A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) nemrég döntött úgy, hogy az első és hátsó tengelyek között összeköttetést biztosító FRIC-rendszer illegálisnak minősül, mivel működése alapján egy mozgó aerodinamikai alkatrész, amely a szabályokba ütközik. A szabályozótestület azonban azt a lépést hozta meg, hogy az autókból csak 2015-től kell mindenképp kiszerelni az elemet, és a csapatokra bízta a döntést: egyhangúlag határozzák meg, maradnak-e a FRIC-felfüggesztéseknél, vagy pedig mindannyian elvetik azokat.
A brit Autosport oldal ma tényként közölte, hogy a csapatoknak nem sikerült konszenzusra jutniuk, annak ellenére, hogy a nagyobb istállók, mint a Red Bull, Ferrari, Mercedes vagy Williams a folytatás mellett szavaztak. Ez azt jelenti, hogy a Német Nagydíj eredményét bárki megóvhatja, amely a kiharcolt helyezések elvesztésével járhat az elemet használó csapatok számára. A német Auto Motor und Sport értesülései szerint a Caterham istálló az, amely a legnagyobb valószínűség szerint nyújthat be óvást.

A technikai szabálytalanságok miatti kifogásokat a versenyhétvége előtti csütörtökig szokás benyújtani a csapatok közötti egyezség miatt. Az Auto Motor und Sport egyik FIA-n belüli forrása így nyilatkozott: "Lássuk, lesz-e bárkinek bátorsága a FRIC ellen tiltakozni csütörtökön."
A határidő oka az, hogy a csapatoknak a pénteki első szabadedzésig legyen idejük eltávolítani a versenybírák által szabálytalannak minősített alkatrészeket - ugyanis bár az FIA ennek minősítette a trükkös felfüggesztést, azok maradhatnak az autókon, amíg a stewardok nem kifogásolják őket, ők pedig csak az óvások következtében indítanak vizsgálatot. Valószínű azonban, hogy mivel nem született egyhangú megegyezés, a csapatok azonnali hatállyal eltávolítják a FRIC-rendszereket.
A McLaren ma már be is jelentette, hogy megteszi ezt. A Mercedes és Red Bull korábban az elvetés mellett döntött.