DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. február 10. kedd
F1

Alonso: Ma nem kockáztattunk, de holnap muszáj lesz!

Fernando Alonso elmondása szerint csak a balszerencse okolható azért, hogy mindkét Ferrari kiesett az időmérő első szakaszában a Brit Nagydíjon. A csapat túl későn helyezte fel a slick gumikat a két autóra, amelyek így csak a 19. és a 20. helyről várhatják majd a vasárnapi futamot.

A Ferrari és a Williams a kvalifikáció két nagy vesztese, hiszen mindkét csapat kicsit késve reagált a száradó pályára, és amikor utoljára kiengedték autóikat a Q1 végén, már újra rákezdett az eső, ráadásul néhány baleset miatt előkerült sárga zászló is megakadályozta a pilótákat abban, hogy javítsanak idejükön. Az egyik ilyen megcsúszó autó éppen Alonsóé volt, hiszen a spanyolnak már meggyűlt a baja a körülményekkel. Ennek ellenére nem gondolja, hogy bármit máshogy kellett volna csinálnia a csapatnak.

 

"Láthatjuk, hogy két Ferrari és két Williams is kiesett az időmérő első szakaszában, szóval kétségtelen, hogy valamit nem jól sült el. De utólag már könnyű okosnak lenni" - nyilatkozta Alonso az autóból kiszállva.

 

"Semmit nem kockáztattunk, csupán próbáltunk reagálni a pálya állapotának változására. Figyeltük a többieket, és amikor láttuk, hogy a Sauber a közepes keverékeken azonnal gyors volt az első szektorban, mi is váltottunk. Ezzel azonban már elkéstünk, hiszen a pálya ismét nedvesebb lett, és végül nem is tudtam befejezni a kört. Nagyon vékony volt a határvonal aközött, hogy győztesek vagy vesztesek legyünk, de ma a vesztes oldalra kerültünk."

 



A spanyol nem bánja, hogy a slickekre váltott, egyértelmű számára, hogy ez volt a helyes döntés: "Mindenki így tett és mindenki javítani tudott. Mi egy kicsit később helyeztük fel őket, és ha nincs az a néhány csepp eső, akkor nem lett volna gond. Nem számítottunk több esőre, ez teljesen kiszámíthatatlan volt."

 

Alonso a 19. Kimi Raikkönen pedig a 20. helyről fogja megkezdeni a Brit Nagydíjat, ami a csapat egyik valaha volt legrosszabb rajthelyezése. Innen pedig a Ferrari már csak egy dolgot tehet, ha valamit meg szeretne menteni a hétvégéből: "Már a holnapra kell koncentrálnunk. Megpróbáljuk élvezni a versenyt. Nincs mit veszítenünk, a rajtrácson elfoglalt pozíciónk nulla pontot ér, így kockáztatni fogunk."
Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: