Motor

Miller az élen, Marquez gyomorrontást kapott

Folyamatosan javuló körülmények között került sor a királykategória péntek délutáni gyakorlására Malajziában, ahol a végén slick gumikkal próbálkozó ausztrál érte el a legjobb köridőt. Az összesített tabellán ugyanakkor még mindig a délelőtti legjobb Marc Marquez áll az élen, aki gyomorrontás miatt kénytelen volt kihagyni a mostani tréninget.

Vizes, de fokozatosan száradó pályán kezdődött meg a MotoGP második szabadedzése Malajziában. A tréningen kénytelen volt kihagyni a délelőtti, sokkal jobb körülmények között rendezett gyakorláson a legjobb időt elérő Marc Marquez, a Repsol Honda világbajnoka ugyanis gyomorpanaszokkal küzdött, így az orvosi központba szállították. Persze a spanyol korábban elért idejére nem voltak veszélyesek a többiek, a vízen ugyanis 12-13 másodperccel lassabbak voltak a versenyzők, akik közül a múlt hétvégi győztes Cal Crutchlow ragadta magához a kezdeményezést.

miller-motogp-fp2-sepang

Az edzés felénél aztán Andrea Dovizioso, majd pedig Yonny Hernandez ugrott az élre, miközben folyamatosan javult a pálya állapota is. Az utolsó tíz percre aztán már előkerültek az intermediate és a slick abroncsok is: előbbivel Loris Baz próbálkozott, a francia pedig át is vette a vezetést, s fokozatosan nyúlt el a többiektől – már ami ennek az edzésnek az eredményeit illeti, hiszen Marquez legjobbjától még mindig csaknem tíz másodperccel el voltak maradva.

A hajrá aztán már a slick gumikon körözőknek jött ki a legjobban: Jack Miller futotta meg a leggyorsabb köridőt 2:08.872-vel (a körülményekről mindent elmond, hogy Marquez 2:01.210-zel áll az összesített lista élén), megelőzve Crutchlow-t és Hector Barberát, míg Baznak végül be kellett érnie az ötödik hellyel Bradley Smith mögött. A top10-be szokatlan nevek is bekerültek, hiszen Redding, Dovizioso, Bradl, Rabat és a Pedrosát helyettesítő Aoyama fértek még be, miközben a Yamahák közül Valentino Rossi a 13., Jorge Lorenzo pedig a 16. helyen zárt – igaz, semmi értelme nem lett volna kockáztatniuk, ahogy a sérüléséből visszatérő Iannone is vélhetően ezért maradt végig a bokszban.