A Williams Valtteri Bottasnak köszönhetően idén már három dobogót is begyűjtött, a futamgyőzelem viszont mindeddig csak álom maradt. A csapat teljesítményért felelős igazgatója, Rob Smedley úgy véli, ez akár rövid időn belül megváltozhat, hiszen a következő két versenyen, Belgiumban és Olaszországban a Williams egyaránt esélyes a jó szereplésre, így akár a futamgyőzelemre is. Amikor az ESPN a Mercedes legyőzésének lehetőségéről kérdezte a brit szakembert, ő így felelt:
"Lehetséges. Ahogy gyakran mondom, a csapat célja a világbajnoki cím, ehhez viszont mindenkit le kell győzni. Persze tudjuk, hogy a bajnokság idén kissé egyoldalú, de ez nem akadályoz meg minket abban, hogy a következő évekre készüljünk: a csapatnak újra meg kell tanulni, hogy kell az élen lenni, hogy kell futamot nyerni. Láthattuk, azt már tudjuk, hogyan legyünk elég jól ahhoz, hogy dobogókat szerezzünk, ha ezt dobja a gép."

Smedley szerint a győzelemre a következő futamokon jó esély adódhat: "Azt gondolnám, hogy mindkét pálya jól illik az autónkhoz, főleg mivel ezeken a helyszíneken különösen fontos az erő, egy plusz lóerő itt többet számít, mint máshol" - mondta Smedley, majd hozzátette: "Ráadásul egy olyan pályán, mint Spa, a kemény keverékeket nehezebb munkára bírni, a mi autónk viszont alkalmas erre. Nagyon bízom benne, hogy az autó mindkét versenyen jó lesz, persze, ahogy máskor is mondtam, egy pályán sem félek."
"Magyarországon azt mondták, hogy a Williams nem lesz jó a forró, kanyargós budapesti pályán. Ehhez képest az edzésen, a Mercedestől eltekintve a topon voltunk, csak egyetlen tizedre a Red Bulltól."