DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 5. péntek
F1

„Nem igazán tudjuk, honnan jött a teljesítmény” – Russell Szingapúrban számított legkevésbé győzelemre

Előzetesen a Szingapúri Nagydíj megnyerésére számított legkevésbé George Russell. Még pénteki napja is nehéz volt, végül uralta a vasárnapi F1-es futamot.

George Russell úgy érzi, a két évvel korábbi „elszalasztott lehetőséget” hozta helyre a 2025-ös Szingapúri Nagydíj megnyerésével. Nem teljesen érti, honnan jött a teljesítmény, amelynek nem volt előjele a pénteki napon, éppen Szingapúrban, ahol a karakterisztikából fakadóan előzetesen legkevésbé számított a győzelemre – pályafutása ötödik nagydíjsikerére.

„Csodálatos érzés, különösen a két évvel ezelőtt történtek fényében. Az elszalasztott lehetőség volt, de ma több mint helyrehoztuk” – nyilatkozta a leintés után Russell: már a csapatrádióban kiemelte 2023-as kiesését a harmadik helyről, egy emlékezetes és fájdalmas vezetői hibát, melyet kárpótolt a mai győzelem.



„Hálás vagyok a csapatnak, mert lenyűgöző munkát végeztek a hétvégén. Nem igazán tudjuk, honnan jött ez a teljesítmény, de nagyon boldogok vagyunk. A péntek igazán nehéz nap volt számomra különböző okokból kifolyólag, nem éreztem magam komfortosan, de a Q3-ban már remek volt az érzés, és ez számított.”

„Kicsit ideges voltam az elején, mikor láttam Max lágy gumis startját, de az első etapunk kiváló volt, és onnantól növeltük a különbséget” – mondta Russell, aki az első néhány kör után már három-négy másodperces előnyt épített ki, és innentől megállíthatatlan volt Szingapúrban.

„Már tegnap elmondtam, hogy ha listát írtam volna a versenyekről, melyeket megnyerhetünk, ez lett volna a legvégén. Le kell ülnünk holnap és megbeszélnünk, miért volt ilyen jó ez a teljesítmény. Remélem, tovább tudjuk vinni a szezon maradék részére, de a realitás, hogy Lando is hihetetlenül gyorsnak tűnt. Ma ünneplünk, és egyelőre nem gondolunk Austinra” – válaszolt arra a kérdésre, hogy a Mercedes tempója az USA-ban is kitart-e.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: