DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. május 4. hétfő
F1

A Lotus beismerte, tárgyalnak Maldonadóval

Eric Boullier Indiában elismerte, hogy Pastor Maldonado is versenyben lehet a Lotus egyik üléséért 2014-ben.

A Lotus csapatfőnöke elárulta, a Williamstől jó eséllyel távozó Maldonado is befutó lehet a Lotusnál, de hozzátette, hogy az elsőszámú jelölt Nico Hülkenberg a Ferrarihoz távozó Raikkönen pótlására: "Szeretnénk szerződtetni őt. Őt ajánlottam a csapat vezetőségének" - mondta Boullier a Formula-1 hivatalos honlapjának.



A döntést azonban pénzügyi megfontolások is befolyásolhatják, hiszen továbbra sem erősítették meg a Lotus 35 százalékának eladását a Quantum nevű befektetőcsoportnak: "Már így is hónapok óta nyújtjuk a történetet, de örökké nem lehet. Van egy határidő, remélhetőleg nem csúsznak le róla" - mondta Boullier.

Ha viszont így történik, akkor Hülkenberg lecsúszhat az ülésről, hiszen a Lotusnak ebben az esetben pénzre lesz szüksége, amit Maldonado érkezése biztosíthat szponzora, a PDVSA révén. A Sky arról kérdezte Boulliert, a Lotus megkereste-e Maldonadót: "Tárgyaltunk vele, igen, igaz a hír. És még most is zajlanak a tárgyalások."

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: