DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 18. vasárnap
F1

Hadjar készen áll a Red Bullra, a Q3 nem lesz gond

Gyorsaság, mentális erő és meglepő érettség – Alan Permane szerint ezek tették Isack Hadjart Red Bull-versenyzővé. Volt főnöke úgy látja, a Q3-ba jutás nem jelenthet problémát.

Isack Hadjar Red Bullhoz kerülését korábbi főnöke, Alan Permane egyáltalán nem tartja meglepetésnek. A szakember szerint a fiatal versenyző már az első szezonjában bizonyította mentális erejét és technikai felkészültségét, különösen a nehéz melbourne-i kezdés után. Permane úgy véli, Hadjar állandósága és alkalmazkodóképessége miatt a Q3 elérése reális elvárás lehet számára a problémamentes hétvégéken.

Hadjar gyorsasága és korát meghazudtoló érettsége hamar a Red Bull-család figyelmének középpontjába állította a fiatal versenyzőt. A pletykák végül Abu Dhabi előtt néhány nappal nyertek hivatalos megerősítést: a 21 éves pilóta a következő szezonban Max Verstappen csapattársaként kap lehetőséget a Red Bull Racing színeiben, Yuki Tsunoda helyét átvéve.

hadjar-2026-2



Mint emlékezhetünk, Hadjar idénykezdete rögtön drámai fordulattal kezdődött: első Formula–1-es nagydíján, Melbourne-ben már a felvezető körben összetörte az autót. Egy ilyen incidens sok fiatal versenyző önbizalmát hosszú időre megingathatná, ám Hadjar esetében éppen az ellenkezője történt.

Permane szerint a francia pilóta reakciója még a kezdeti balesetnél is nagyobb benyomást tett rá. A Motorsport Weeknek adott exkluzív interjúban nem rejtette véka alá elismerését. „Egészen fenomenális volt! Láttuk, mi történt Melbourne-ben, az igazi katasztrófa volt, és óriási megrázkódtatást jelentett számára, de szinte azonnal talpra állt.”

hadjar-2026-1

„Két futammal később Japánban elképesztően erős versenyt futott” – folytatta Permane. „Őszintén szólva ez egy kicsit radar alatt maradt, de számomra ott kezdődött igazán a szezonja. Hihetetlenül teljesített, megértette, hogyan kell működnie az autónak, és hogyan hozza ki belőle a maximumot egy olyan pályán, mint Suzuka, ami természetesen egyáltalán nem könnyű, fizikailag sem.”

Permane szerint Hadjar fejlődése azóta is folyamatos, és éppen ez az állandóság az, ami miatt a kvalifikációkon sem lát benne komoly kockázatot. Úgy véli, megfelelő beállítások mellett a Q3 elérése reális elvárás lehet számára: „Gyakorlatilag biztosak lehetünk abban, hogy eljut a Q3-ba minden egyes hétvégén, amikor minden rendben van, és tisztességes versenyünk van” – jelentette ki.

„Természetesen szomorúak vagyunk, hogy elveszítjük őt, de közben rendkívül büszkék is, mert elég jó munkát végzett ahhoz, hogy továbblépjen a Red Bullhoz.”

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: