DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. július 10. péntek

Lényegre törő, humoros videóban jelentette be egyik versenyzője maradását a VR46 Ducati

Bár eddig is biztosra lehetett venni, látva az újonc motoros idei teljesítményét (már egy dobogós helyezést is szerzett idén), de végre hivatalossá is vált, hogy Marco Bezzecchi 2023-ban is a VR46 Ducati színeit fogja erősíteni a MotoGP-ben. A csapat mindezt egy humoros videóban jelentette be, amelyben az olasz versenyző bekopog az istállót irányító Pablo Nietóhoz és Alessio ’Uccio’ Saluccióhoz, hogy mit fog csinálni jövőre, mire közlik vele, hogy eleve kétéves szerződést írt alá velük…

 

A csapattársról egyelőre nem esett szó, de szinte garantált, hogy Luca Marini is megtarthatja az ülését, köszönhetően a javuló eredményének, valamint annak, hogy az alternatívaként szóba jöhető Celestino Vietti a kezdeti remeklés után hullámvölgybe került a Moto2-ben.

Marini helyén kívül két üres motor van még 2023-ra: az LCR Hondánál kérdés, hogy Takaaki Nakagami marad-e vagy jön a Moto2-ben vb-címért harcoló Ai Ogura a már leigazolt Alex Rins mellé, míg a Gas Gas Tech3-nél sem ismert Pol Espargaro csapattársának személye, bár sajtóhírek szerint már megszületett a megállapodás a középső kategóriában éllovas Augusto Fernandezzel.

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Így telt Sainz hétvégéje hazai F1-es futamán

A McLaren szokás szerint közzétett egy olyan videót az aktuális F1-es hétvége után, amely során kicsit jobban a kulisszák mögé nézhetünk a pilótáival kapcsolatban - ezúttal a hazai pályán versenyző Carlos Sainz volt a középpontban.

Rosenqvist szintén nagyot bukott az Indy-teszten

Nem Fernando Alonso szenvedte el a szerdai tesztnap egyetlen nagy balesetét. Felix Rosenqvist a 2-es kanyarban szintén a falnak csapódott Indianapolisban, ráadásul a baj nagyobb is lehetett volna: Will Power és Jack Harvey is éppen csak hogy el tudta kerülni.

Elmarad a Szombathely Rali, helyette vigasztalódjunk a Miskolc Ralival

Az AFM Ralihíradó beszámolója a magyar bajnokság legutóbbi versenyéről.

Videó: Alonso a falba csapódott Indianapolisban

Nagyott csattant a kétszeres F1-es világbajnok az Indy500-ra való felkészülés (edzés) során - íme az esetről készült videó:

 

A kicsik sem viccelnek: gyönyörű előzéseket hozott az F2 barcelonai futama

Szegény Zhou többször is a dolog rossz oldalála került, Aitken viszont... A videó erre a linkre kattintva megtekinthető!

Mutatjuk a Spanyol Nagydíj legjobb belső felvételeit

A szokásos onboard válogatás erre a linkre, vagy az alábbi helyen a Youtube-ra átkattintva elérhető:

A kis Checo elfoglalta apja autóját

A Racing Point pilótájának másfél éves fia, Sergio Perez Jr. Barcelonában közelről szemügyre vette apja munkaeszközét.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Visita especial en las pruebas para Pirelli. Me gusta compartir estos momentos contigo hijo! 14/05/19

Checo Pérez (@schecoperez) által megosztott bejegyzés,

Még mindig nem tudjuk, mi épül a Hungaroring M3-as lehajtójánál...

Várjuk olvasóink tippjeit!

A legemlékezetebb pillanatok a Holland Nagydíj történetéből

A Formula-1 hivatalos csatornája gyűjtött össze öt emlékezetes momentumot az 1985-ig megrendezett versenyből: van köztük legendás bajnok első győzelme, három keréken versenyzés, élmenők ütközése.

A videó YouTube-ra átkattintás után indul.

Spici: Raliból a ralikrossz élvonalába

Interjú Spitzmüller Csabával, a 2008-as abszolút ralibajnokkal, aki az utóbbi években már a ralikrossz szakágban ér el egyre komolyabb sikereket.

20 éves orosz a Mercedesben: Ők tesztelnek szerdán

A barcelonai kétnapos teszt második napjának felállása: a csapatok nagy része most is tesztpilótának adott lehetőséget, az esetek közül a legérdekesebb a Mercedest vezető Nyikita Mazepin. A Ferrari és a Racing Point a Pirellinek is tesztel, ezért két autóval mehetnek, a McLaren pedig délután cserél.

Mercedes: Nyikita Mazepin

Ferrari: Antonio Fuoco, Charles Leclerc (Pirelli)

Red Bull Racing: Dan Ticktum

Renault: Jack Aitken

Haas: Kevin Magnussen

McLaren: Sergio Sette Camara (délelőtt), Oliver Turvey (délután)

Racing Point: Nick Yelloly, Lance Stroll (Pirelli)

Alfa Romeo Racing: Kimi Raikkönen

Toro Rosso: Alexander Albon

Williams: Nicholas Latifi

A leglágyabb keverékeket viszi a Pirelli Monacóba

Az FIA közölte a Pirellivel a csapatok gumiválasztását a május 26-án esedékes Monacói Nagydíjra. A Mercedes és a Ferrari eltérően választottak, a legkonzervatívabb elosztás pedig a Williamsé. A C3-as lesz a kemény, a C4-es a közepes, a C5-ös pedig a lágy abroncs, ami azt jelenti, hogy a leglágyabb keverékekkel érkezik a Pirelli a hercegségbe. A múltból eredő tapasztalatokat követően minden csapat a lágy keverékből kérte a legtöbbet a versenyhétvégére.

Motorosok segítettek átkelni a kacsacsaládnak

Ennek a gyanútlan kacsacsaládnak bizony nagy szerencséje volt, hogy egy ilyen lágy szívű emberekből álló motoros csapat előtt próbálkoztak meg átkelni az úton, akik a segítségükre siettek.

 

25 éve szerezte pályafutása első pole-pozícióját Michael Schumacher

A hétszeres világbajnok német 1992-ben szerezte első nagydíjgyőzelmét, azt viszont kevesebben tudják, hogy első bajnoki évében, 1994-ben rajtolt csak először pole-pozícióból, és bár abban az évben megnyerte az első három nagydíjat, csak a negyediken indult az első rajtkockából – az első három versenyen Ayrton Senna indult az élről. 1994. május 14-én, a tragikus imolai versenyhétvégét követően, Monacóban szerezte meg Schumacher végül a pole-pozíciót.

További érdekesség, hogy a második helyezéssel későbbi riválisa, Mika Hakkinen szintén addigi legjobb rajteredményét érte el. Másnap Schumacher első monte-carlói, szezonja negyedik és pályafutása hatodik győzelmét érte el.

Már a Holland Nagydíj pályabemutató videója is itt van

A 4,3 kilométeres zandvoorti pályán az egyenesek nem túl hosszúak – a legnagyobb is csak 678 méter –, a 180 fokos első kanyar viszont tartogatott a múltban bőven izgalmat.

Az idei Ferrari és a V8-as motorhang

Hogy tetszik ez a kombináció?

Szenzációs felvétel az 1961-es Monacói Nagydíjról

Kiváló minőségű négyperces videó Stirling Moss nagy győzelméről a hercegségi pályán.

Még az állatvilágot is érdekelte a WRC Chilében

Az alábbi videón az látszik, hogy még egy csiga is felemelte a fejét és végignézte, ahogy elfordul előtte egy WRC a rali-világbajnokság chilei futamán:

 

Már mutatunk is egy Verstappen-kört Zandvoortból

Hivatalosan is bejelentették, hogy a Formula-1 2020-ban Hollandiában is versenyezni fog, ott lesz a naptárban Zandvoort. A pályán Max Verstappen korábban már végigment a Red Bull-lal, mutatunk is erről egy videót:

 

Vettel bokszkiállásra utasítja a Ferrarit, a két Haas nem bír magával - így szólt a csapatrádió Barcelonában

A Spanyol Nagydíj legjobb rádióüzenetei erre a linkre, vagy alább a Youtube-ra átkattintva megtekinthetők: