2024. március 28. csütörtök
Motor

Dovizioso hét ezreddel Marquez előtt, KTM a top3-ban

Bár az első két helyen az összetettben is ezeket a pozíciókat elfoglaló versenyzők végeztek a Spanyol Nagydíj első edzésén, mégis érdekes eredményeket láthattunk péntek délelőtt a jerezi pályán.

Napos idő fogadta a MotoGP mezőnyét a Spanyol Nagydíj helyszínén, az immár Angel Nieto nevét viselő jerezi pályán. A címvédő Marc Marquez hamar az élre tört, és a háromnegyed órás első edzés jelentős részében az ő nevével kezdődött az eredménylista – jóllehet, Cal Crutchlow egy ízben ezredre azonos időt futott márkatársával, de közel volt még Johann Zarco is a repsoloshoz.

A finálé aztán komoly tűzijátékot hozott: előbb Valentino Rossi, majd Pol Espargaro vette át az első helyet, ám Marqueznek még volt válasza ezekre. Andrea Dovizioso utolsó pillanatos körére viszont már nem, így a világbajnokságot is vezető ducatis húzta be az elsőséget, mindössze hét ezreddel a címvédő előtt. A két nagy esélyest a meglepetésember Espargaro követte a KTM-mel, majd jött a Pramac Racing párosa Danilo Petrucci, Jack Miller sorrendben.

Rossi legjobb yamahásként hatodik lett, megelőzve Zarcót és Crutchlow-t, a top10-be pedig Maverick Vinales és Scott Redding fért még be. A mezőnyben ott volt szabadkártyásként Mika Kallio is: a 12. helyen záró finn a hírek szerint már egy továbbfejlesztett, a jövő évi motor alapjait is tartalmazó KTM-mel versenyez a hétvégén. A tavalyi győztes Dani Pedrosa és a születésnapos Jorge Lorenzo csak a 14. és 15. pozíciókat foglalta el a leintéskor, ám még a 18. helyezett is egy másodpercen belül végzett Marquezhez képest.