DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. március 17. kedd
F1

„Nem jó Kimi vb-esélyéről beszélni” – Wolff

A Mercedes F1-es főnöke szerint nem tesz jót a versenyzőjének sem, ha a kétségkívül remek kínai győzelme után máris egyből a világbajnoki címéről kezdenek el beszélni.

Két lábbal kell a földön állni, nem szabad elragadtatni magunkat – hangsúlyozta Toto Wolff annak kapcsán, hogy máris felmerült, hogy a hétvégi Formula-1-es Kínai Nagydíjon első győzelmét arató Kimi Antonelli akár a világbajnoki címért is bejelentkezhet.

Vasárnap a második idényét taposó Antonelli a második legfiatalabb F1-es futamgyőztessé avanzsált Sanghajban, ennek köszönhetően ráadásul négy pontra felzárkózott a vb-összetettben mercedeses csapattársára, George Russellre.

antonelli-mercedes-kina-f1-1



Mivel a Mercedes egyelőre kiemelkedni látszik a mezőnyből, ők számítanak a favoritnak a végső sikerre (is), a kínai diadal után pedig máris felmerült a kérdés, hogy vajon Antonelli megnehezítheti Russell életét. A 19 éves olasz édesapja, Marco Antonelli a Sky Sportsnak nyilatkozott erről:

„Őszintén nem tudom, hiszen Kimi még fiatal, és szerintem még nem tökéletes ebben a pillanatban. Természetesen jó versenyző, de a tapasztalat roppant fontos, és szerintem George egy igazán szuper pilóta rengeteg rutinnal. Nehéz őt legyőzni. Hosszú a bajnokság, és ezen a versenyen jó munkát végzett Kimi, de George egy időre beragadt a Ferrarik mögé.”

Antonelli apjához hasonló gondolatokat fogalmazott meg a Mercedest irányító Toto Wolff is: „Két lábbal a földön kell maradni. Nagyszerű versenye volt, de George-ot feltartották az elején, szóval nem tudtak fej-fej mellett menni” – mutatott rá az F1-es csapatfőnök.

„Fog hibázni és lesznek olyan remek napjai, mint a mostani, és mindez hozzájárul ahhoz, hogy remélhetőleg egy nap majd világbajnok legyen. De nem szabad elragadtatnunk magunkat erről a világbajnoki esélyről szóló beszélgetésekkel, ez nem tesz jót sem neki, sem a bárkivel szembeni elvárásokat illetően.”

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: