Az elmúlt két évtized legnagyobb technikai zsenijének tartott Newey kétségtelenül nagyban hozzájárul a Red Bull szárnyalásához, és noha azt tartják róla, hogy a jelentős szabályváltozások idején tudja igazán kiélni magát a tervezőasztal mellett, ő maga sem tudja biztosan, hogy 2014-ben is az élen tud-e maradni az osztrák csapat. Ezt részben azzal indokolja, hogy több, tőle független tényező is befolyásolhatja majd az erőviszonyokat.
"Lehet, hogy jól beletalálunk, de sohasem tudhatjuk előre. Elvégre ez a lényege a szabályváltoztatásoknak, nem? Voltak olyan esetek, amikor jól meg tudtunk birkózni a változásokkal, de jövőre jelentős aerodinamikai változások lesznek - még ha nem is olyan nagyszabásúak, mint 2009-ben -, emellett pedig ott vannak ugyebár az új erőátviteli egységek, amelyeket nagyon nehéz lesz hozzáilleszteni a csomaghoz" - vélekedett Newey."A Renault számára jelenleg még nem egyértelmű, hogy a három motorgyártó közül lesz-e egy olyan, amely jelentősen kiemelkedik majd. Emellett pedig szerintem a megbízhatóság is komoly gondot fog jelenteni a szezon elején."

Noha a jövő évi autók számos paramétere megváltozik, ezzel új utakat nyitva a fejlesztések terén, Newey rámutatott, hogy néhány új előírás csak további korlátozásokat jelent majd a tervezők számára.
"Az ilyen szabályváltozások először mindig érdekesnek tűnnek. De amikor leülünk és átrágjuk magunkat a részleteken, látjuk, hogy valójában csak egyre több a korlátozás. Jövőre a hátsó szárny alsó lapját betiltják, és az orrkúpon is kisebb lesz a mozgástér. Az első szárny keskenyebb lesz, ez viszont nem korlátozás, csak egy változás. Viszont az orrkúp és a hátsó szárny terén kétségtelenül meg lesz kötve a kezünk, nem beszélve a kipufogókról" - mutatott rá a Red Bull szakembere.