Formula-E: Első Vandoorne-pole az esős Hong Kong-i időmérőn
https://formula.hu/parc-ferme/21368
A McLaren ex-F1-es pilótája csapata, a HWA és saját első pole-pozícióját kaparintotta meg - de a Mercedesnek jövőre helyet készítő gárda másik pilótája sem panaszkodhatott, Gary Paffett negyedik helyről várhatja a rajtot. Közéjük Oliver Rowland (Nissan), valamint Andr Lotterer (Techeetah) ékelődött be, a legjobb hatost a mexikói győztes Lucas di Grassi (Audi Abt) és Edoardo Mortara (Venturi) egészítette ki.
Az olasz egyébként harmadik helyre lőtte be autóját, ám időbüntetést kapott piros zászló alatti gyorshajtásért. A kényszerszünetet a címvédő Jean-Eric Vergne (Techeetah) okozta, aki ugyan bejutott a top 6-ba, ám elvették legjobb körét az incdens miatt, így csak a 18. pozícióból kezdheti meg a Hong Kong ePrix-t.
A listavezetők számára nem jött össze a kvalifikáció: az éllovas Jerome d'Ambrosio csapattársával, Pascal Wehrleinnal (Mahindra) utolsó pár, előre fusst lesz kénytelen játszani a mezőny végéről, de Antonio Felix da Costa (Andretti BMW) legjobbja is csak a 20. helyre volt elég.
Az időmérő edzés végeredménye:
| 1 | 5 |
|
|
1'11.580 | |||
| 2 | 22 |
|
|
1'11.903 | 0.323 | ||
| 3 | 36 |
|
|
1'12.868 | 1.288 | ||
| 4 | 17 |
|
|
1'13.033 | 1.453 | ||
| 5 | 11 |
|
BTCC: Davenport továbbra is kómábanhttps://formula.hu/parc-ferme/14844
Csapata, a Motorbase közleményt adott ki a szombaton súlyosan megsérült Luke Davenport állapotáról. Mint ebből kiderül, a versenyző továbbra is mesterséges kómában van, de biztató hírről is be lehet számolni: feje, nyaka és gerince sértetlen. Többször megműtötték, a tervek szerint napokon belül megkísérlik felébreszteni.
Kutya egy poszt ez!https://formula.hu/parc-ferme/14839
Ma 8 éve törték meg az Audi rémuralmáthttps://formula.hu/parc-ferme/14838
A 2009-es Le Mans-i 24 óráson a Peugeot letaszította a trónról a hosszú évek óta uralkodó Audit: Láttad már a videót, amelyen Schumacher átvág egy sikánt, hogy beintsen Hamiltonnak?https://formula.hu/parc-ferme/14837
Tudjátok, miért fontos a pálya közepén sétáló ember?https://formula.hu/parc-ferme/14836
1969, Le Mans, rajt - ha nem ismered a sztorit, ide kattintva megtalálod!
Ugye te sem zavarnád meg, ha ilyen szépen kéri...?https://formula.hu/parc-ferme/14835
Ha F1-et nézek, ne bosszants! Hozd mindenki tudtára, hogy vannak határok! Senna örök - webshopunkban számos, a brazil legendára emlékező terméket találszhttps://formula.hu/parc-ferme/14834
Nagy Dani gokartba pattant!https://formula.hu/parc-ferme/14833
És egészen pazarul teljesített az Avalon Parkban a Formula által életre hívott Toppilóták toplistáján: Az 1994-es pilótafelállás vizualizálvahttps://formula.hu/parc-ferme/14825
Bosnyák Krisztián kiváló munkája:
Egyszerűen lenyűgöző a Rebellion Le Mans-autója!https://formula.hu/parc-ferme/14819
Hogy működik a kormány - Fernando Alonsóval!https://formula.hu/parc-ferme/14830
A Hungaroring jövőjéről őszinténhttps://formula.hu/parc-ferme/14828
TV-műsorunk legújabb adásában Gazsi Júliával, a Hungaroring vezérigazgató-helyettesével beszélgettünk a magyarországi versenypálya jövőjéről: Ez a valami: Heidfeld ugyanazt a rekordot tartja a Formula-1-ben és Formula-E-ben ishttps://formula.hu/parc-ferme/14826
Nick Heidfeld sohasem volt az a sztáralkat az autóversenyzésben, viszont jelenleg egy olyan különlegesség fűződik a nevéhez, amihez hasonlót nem könnyen lehet találni a technikai sportok világában. A Formula-1-ben egy évtizedet lehúzó német azzal a nem túl hízelgő rekorddal távozott a sorozatból, hogy a legtöbbször, szám szerint 13-szor állt dobogóra anélkül, hogy egyszer is győzött volna. Heidfeld a hétvégén a Formula-E Berlin ePrix-jének első futamán az elektromos sorozatban is elérte ugyanezt: hatodik alkalommal szerzett pódiumot, egylőre győzelem nélkül. Ez utóbbin jelenleg Jean-Eric Vergne-nyel közösen osztoznak.
Paul di Resta alaposan beszólt volt csapatának!https://formula.hu/parc-ferme/14832
Szerintem a Force India verseny utáni eligazítása nem volt annyira nyugodt, mint azt beállítják... Ismerem a szabályaikat, és hogy hogyan működnek - írta Paul di Resta a Twitteren, természetesen a Perez-Ocon ügy kapcsán.
A MotoGP gyorsabb az F1-nél, az LMP2 az LMP1-nél... Mi jöhet még?https://formula.hu/parc-ferme/14831
Lucas di Grassi osztotta meg a végsebességadatokat a Le Mans-tesztről. Hát mitagadás, érdekes...
Csak két versenyző volt hibátlan a Kanadai Nagydíjonhttps://formula.hu/parc-ferme/14821
A vezető szaklap, az Autosport nagydíjról nagydíjra tízes skálán pontozza a pilóták teljesítményét, értékelésüket pedig komolyan veszik a versenyzés világában. Kanadai produkciójáért két pilóta kapott 10 pontot: a futamgyőztes Lewis Hamilton értékelése nem meglepő. Rajta kívül Max Verstappent tartották hibátlannak, akinek futama mindössze 10 körön át tartott, ám bemutatott egy csodarajtot a harmadik sorból, és második helyről esett ki műszaki hiba miatt. Az Autosport 9-est adott Vettelnek, Oconnak, Alonsónak és Hülkenbergnek is. A leggyengébb pontszám 5 volt, ezt a balesetező Sainz és feltűnés nélküli versenyt futó Palmer, Vandoorne és Wehrlein kapta. A Sky Sports ugyancsak szokott pontozni: ők egyedül Hamiltonnak adta 10-est. Vettelnek és Alonsónak osztottak 9-et, Lance Strollnak pedig 8 és felet – Verstappen tőlük csak 8-at kapott, Ricciardóéval, Oconéval, Perezével és Hülkenbergével tartják egyenértékűnek teljesítményét.
Helló, szia! Érdekelnek az autók? (18+)https://formula.hu/parc-ferme/14827
Akkor mutatunk egy szép Volkswagent az alábbi galériánkban - ha már elmúltál 18 esztendős! Ütközés: az Audi még nem döntötthttps://formula.hu/parc-ferme/14820
Válaszúton áll az Audi és Mattias Ekström: a ralikrossz-világbajnokság soron következő, höljesi fordulója ütközik a DTM norisringi hétvégéjével, így a karrierje során már mindkét sorozatot megnyerő Mattias Ekströmnek (pontosabban az őt mindkét szériában versenyeztető Audinak) döntenie kell, melyik sorozat versenyét hagyja ki - ami egyúttal minimalizálja bajnoki esélyeit. A választás azért nem egyszerű, mert az Audi a DTM-et részesíti előnyben, viszont Ekström a WRX-ben sokkal jobban áll: minimális hátránnyal második a tabellán, míg a német bajnokságban a hatodik pozíciót foglalja el.
|


















