Jenson Button elmondása szerint nem aggódik különösebben F1-es jövője miatt, mely veszélybe kerülhet az év végén, hiszen 2015-re nem kapott szerződést a McLarentől, és sokak szerint nehéz dolga lesz újonc csapattársa, a 21 esztendős Kevin Magnussen ellen. A jelenlegi mezőny legidősebb versenyzője, akinek gondolkodását alapjaiban megváltoztatta édesapja elvesztése, hangsúlyozta, hogy a tapasztalata miatt már semmitől sem fél az F1-ben:

"Más helyzetben vagyok, mint aki csak 3-4 éve van a sportágban. Már nincs mitől félnem a Formula-1-ben" - mondta Button, majd karrierje során talán először kilátásba helyezte visszavonulását: "Az utolsó pár hónap mindent új megvilágításba helyezett. Azért fogok versenyezni, mert szeretem, és ha idén elég jó leszek, akkor jövőre is az F1-ben leszek, ha viszont nem végzek elég jó munkát, akkor nem fogok már versenyezni. De bármelyik is történik, semmi nem ijeszthet meg."
Button elismerően nyilatkozott új csapattársáról, aki mellett talán hasonló mentorszerepet fog betölteni, mint annak idején Michael Schumacher Felipe Massa mellett: "Kevin nagyon gyors, de ez várható is volt. A McLarennél vezet, gyorsnak kell lennie. Sokat beszélgetünk a beállításokról, alighanem többet, mint a legtöbb korábbi csapattársammal. Jó visszajelzései vannak, megbízom benne."