2024. április 26. péntek
Motor

Marquez idei tizedik pole-ját szerezte

A nyolcszoros világbajnok bizonyult a leggyorsabbnak a MotoGP Japán Nagydíjának időmérőjén, így a Repsol Honda spanyolja immár a jelenlegi versenynaptár összes helyszínén indulhatott az első rajtkockából.

A MotoGP időmérőjére már gyakorlatilag teljesen felszáradt az aszfalt Motegiben, így az azt megelőző negyedik szabadedzés végéhez hasonlóan már mindenki slick gumikkal gurult pályára. A Q1-ben a vb-dobogóért is harcban álló Alex Rins jelenléte volt a legmeglepőbb, a spanyol mégis csak a legvégén tudta kiharcolni a továbbjutást: utolsó körével ütötte ki a szezonban utolsó hétvégéjét futó Takaaki Nakagamit, így a suzukis lépett még tovább Cal Crutchlow mellett. Az első három mögött Francesco Bagnaia, majd három KTM-es következett, míg Jorge Lorenzo a 19. pozícióba kvalifikálta magát.

A Q2-t nagy lendülettel kezdte Marc Marquez: az első próbálkozások után bő fél másodperccel vezetett a repsolos motoros Jack Miller és Franco Morbidelli előtt. A nyolcszoros világbajnokot aztán később sem lehetett elkapni, így övé lett a rajtelsőség, idén már tizedik alkalommal – ezzel pedig Marquez immár elmondhatja magáról, hogy a versenynaptár összes jelenlegi pályáján szerzett már pole-t a MotoGP-ben!

Az első sorba Morbidelli és Fabio Quartararo, azaz a két Petronas Yamaha fért még be, míg a másodikba Maverick Vinales, Cal Crutchlow és Jack Miller. Andrea Dovizioso és Danilo Petrucci csupán a hetedik-nyolcadik helyeken végeztek a gyári Ducatikkal, míg Valentino Rossi elé még Aleix Espargaro is befurakodott (igaz, ők ketten ezredre azonos időt futottak), a Suzukik pedig csupán a 11-12. helyeken zártak. A királykategória futama magyar idő szerint vasárnap reggel 8 órakor startol.