Formula-E: Első Vandoorne-pole az esős Hong Kong-i időmérőn
https://formula.hu/parc-ferme/21368
A McLaren ex-F1-es pilótája csapata, a HWA és saját első pole-pozícióját kaparintotta meg - de a Mercedesnek jövőre helyet készítő gárda másik pilótája sem panaszkodhatott, Gary Paffett negyedik helyről várhatja a rajtot. Közéjük Oliver Rowland (Nissan), valamint Andr Lotterer (Techeetah) ékelődött be, a legjobb hatost a mexikói győztes Lucas di Grassi (Audi Abt) és Edoardo Mortara (Venturi) egészítette ki.
Az olasz egyébként harmadik helyre lőtte be autóját, ám időbüntetést kapott piros zászló alatti gyorshajtásért. A kényszerszünetet a címvédő Jean-Eric Vergne (Techeetah) okozta, aki ugyan bejutott a top 6-ba, ám elvették legjobb körét az incdens miatt, így csak a 18. pozícióból kezdheti meg a Hong Kong ePrix-t.
A listavezetők számára nem jött össze a kvalifikáció: az éllovas Jerome d'Ambrosio csapattársával, Pascal Wehrleinnal (Mahindra) utolsó pár, előre fusst lesz kénytelen játszani a mezőny végéről, de Antonio Felix da Costa (Andretti BMW) legjobbja is csak a 20. helyre volt elég.
Az időmérő edzés végeredménye:
| 1 | 5 |
|
|
1'11.580 | |||
| 2 | 22 |
|
|
1'11.903 | 0.323 | ||
| 3 | 36 |
|
|
1'12.868 | 1.288 | ||
| 4 | 17 |
|
|
1'13.033 | 1.453 | ||
| 5 | 11 |
|
WEC: Alonsóék másodikak a második edzésen, Maldonado az LMP2 leggyorsabbjahttps://formula.hu/parc-ferme/18369
A spái 6 órás első szabadedzésén – melyen Fernando Alonso diktálta a tempót – még egészen közel voltak a privát LMP1-es alakulatok a gyári Toyotákhoz, délután azonban megnyílt az olló: az 1:56,172-t repesztő Mike Conway 2,6 másodperccel volt gyorsabb, mint Pietro Fittipaldi a DragonSpeed LMP1-esével a harmadik helyen. Az éllovastól 0,6 másodpercre maradt le a 8-as számú, Fernando Alonso, Sebastien Buemi és Kazuki Nakajima jelével fémjelzett Toyota, az egység legjobb köridejét azonban ezúttal nem a spanyol, hanem a japán futotta. A legjobb LMP1-es körnél 6,8 másodperccel maradt el az LMP2 leggyorsabbja, amely Pastor Maldonado volt a DragonSpeeddel.
Egy vadkacsa besétált a Mercedeshez megnézni a trófeákathttps://formula.hu/parc-ferme/18367
Napi abszurd hírünk következik. "Nem teljesen vagyunk benne biztosak, hogy az új aeroszakemberünk képes felnőni a feladathoz, de az kétségtelen, hogy sokat tud a szárnyakról..." - kommentálják a Mercedesnél.
Alonso bekezdett: övé a legjobb idő a WEC első edzésénhttps://formula.hu/parc-ferme/18368
Hivatalosan ma vágott bele a Hosszútávú-világbajnokság 2018-2019-es szuperszezonjába Fernando Alonso azáltal, hogy az első szabadedzésen pályára gördült a #8-as számú Toyotával a spa-franchorchamps-i szezonnyitón. Előtte a vele egy autón osztozó, világbajnok Sebastien Buemi körözött, majd Alonsónak négy gyorskörre volt szüksége, hogy két tizeddel felülmúlja Buemi idejét. A spanyol által futott 1:58,392-es kört aztán már senki nem tudta megdönteni, így az ő vezetésével zárult a WEC idei első szabadedzése. Mögötte a másik Toyota zárt, Mike Conway ideje két tizeddel maradt el Alonsóétól, és még a harmadik leggyorsabb autó, a Rebellion is fél másodpercen belül maradt, ezzel csillapítva kissé azon korábbi aggodalmakat, hogy a többi LMP1-es autó tempója alaposan elmaradhat a hibrid Toyotákétól.
A nap idézete: a legjobb versenyzőket csak két dolog érdeklihttps://formula.hu/parc-ferme/18366
"Egy versenyzőnek csak két kérdést kell feltennie, mielőtt kihajt a pályára. Mikor van ebédszünet, és mi a pályarekord?" - hangzik a szállóige a korábbi IndyCar-futamgyőztes, ma csapattulajdonos Byan Hertától.
Kubica vezetheti a Williamst Barcelonában... a tesztenhttps://formula.hu/parc-ferme/18365
Hű a szavához a Williams, hiszen tesztlehetőségek ígéretével szerződtették le Robert Kubicát 2018-ra tartalékpilótaként, és a lengyel a két hét múlva esedékes, Spanyol Nagydíjat követő kétnapos teszten valóban újra kipróbálhatja majd az FW41-est, amit a barcelonai pályán már az előszezoni felkészülés során is megízlelhetett. A május 15-16-án zajló szezonközi gyakorlás első napján a Williamshez idén csatlakozó Oliver Rowland gördülhet majd a pályára, és a szerda lesz Kubicáé. Egyes értesülések szerint azonban a lengyel már a versenyhétvége első pénteki edzésén is vezethet majd, amivel hivatalosan is megejtené visszatérését egy F1-es nagydíjra a 2010-es szezonzáró után.
Videó: egy F1-es győzelemért járó pezsgő életehttps://formula.hu/parc-ferme/18364
Kamerát tettek a bakui győztesnek járó pezsgőre a hétvégén:
Íme Alonso bakui köre a defektes kerékkelhttps://formula.hu/parc-ferme/18363
Így gurult el a bokszig a spanyol: Óriási bukást úszott meg a terepralis páros - videóhttps://formula.hu/parc-ferme/18362
A marokkói sivatagban bukott óriásit a páros:
Alonso már Spában csodálja a hibridet, mellyel hétvégén versenyezni foghttps://formula.hu/parc-ferme/18361
Bakuból gyorsan Spa-Francorchamps-ba utazott Fernando Alonso, és feltöltött a közösségi médiába egy fotót, amelyen a 8-as rajtszámú Toyota TS050 Hybrid látható, fölötte Sebastien Buemi és Kazuki Nakajima mellett a spanyol nevével. Szombaton elkezdődik a WEC 2018-19-es szezonja, melynek a kétszeres világbajnok is állandó versenyzője lesz a japán márka színeiben. A Pirelli új pole-pozíciós díja eddig elég egyoldalúan talált gazdárahttps://formula.hu/parc-ferme/18360
Háromszor Sebastian Vettel, egyszer Lewis Hamilton tehette el a gumiabroncsot formázó trófeát – a Ferrari pilótája a Bahreini Nagydíj óta veretlen.
Tavaly Alonso, idén a szélvédő tesztelt elsőként Indianapolisbanhttps://formula.hu/parc-ferme/18359
Beléptünk májusba, ami az Egyesült Államok autósportrajongói számára azt jelenti, hogy megkezdődött a felkészült az év csúcspontjának számító Indy 500-ra. Tavaly Fernando Alonso privát tesztje tartotta lázban az érdeklődőket, és idén is volt egy újdonság: az első teszten a címvédő és jelenlegi listavezető Josef Newgarden próbálta ki Penske-jén a szélvédőt, amivel az IndyCar fejvédőelemként kísérletezik, válaszul az FIA által preferált halóra. Az alábbi videóban Newgarden értékelése mellett láthatunk néhány képet és mozgóképet a kiegészítőelemről. Glock autogramkártyával lepte meg Verstappent Budapestenhttps://formula.hu/parc-ferme/18358
Bizonyára a holland minden vágya az volt, hogy végre kitehesse Glock aláírását az ereklyegyűjteményébe. Nem lebecsülendő azért a német pilóta F1-es eredményessége sem, mert bár csak nem egész két szezont töltött versenyképesnek mondható autóban, a Toyotában, néhány pályán még jobb eredménnyel rendelkezik, mint Verstappen. Például Melbourne-ben, a Hungaroringen és Szingapúrban.
A bakui káosz legjobb onboard felvételeihttps://formula.hu/parc-ferme/18356
Fernando Alonso első körös drámájától a Red Bullok ütközéséig:
Megszületett Michelisz Norbert második kislányahttps://formula.hu/parc-ferme/18357
Néhány nappal a WTCR hungaroringi fordulója után nagy öröm érte a Michelisz családot. Kistestvért kapott az egyéves Mira Léna, hiszen világra jött Michelisz Emma Panna. A boldog apa elmondása szerint mindenki remekül van. Gratulálunk a bővülő családnak! Videó: Az Argentin Rali legjobb pillanataihttps://formula.hu/parc-ferme/18355
Defektdráma, bikaütközet – az Azerbajdzsáni Nagydíj top5 pillanatahttps://formula.hu/parc-ferme/18348
(A videó átkattintás után tekinthető meg!)
Nézők közé repült egy autó az ásotthalmi roncsderbin (videóval!)https://formula.hu/parc-ferme/18354
Már a rajt után baleset történt a négy éve hagyományosan május 1-jén megrendezendő ásotthalmi roncsderbin – számolt be róla a Delmagyar.hu hírportál. A start utáni, amúgy szabályos lökdösődés következtében egy piros Lada két sáncon is átugratva a nézők között landolt, akik közül a mentőszolgálat tájékoztatása szerint egy valaki súlyos mellkasi sérüléseket szenvedett, hatan pedig nyolc napon belül gyógyuló – zúzódás, karcolás, vágás – sérülésekkel úszták meg a történteket. A baleset körülményeit még vizsgálják – az esetről videó is készült, amely a képre vagy ide kattintva tekinthető meg, de csak erős idegzetűeknek ajánljuk! Messze a Williams lesz a legradikálisabb Barcelonában, de az élcsapatok is másképp gondolkodnakhttps://formula.hu/parc-ferme/18352
A Pirelli szokás szerint másfél héttel az esedékes nagydíj előtt kiadta, melyik pilóta/csapat hány garnitúrát rendelt az egyes gumikeverékekből. A Spanyol Nagydíjon ismét a Ferrari lesz a legbátrabb a három élcsapat közül: ők hét szett szuperlágyat kértek, míg a Red Bullok hatot, a Mercedesek pedig csak ötöt. Viszont még így is elbújhatnak a Williamsek mögött, hiszen Szergej Szirotkin tíz garnitúrát kért a legpuhább összetételű abroncsból – íme, a teljes lista:
Videók: Így parádézott Budapesten Max Verstappenhttps://formula.hu/parc-ferme/18353
A VI. Nagy Futamon készült nézői videókból szemezgettünk, amelyen az látható, ahogy a háromszoros F1-es futamgyőztes holland meghajtja a 2012-es Red Bullt:
A rajtrácslányok visszavágnak: Tarquiniék grid boynak álltak Budapestenhttps://formula.hu/parc-ferme/18350
A WTCR nemcsak a versenyzés, hanem a kisfilmek terén is jelentősen erősítette erre az évre – az alábbi, itthon forgatott és Gabriele Tarquini, Esteban Guerrieri és Yann Ehrlacher főszereplésével készült videóra is nehéz szavakat találni…
|





