Magyarországon hatodik, Belgiumban negyedik helyen ért célba Kimi Raikkönen, mindkettő addigi legjobb helyezését jelentette idén. Ehhez képest visszalépésnek tűnik a kilencedik hely, főképp csapata hazai pályáján - a finn szerint épp utóbbi a ludas, a monzai aszfaltcsík egyenesekre épülő stílusa.
"Tudtuk, hogy ezen a helyen nehéz lesz, a hosszú egyenesek miatt" - értékelte versenyét a 2007-es világelső. "Persze egy jobb futamban és a csapat, rajongók miatt jobb eredményben reménykedtünk, de végül itt kötöttünk ki. Arra számítok, hogy jobb helyeken leszek a következő versenyeken, remélem, ez fog történni."

"A versenyen nem voltak problémák. Az egyensúly rendben volt, a tapadás és sebesség azonban cserbenhagyott minket. Közel tudunk kerülni másokhoz, de amikor szorosan akarjuk követni őket, túl sok leszorítóerőt veszítünk, az autó pedig olyan bizonytalanná válik, hogy nagyon nehéz lesz megelőzni őket. Mindenesetre az egyenesbeli sebesség nem olyan, amilyet szeretnénk. Ha közel vagyunk valakihez, nagyon nehéz jó sebességet elérni kifelé a kanyarból, ez történt most is."
Raikkönen kilencedik helye volt a Ferrari egyetlen eredménye, Fernando Alonso ugyanis nem ért célba, a hajtás egyszerűen megszűnt az energiavisszanyerő-rendszer meghibásodása miatt. A spanyol idén először esett ki, az olasz gárda pedig épp hazai versenyén érte el legrosszabb idei eredményét, ilyen kevés pontot a csapat még egyszer sem szerzett.