DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 28. szerda
F1

Vettel bajnokesélyesnek tartja magát

A Red Bull tesztelésen mutatott formája miatt Sebastian Vettel nehéz hétvégére számít, de emellett úgy gondolja, az év végére fejlődhetnek annyit, hogy akár zsinórban ötödik bajnoki címüket is megnyerjék.

Három szezon előtti teszt során a Red Bull 319 megtett kört produkált, időeredményeik messze elmaradtak a legjobban teljesítő Mercedes-motoros csapatoktól, a címvédő pedig azon kevés alakulat közé tartozott, amelyek egyszer sem tudtak versenytávot megtenni.

 

Ennek ellenére a négyszeres világbajnok elképzelhetőnek tartja az újabb bajnoki győzelmet. "Nem lenne igaz, ha azt mondanám, nem bizakodok, mert az év hosszú. Az előszezonbeli felkészülésünk nem sikerült ideálisra, és vélhetően nem vagyunk a legjobb helyzetben a verseny előtt, de az egy másik történet, ha a bajnokságról beszélünk. Az egy jóval hosszabb út" - mondta Vettel, aki 2010 óta legyőzhetetlen, nyert már bajnokságot néhány pont különbséggel és megsemmisítő fölénnyel is.

 



"Két évvel ezelőtt Fernando másfél másodperccel elmaradt a pole pozíciótól, ennek ellenére az utolsó versenyen nagyon közel került ahhoz, hogy legyőzzön minket. Bármi megtörténhet, fontos ez a verseny, de a többi ugyanúgy fontos. Sok futamot fogunk teljesíteni."

 

Vettel beszélt arról is, hogy a Red Bull az RB10 egy új változatát hozhatja az évnyitóra: "Azt hiszem, egészen különböző autó lesz. Nyilvánvalóan sok probléma sújtott minket a tesztek közben, és nem tudtunk sok mindent kipróbálni. Remélhetőleg itt pótolhatjuk a lemaradásunkat, és olyan alkatrészeket tehetünk fel, amelyek javítanak az általános teljesítményen."

 

"Ebben a korai időszakban mindenkinek nehéz megmondania, mire számíthat, és hogy fognak a versenyek kinézni, hogyan érezzük magunkat az autóban, hányan fognak beérni a célba. Voltak problémák a teszten, csakúgy, mint másoknak, ezért nehéz bármiféle elvárást meghatározni. A célunk befejezni a versenyt, és a lehető legjobb pozícióban tenni. A szezon többi részéhez pedig nagyon egyenesen állunk hozzá. Erős csapat vagyunk, sok jó ember dolgozik nálunk, megfelelőek az erőforrásaink, fejlődnünk kell, ahogy a szezon halad" - zárta a német.

 

Sebastian Vettel meglátása gyökeresen ellentmond alig tíz nappal ezelőtti nyilatkozatának, amelyben arról beszélt, a felkészülés sikertelen volt, helyzetük rossz, ezért világbajnoki címről nincs értelme beszélni.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: