DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. május 12. kedd

Csapaton belüli csatával és Doohan-győzelemmel búcsúzott az F3

Miután szombaton villámlásos-dörgős esőzés zavarta meg a hétvégi programot, az FIA már péntektől kezdve módosította a két kísérősorozat, az F2 és az F3 versenyeit, mindkét kategória esetében háromról kettőre csökkentve a futamok számát. Mivel szombaton az F1 volt a prioritás, a Formula-3 pedig már pénteken teljesített egy bajnokavatást is hozó versenyt, így számukra a szezonzáró hétvége csak vasárnap folytatódott – már a tervek szerint.

Az utolsó futam az élen és a mezőny sűrűjében is hozott izgalmakat. A rajt után a pole-pozícióból induló Jack Doohan gond nélkül eljött, csapattársa, Clement Novalak azonban nagy lendülettel követte őt, és a folytatásban is tapadt rá. Mögöttük kisebb lökdösődés volt, Alex Smolyar a levegőbe is repült egy kontakt után, de baleset nélkül folytatódott mindenkinek a körözés.

Az élen komolyabb konfliktus bontakozott ki csapaton belül, a Trident ugyanis a csapat bajnoki címét szerette volna szem előtt tartani, a pilótákat azonban nehéz volt erre rávenni, akik továbbra is veszélyesen csatáztak egymással. Ezt használta ki Frederik Vesti, aki a hajrában átküzdötte magát Novalakon, de Doohant már nem tudta elkapni. A mezőnyben hátrébb is többszereplős csaták zajlottak, a legnagyobb Juan-Manuel Correa, Oliver Rasmussen, Victor Martins és Dennis Hauger között; a friss bajnok össze is ért Rasmussennel, majd megpördülve a sor végére került, egyébként is tét nélküli futama pedig még jobban értelmét vesztette.

Doohan végül idei negyedik győzelmét aratta Vesti előtt, Novalak harmadik helyével pedig a Trident végül elég pontot gyűjtött ahhoz, hogy fennállásuk során először az övék legyen az első hely a konstruktőri bajnokságban, legyőzve a Premát.

Rekordáron kelt el a galambok Lewis Hamiltonja

Először írunk versenygalambokról a Formula.hu-n, és most is csak azért tesszük, mert a rekordáron eladott belga Armandóra a „galambok Lewis Hamiltonjaként” hivatkoznak. A BBC számolt be arról, hogy Armando egy árverésen 1,25 millió euróért, azaz közel 400 millió forintért kelt el, miközben korábban minden idők legdrágább galambjáért 120 millió forintnak megfelelő összeget adtak. Egy normál versenygalamb ára 2500 euró (800 ezer forint körül van)

A belga Armando, aki számos rangos galambversenyt megnyert aktív pályafutása során, 5 évesen visszavonult, idejét utódok nemzésével tölti. A galambbajnok akár 20 évig is elélhet.

Büszkén mutogatja a három ikonikus pályán gyűjtött trófeákat Alonso

Csodálatos volt eddigi kalandja a hosszútávú versenyzésben, mivel az elmúlt kilenc hónapban a szakág legfontosabb pályái közül három helyszínen is nyerni tudott: a Le Mans-i és daytonai 24 óráson, valamint sebringi 1000 mérföldesen kapott trófeákat posztolta a spanyol.

Az idei első F1-es hétvége összes bakija

Nem láthattunk túl sok hibát Melbourne-ben, íme a "felhozatal":

Bottas elküld mindenkit a francba, Vettel felteszi a legfontosabb kérdést - megjöttek a legjobb melbourne-i rádiózások

A szezonnyitó Ausztrál Nagydíj legjobb rádióüzeneti ezúttal talán kicsit laposabbak a tavaly megszokottnál - a videó megtekinthető a Youtube-on:

Átrohant a padlógázzal érkező versenyautó előtt

Könnyen lehet, hogy emiatt dobta el a pilóta az autót. Hogy gondolta?

 

Ez volt Hamilton autójának hibája vasárnap

Az alábbi fotón látszik, hogy valóban hiányzott egy elem a brit Mercedeséről az időmérőhöz képest - a csapat ezzel magyarázza a világbajnok lassúságát Valtteri Bottashoz képest.

image (1)

Verstappenből a mezőny legstabilabb pilótája lett

Napi statisztika: A hétvégi Ausztrál Nagydíjon ismét nagyszerűen vezetett Max Verstappen, megelőzte Sebastian Vettelt, sőt, támadta Lewis Hamiltont és kihozta a maximumot a Red Bull-Hondából. Ezzel zsinórban hatodszor állhatott fel a dobogóra (az előző szezon végén volt egy ötös szériája), amely pályafutás leghosszabb ilyen jellegű sorozata, ráadásul az aktuális mezőnyben is övé a leghosszabb aktív széria.

pf7_8

Danyiil Kvjat is apuka lesz

Érkezik az újabb F1-es baba, hiszen a Toro Rosso orosz pilótája és párja, Kelly Piquet (Nelson Piquet lánya) közös babát vár, amelyről a hölgy posztolt Instagramon. Gratulálunk!

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

I hope your eyes are as beautiful as the colour of the sea #LightOfMyLife @danydk1

Kelly Piquet (@kellypiquet) által megosztott bejegyzés,

Megjött a teljes videó Verstappen és Gasly tokiói mókájáról

A Red Bull két pilótája még az Ausztrál Nagydíj előtt ugrott el egy utcai parádéra a Honda hazájába, Tokióba. Mivel a versenyzők korábbi Red Bull-lal parádéztak, a hanghatást Renault-motor szolgáltatta.

3906 napot várt Verstappen dobogójára a Honda

A 2008-as Brit Nagydíjon Rubens Barrichello a gyári Hondával végzett harmadik pozícióban – a japán márka 11 évvel később ünnepelhetett újra top 3-as pozíciót, a Red Bull motorpartnereként Max Verstappen révén. A holland még nem töltötte be a 11-et az említett verseny idején.

Hamilton összegyűjtötte az F1-es fotósokat egy fotóra

Ritkán látni olyan fényképet, amelyen egy Formula-1-es pilóta fotósokkal pózol. Lewis Hamilton így magyarázta a közösségi oldalán posztolt felvételt:

„Az időmérő után készíttettem ezt a képet valamennyi fotóssal, aki az elmúlt 12 évben fényképezett engem. Meg akartam örökíteni velük a pillanatot, mivel az élet értékes és néha el tud repülni. Tudom, hogy velem nem mindig a legkönnyebb együtt dolgozni fotózás szempontjából, de becsüllek titeket és köszönöm.”

Nézd meg belső kamerából Alonso sebringi körrekordját!

A kétszeres F1-es világbajnok 1:40,124-es csúcsa is kellett ahhoz, hogy a #8-as Toyota megszerezze a pole-t a WEC hétvégi versenyén, amelyet aztán meg is tudott nyerni a vb-t is vezető egység. Íme, a spanyol elképesztő köre:

 

Ilyen lenne Ricciardo Renault-ja az ausztrál sisakfestésével

Meglehetősen extrém bukósisakdizájn mellett tette le a voksát a csapatot is váltó Daniel Ricciardo, egy grafikus pedig megálmodta, milyen lenne, ha a teljes F1-es autója hasonló színvilágban pompázna:

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

If Daniel Ricciardo's new helmet design was a full livery @timholmesdesign #f1 #formula1 #danielricciardo #renaultsportf1 #australiangp #ausgp #wtf1

WTF1 (@wtf1official) által megosztott bejegyzés,

 

Visszatért az F1, visszatért a pezsgő-perspektíva is

Így ünnepelt Valtteri Bottas a pezsgő szemszögéből:

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

BOT-toms up!

Igazából csak egyetlen fejlesztésre volt szüksége Bottasnak... és nem az autón

A szakállon múlik minden. A WTF1 mémje szerint legalábbis.

 

Hogy min múlt Valtteri Bottas győzelme? A reggelin!

Legalábbis erről poénkodtak Mark Webberrel a dobogós interjúk során. Amikor Bottas elmondása szerint zabkását reggelizett, Webber lecsapta a magas labdát: nem volt abban még valami?

 

Mintha kicsit zavarta volna Daniel Ricciardót a mellette lévő riporter

Daniel Ricciardo épp a Ziggo Sportnak adott interjút, miután számára befejeződött a hazai verseny, az Ausztrál Nagydíj, mire mellettük egy másik riporter kicsit hangosan kezdett bele a maga monológjába. Daniel Ricciardót ez a jelek szerint rendesen kizökkentette, de a Renault-s humoránál volt, és eleresztett egy rendkívül őszinte félmondatot, félhangosan, kicsit magának, kicsit az őt interjúvolónak: „Koncentrálni se tudok, fogd már be a pofádat...”

 

Videó: Baumgartner Zsolt Michelisz Norbert autója ellen Melbourne-ben

Érdekes „összecsapásra” került sor az Ausztrál Nagydíj helyszínén: az utcai Hyundai i30, ugyanennek az autónak a TCR-változata – amely modellel többek között Michelisz Norbert is versenyez a WTCR-ben – és a Minardi kétüléses F1-es versenyautója „versengett” egymással egy körön az Albert Parkban, utóbbit pedig szokás szerint hazánk egyetlen Formula-1-es pilótája és pontszerzője, Baumgartner Zsolt vezette.

 

© 2026 Formula.hu - Minden jog fenntartva!  |  Fejlesztette: insource.hu