Raikkönen lenyomta Hamiltont a második edzésen

A Ferrari ismét szabadedzést nyert, ezúttal viszont Kimi Raikkönen villogott Belgiumban, Sebastian Vettel csupán ötödik. Az újjáéledt Force India tűnik a legerősebb középcsapatnak, a McLaren csak szenved.

A 15 órakor induló második spái szabadedzés első fél órájában csak megközelíteni sikerült az első tréning legjobb idejét, 1:44,358-at: Lewis Hamilton 0,011 másodperccel maradt el Sebastian Vettel délelőtti csúcsától, a Mercedesen közepes abroncsokkal. Amint 30 perc után több autóra is felkerült a hétvége legpuhább keveréke, a szuperlágy, Kimi Raikkönen rögtön egy másodpercet lefaragott, és 1:43,355-tel ugrott az élre.

Sem csapattársa, sem az új első szárnyat használó Mercedesek nem tudták túlszárnyalni Raikkönen idejét, hiába próbálkozhattak friss szuperlágy abroncson többször is. Mikor az edzés utolsó harmadára az autókat feltankolták, és használt szuperlágyon, illetve lágyon vagy közepesen megkezdték a versenyszimulációt, így a köridők számottevően lassultak, a négyszeres spái győztes első helyét már nem fenyegethette veszély: az első után a második szabadedzésen is a Ferrari bizonyult leggyorsabbnak.

Lewis Hamilton végül 0,168 másodpercre közelítette meg Raikkönent, Valtteri Bottas hátránya – akinek motorcsere és az ezzel járó büntetés miatt a rajtrács végéről kell felzárkóznia vasárnap – már közel fél másodpercet tett ki a harmadik pozícióban. Max Verstappen beékelődött a negyedik helyre 0,691 másodperces lemaradásával, a két Red Bull közrefogta az ötödik Vettel Ferrariját.

Elégtétel az elmúlt napok hercehurcája után a Racing Point Force Indiának, hogy Sergio Perez hozta a hetedik helyezést: az alakulat nagy eséllyel már Belgiumban gyarapíthatja lenullázott pontjainak mennyiséget. Perez 1,3 másodpercre maradt le a legjobb köridőtől, míg a mögötte következő Carlos Sainz lemaradása Renault-val már 2,1 szekundum volt.

Szokatlan módon mindkét Sauber befért a legjobb tízbe, és az is kirajzolódott, melyik csapatoknak nem lesz sok keresnivalójuk Belgiumban: az utolsó hat pozícióban a Toro Rosso, McLaren és Williams két-két autója végzett. Ami a wokingi istállót illeti, Fernando Alonso 16. lett 2,8 másodperces hátrányával, Stoffel Vandoorne pedig délelőtthöz hasonlóan utolsó pozícióban végzett hazai versenyén, autóján padlólemezt kellett cserélni.

A nyári szünet után álmosan indult újra a Formula-1, mivel a Belga Nagydíj második szabadedzésén sok rendkívüli esemény nem történt: néhány pályalevágás volt csak, amely okot adott, hogy visszajátsszák.

A szabadedzés eseményei részletesebben szöveges közvetítésünkben találhatók meg.