DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. március 28. szombat
Hírösszefoglaló

Remény és reményvesztettség – szombati F1-es hírek

Antonelli újabb pole-t szerzett, Verstappen a jövőjén gondolkodik, Leclerc kifakadt, Piastri optimista – összeszedtük, mi mindent történt a Japán Nagydíj szombatján.

Kimi - George 2:1

Megrendezték a szezon harmadik időmérőjét is, amelyen ismét Kimi Antonelli diadalmaskodott, három tizeddel utasítva maga mögé csapattársát. George Russell nem értette, miért nem ment ma neki, míg a fiatal olasz újfent szinte a fellegekben járt. A harmadik rajtkockát Oscar Piastri szerezte meg a magára találó McLarennel, mögötte pedig csapattársát szendvicsbe fogták a Ferrarik.

Az időmérő legnagyobb meglepetése, vagy inkább sokkja az volt, hogy Max Verstappen idén másodjára nem került be a legjobb tíz közé. Ráadásul a kisbikák újonca, Arvid Lindblad tolta ki az utolsó továbbjutó helyről, így Isack Hadjaron kívül a testvércsapat egyik autója is előtte végzett. 

Az időmérő teljes összefoglalóját ITT találjátok.



Öröm, optimizmus, frusztráltság

A kvalifikációt követően vegyes hangulatúak voltak a nyilatkozatok. Antonelli természetesen nagyon örült az újabb rajtelsőségnek, Russell már jóval visszafogottabban nyilatkozott.

Verstappen egyik nyilatkozatában az autó vezethetetlenségét hangsúlyozta, míg egy másikban már azt peddzegette, hogy elgondolkodik a jövőjén.

A McLaren háza táján egyszerre örülnek és aggodalmaskodnak. Piastri elégedett idei legjobb eredményével, míg Lando Norris azt nyilatkozta, az elvesztegetett idő rányomja a bélyegét a hétvégéjére. Andrea Stella a jó rajthely ellenére lehűtötte a kedélyeket, szerinte a versenyen a Ferrari lesz az erősebb.

A vörösöknél viszont gyakorlatilag csak pesszimizmus érezhető. Lewis Hamilton szerint hatalmas a motorhátrányuk, Charles Leclerc pedig durván nekiesett a 2026-os szabályoknak.

Fernando Alonso közben meglepő dologról számolt be: az autójuk egyik napról a másikra máshogy működik.

 

Ezt látjuk-halljuk: helyszíni

Kollégánk, Mészáros Sándor ismét hozott egy kis helyszíni információt. A videót IDE vagy a képre kattintva találjátok.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: