2024. május 18. szombat

F2/F3 hírek

GP2: Coletti nyerte az év utolsó versenyét

A Racing Engineering pilótája szemfüles rajtja után végig vezette 2014 utolsó GP2-es futamát, s bár a verseny közepe leült, a srácok a végén gondoskodtak a méltó befejezésről.

10-ből 6: Elképesztő brit fölény a GP3-ban

Abu Dhabiban kialakult a GP3-szezon végeredménye: bár az utolsó futamot egy svájci nyerte, mögötte négy brit versenyző futott be, amivel a szigetországiak megerősítették bajnoki pozícióikat.

Vandoorne a futamon is verhetetlen volt

Az F1-es McLaren istálló utánpótlás-programjának tagja, Stoffel Vandoorne nyerte Abu Dhabiban a GP2 mai, villanyfényben rendezett versenyét. A holland ezzel komoly lépést tett az év végi 2. hely felé.

GP3: Nem úszták meg biztonsági autó nélkül

Bár összességében meglehetősen eseménytelen versenyt hozott a GP3 mai első futama a Yas Marina Circuiten, ám az első kör végén egy érdekes ütközés folytán pályára hajtott a biztonsági autó.

A McLaren-junior verhetetlen pénteken

Sorozatban negyedszerre is a McLaren juniorprogramjának elsőszámú reménysége, az F1-be vágyó Stoffel Vandoorne szerezte meg a pole-t a GP2 idei utolsó időmérő edzésén Abu Dhabiban.

Fura címszerzés: Lynn bajnok az időmérő után

Ilyen sem volt még a GP3 történetében: A mezőny úgy érkezett meg Abu Dhabiba a szezonzáróra, hogy még nyitott a bajnoki cím sorsa, a versenynek viszont már mégis tét nélkül vágnak neki.

Fernandes a Caterham GP2-től is megszabadult

Úgy tűnik, lassan igyekszik a motorsporttal való minden kapcsolatát megszakítani Tony Fernandes, a Caterham F1-es csapatának korábbi tulajdonosa. A GP2-es alakulatát most a Status GP-nek adta el.

GP2:A Lotus-junior legyőzte a McLaren-juniort

A dán Marco Sorensen, aki csak idén szezon közben csatlakozott a mezőnyhöz, az orosz versenyhétvége második futamán első GP2-es győzelmét szerezte meg Stoffel Vandoorne előtt.

Lynn szinte bajnok a tömeges bukás után

Egy kőkemény rajtbalesetet követően Patric Niederhauser heroikus küzdelemben szerezte meg a GP3 oroszországi sprintversenyének győzelmét. Alex Lynn egy pontra a bajnokságtól.

Palmer nyert és bajnok lett a főversenyen

A GP2 pontversenyét az egész szezon során vezető Jolyon Palmer a szocsii főverseny megnyerésével elegendő előnyre tett szert ahhoz, hogy bebiztosítsa bajnoki címét.

GP2: Ezredre azonos idők

Elképesztő időmérő edzést futottak a GP2 első szocsi hétvégéjén: az élen azonos idővel zárt két versenyző, míg a harmadik rajtkockát egy olyan pilóta szerezte meg, akire senki nem számított.

Nem indul a Marussia fiókcsapata Szocsiban

A Marussia GP3-as fiókcsapata nem lesz ott a hétvégi szocsi versenyeken, ám közleményükben leszögezték, hogy ez nem áll összefüggésben Jules Bianchi balesetével.