A BBC a Japán Nagydíj hétvégéjén ült le a két pilótával egy rövid, kötetlen beszélgetésre, amely során közös emlékeiket idézték fel.
Emlékeztek az első találkozásotokra? Hol voltatok, mit csináltatok, hány évesek voltatok?
"Fogalmam sincs, mikor találkoztunk" - kezdte Hamilton. "Az ilyen dolgokra az ember a barátnőjével kapcsolatban emlékszik. Talán valamikor "™97-ben." A következő hasonló jellegű kérdés azonban csak még inkább elbizonytalanította a britet az interjú jellegét illetően.
Sok közös tulajdonságotok van, vagy mindig is inkább csak szakmai a kapcsolatotok?
"Nem tudom, hova akarsz ezekkel kilyukadni. Ez egy barátság, ember!" - mondta nevetve a 2008-as bajnok.
Gondoltátok volna valaha, hogy csapattársak lesznek a Formula-1-ben?
"Oh, akkoriban mindig erről beszéltünk" - így Hamilton.
Rosberg folytatta: "Akkoriban ugyebár még csak álmodoztunk. Elképzeltük, ahogy mindketten bekerülünk az F1-be, és csapattársak leszünk az egyik legjobb istállónál. Most, 13-14 évvel később pedig tényleg megtörtént, ami egészen elképesztő."
Ezt követően új irányt vett a beszélgetés, hiszen a két pilóta egy-egy táblát vett a kezébe, amelyeknek egyik oldalán "én", a másikon "ő" felirat állt, és ezeket felmutatva kellett válaszolniuk egy-egy kérdésre.

Ki készülődik tovább reggelente?
Rosberg habozás nélkül mutatta a táblán: "ő"
"Hazugság!" - ellenkezett azonnal Hamilton, mielőtt elkezdtek volna azon vitatkozni, hogy melyiküknek vesz igénybe hosszabb időt, hogy belője a frizuráját ébredés után. Ezen a ponton pedig már elkerülhetetlen volt, hogy Rosberg gúnyneve, a Britney is előkerüljön.
Ki az okosabb közületek?
Hamilton itt egy pillanatra komolyabb hangvételre váltott: "Ezt neki adnám, mert öt nyelven beszél, ami sokat nyom a latban. Már amikor fiatalok voltunk, ő akkor is könnyen szóba elegyedt a körülöttünk lévő franciákkal, olaszokkal, németekkel. Én meg csak ültem ott, és fogalmam se volt, hogy miről beszélnek. És persze nekem mindig mást mondtak."
Ki a nagyobb partyarc?
Hamilton itt is csapattársára mutatott: "Barátom, te nagyon durván nyomod."
Amire Rosberg sokat sejtetően csak ennyit mondott: "Nem fogok részletekbe bocsátkozni, rendben?"
A páros az interjú során azt is felfedte, hogy fiatalkorukban olykor lepusztult állapotban hagyták ott hotelszobáikat egy-egy kiadós verekedés után, és elmesélték annak körülményeit, amikor gokartos éveikben ugyanazon a víztócsán megcsúszva egymás nyakában kötöttek ki a gumifalban.
A teljes videó itt megnézhető: