A Honda a Holland Nagydíjon fogja bevezetni az első teljesítményt célzó motorfejlesztését, és Shintaro Orihara, az F1-es projekt vezetője úgy véli, hogy az eddig elért eredmények indokolják a bizakodást.
„Büszke vagyok arra, amit elértünk, és amit a gyári csapatunk tagjai elértek a téli tesztelésektől kezdve egészen mostanáig” – mondta Orihara Mészáros Sándornak, a Formula.hu és a Racingnews365.com újságírójának.
„Megoldottuk a jelentős rezgésproblémát, és nagy előrelépést tettünk a megbízhatóság és az energiagazdálkodás terén is. Így az idei eredményeink alapján elég magabiztos vagyok abban, hogy mit tudunk elérni.”

Orihara hozzátette:
„Idén visszahívtunk néhány olyan szakembert, akik már korábbi F1-es projektekben is részt vettek… Emellett azok az új mérnökeink is, akik ezzel a projekttel kezdték meg F1-es karrierjüket, rengeteg tapasztalatot szereztek a téli tesztelés és az idei fél szezon során.”
„Úgy vélem tehát, hogy szervezetünk jó helyzetben van ahhoz, hogy visszanyerje a teljesítményt és a megbízhatóságot.”
A szakember azt is elárulta, hogy nagyjából januárban realizálták, hogy rossz irányba mennek a dolgok, és a helyzet elég aggasztó – a megbízhatósági gondok mellett jöttek az Adrian Newey által kiemelt vibrációk is, amelyek alaposan bekorlátozták azt, hogy mit lehet elérni.
„Amikor ezek kiderültek, az nagy sokk volt, mert alapvetően azt várjuk, hogy versenyképesek legyünk. Valamilyen szintig most vártuk, hogy lesznek gondjaink, de a helyzet sokkolt minket.”
Innen jöhet most a feltámadás – a Hondánál úgy érzik, hogy jelentős előrelépést tehetnek, sajtóhírek szerint 30 lóerőt is találhattak azzal a fejlesztéssel, amit a Magyar Nagydíj után a Hungaroringen már kipróbáltak.