A 79 éves Forghieri az 1970-80-as évek környékén volt aktív az F1-ben, és ő tervezte például azokat a Ferrarikat, amelyek Niki Laudát kettő, Jody Schecktert pedig egy bajnoki címhez segítették. A motorline.cc-nek nyilatkozva most elmondta, alapvetően helyes iránynak tartja a hibrid rendszerek bevezetését és az új motorokat, de túlszabályozottnak tartja az idei technológiát.
"Abban nem tudok egyetérteni, hogy az FIA körről körre ellenőrzi az üzemanyag-felhasználást. Személyes véleményem szerint a Formula-1 az erődemonstrációról szól, így a sport szempontjából teljesen elfogadhatatlan ez a szabály" - mondta Forghieri, aki a legélesebb kritikát mégsem ezzel, hanem az előzést segítő, mozgatható hátsó szárnnyal szemben fogalmazta meg.
"Tűnjön el a DRS! A DRS ne-vet-sé-ges. Egyáltalán nem tetszik az autók aerodinamikája sem - nem is értem, hogy miért nem csökkentik annak a hatását, ami által lehetővé válnának a normális előzések is, DRS nélkül. Most ha valakit egy másodpercre megközelít a riválisa, akkor csak nézni tudja, ahogy az elhúz mellette. Egy világbajnoknak képesnek kell lennie segítség nélkül is megelőzni az ellenfeleit, enélkül az én szememben nem számít világbajnoknak."

A legendás szakember még egy egyszerű megoldást tud az előzések számának növelésére.
"Hány utcai autó használ szénszálból készült fékeket?" - tette fel a költői kérdést. "Szóval a Formula-1-ben akkor miért használják? Ha hagyományos féktárcsáik lennének, a féktávok megduplázódnának, és sokkal könnyebbé válna az előzés."