A Mercedes pilótája a stuttgarti gyár DTM-autójával tett meg néhány kört a hockenheimi pályán, amivel a szurkolóknak is örömet szerzett, de saját maga számára is nagy élményt jelentett, hiszen számára új élményt jelentett ez a pár kör: "Sosem vezettem még DTM-autót ezelőtt" - mondta 2008 bajnoka, mielőtt beszállt az autóba.

Hamilton elmondása szerint figyelemmel kíséri a DTM-et, és azt sem tartja kizártnak, hogy egy napon maga is kipróbálja magát a sorozatban: "Van pár versenyző, aki a DTM-be igazolt. Ez mindenképp egy olyan dolog, ami eszébe jut az embernek. A DTM remek sorozat, a zárt karosszériás autók Formula-1-e. Ennek a szériának semmit nem kell másoktól átvennie."