára 2020-ban.

Sajtó: A Hungaroring után következett volna a Kínai Nagydíj

Az Auto Motor und Sport egyik újságírója arról számolt be, információi szerint az F1 két lehetséges időpontot vetett fel a csapatoknak, amelyekre átszervezték volna a járvány miatt veszélybe került Kínai Nagydíjat: a Magyar Nagydíjat követő, vagy a Brazil és az Abu Dhabi Nagydíj közötti hétvége jött szóba. A csapatok érthető módon mindkettőre nemet mondtak, logisztikailag rémálom lett volna leszervezni egy ilyen menetrendet.

Hogy milyen egyéb ötlete támadt az F1-nek a nagydíj megmentésére, arról itt írtunk részletesebben.

Működő motorja már van a Williamsnek

Az istálló grove-i főhadiszállásán Frank Williams és több száz dolgozó füle hallatára megtörtént a Williams erőforrásának első hivatalos beindítása, ami mindig egy mérföldkövet jelent a téli időszak során.

Édesapja tévés szereplésén szörnyülködött Sainz

Idősebb Carlos Sainz az El Hormiguero címen futó spanyol televíziós műsorban fakadt dalra, amit fia nehezen tudott megemészteni. Ismerjük el, sokan hasonlóan reagálnánk egy ilyen szituációra, hacsak nem profi énekes a szóban forgó felmenő.

Így gyakorolják a pilótacserét Coronelék

A hosszútávú versenyekre általában nem gokarttal szoktak tréningezni, de hát Tim Coroneléknél ilyesmi nem számít... így kell pilótát cserélni!

 

Videó: Grosjean már nagyon készül a szezonra

A Haas francia F1-es pilótája fotót és videót is posztolt az edzéséről - egy nehéz sisakkal a fején:

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Just a normal gym I guess with a very heavy helmet on... #r8g #F1 #training

Romain Grosjean (@grosjeanromain) által megosztott bejegyzés,

WRC-sztár jön versenyezni Magyarországra

Gyári WRC nem jutott erre a szezonra Craig Breennek, de egy-egy futamon azért valószínűleg láthatjuk a nagyok között, jövő héten például a Hyundaijal indulhat Svédországban – emellett viszont van ideje mást csinálni, a 2020-as szezonra pedig végül az Európa-bajnokságot választotta. A vb-n két dobogós helyezést is szerző 30 éves Breen az idei ERC-idényt egy gyári támogatású R5-ös Hyundaijal versenyzi majd végig, mind a nyolc futamon rajthoz fog állni, ez pedig azt jelenti, hogy a Nyíregyháza Ralira, a Rally Hungaryre is ellátogat majd novemberben.

craig-breen

fotó: FIA ERC

Daniel Ricciardo megtervezte saját autóját

És ti mit szólnátok ezekhez a megoldásokhoz? Ricciardónak ezek tetszenének...

 

Nagy múlttal bíró gyártó száll be a Dakarba - már jövőre

A Prodrive jelentette be, hogy 2021-ben ott lesz a Dakar csúcskategóriájában és épít két gyári autót annak érdekében, hogy a győzelemért harcolhasson - ezen felül privát autókat is legyárt. A cég korábban a rali-vb-n ért el komoly sikereket, hiszen a Subaruval együttműködésben három egyéni és három konstruktőri vb-címet is nyert, most pedig direkt a Dakarra fejleszti ki az autóit - pilótákról még nincs szó, csak arról, hogy Bahrein tesz rengeteg pénzt a projektbe.

pf15

fotó: Prodrive

Íme az első közös kép Ricciardóról és Oconról a Renault egyenruhájában

Közzétették az első hivatalos fotót a 2020-as pilótapárosukról.

EQA2id9XsAAVtge

Norrisnak a munkahelyét sem kell elhagynia, ha bringás edzésre vágyik

A McLaren Technológiai Központja az egyeneseket mellőző körvonalai mellett arról is könnyen felismerhető, hogy egy mesterséges tó mellett helyezkedik el. Az ezt körülölelő sétány pedig biciklis edzésre is kiválóan megfelel, ahogy azt Lando Norris legutóbbi posztja is mutatja.

Cseh F3-as csapathoz csatlakozott David Schumacher

A Charouz Racing istállójához igazolt Ralf Schumacher 19 éves fia, akinek ez lesz az első teljes szezonja a nemzetközi formulaautós szériában. Csapattársai a korábbi Red Bull-junior Niko Kari és az újonc Igor Fraga lesznek.

Schumacher egy számára ismerős versenygépbe fog visszaülni, korábban is ezzel a típussal versenyzett, tavaly pedig a Campos színeiben Szocsiban részt vett a Formula-3 szezonzáróján. David szorosan unokatestvére, Mick Schumacher nyomdokait követi, aki jelenleg egy szinttel magasabban, a Formula-2-ben versenyez.

EQAPlk_XUAETqwm

Üvegpohár tört a Drive to Survive vetítésén

Néhány szerencsés kiválasztott számára jóval a premier előtt, tegnap este vetítést tartottak a Netflix F1-es sorozatának második évadából, amelyen díszvendégként a McLaren pilótapárosa is részt vett. A cím sugallata ellenére semmilyen drámai esemény nem történt, egyszerűen Carlos Sainz épp a rajongóktól búcsúzott, amikor belelépett valaki ott felejtett pezsgőspoharába - Lando Norris nagy örömére. Az esetről készült felvétel azóta bejárta a Twittert.

A Drive to Survive február 28-án debütál a nagyközönség előtt.