Dr. Mallya, milyen a csapaton belüli hangulat négy futammal a szezon vége előtt?
A nyári szünet utáni versenyek nem sikerültek nagyon jól a pontszerzést tekintve, de a csapaton belüli hangulat továbbra is erős. Korea és Japán nem a legkönnyebb hétvégék voltak, de a csapatban mindenki keményen dolgozik azon, hogy visszanyerjük régi formánkat. Az autóval a jó egyensúlyt kell megtalálni - amikor ez sikerül, visszatérünk a pontszerzők közé.
Hogyan látja a harcot a Sauberrel a hatodik helyért?
A Sauber most nagyon jó munkát végez. Formában vannak és minden adódó lehetőséget megragadnak. Valódi harc lesz az utolsó négy versenyen: előrelépést kell tennünk, ha meg akarjuk őket állítani, mert az időmérő edzésen jól teljesítenek és a versenysebességük is erős.
Meséljen érzéseiről az Indiai Nagydíj előtt...
Hazai versenyünk mindig nagyon büszke versenyhétvége mindenki számára a csapatban: a pályán hihetetlen a hangulat és mindig sok támogatást kapunk. A pálya maga az egyik legjobb a világon. Nekünk is jó - az elmúlt két évben mindkét versenyen pontokat szereztünk, így hasonló eredmény elérése jól cél a csapat számára.

Paul, ez lesz harmadik Indiai Nagydíjad. Mennyire fontos verseny ez a csapatnak?
Mindig komoly esemény nekünk és egy nagyon mozgalmas hetet zár le, mert néhány napot Delhiben töltünk majd a verseny előtt, találkozunk a helyi média képviselőivel és a rajongókkal. Az év során többször Indiába látogatunk és érezni lehet a rajongók egyre növekvő lelkesedését. Nagyszerű, hogy eltölthetünk velük egy kis időt és közelről megmutathatjuk számukra, mennyire izgalmas a Formula-1.
Mit gondolsz a pályáról?
Azt hiszem a vonalvezetése az egyik legjobb az új generációs pályák közül. Az első szektor számomra kimagasló, mert valódi kihívást jelent - hosszú egyenesek és nagy féktávok vannak, izgalmas harcokat lehet itt vívni. A pálya többi része a szintkülönbségekről és a döntött kanyarokról szól, ez a rész kihívást jelent a mérnökök számára, mivel fontos a jó mechanikai tapadás.
Milyen elvárásaid vannak a hétvége előtt?
Nem sikerült pontot szerezni Japánban, de az autó beállításával javulást értünk el, így extra lépést kell tenni és az első tízbe kell kerülni ahhoz, hogy a hétvégére kitűzött célt elérjük. A péntek fontos lesz, mert ezen a pályán a jó ritmust megtalálva a jól kiegyensúlyozott autóval kifizetődő a köridőben.

Adrian, a Sahara Force India volánja mögött térsz vissza Indiába. Jelent ez valami különlegességet?
Különleges - ez hazai versenyünk és az, hogy az indiai zászlót hordozzuk az autó oldalán még emlékezetesebbé teszi ezt a hétvégét. Emlékszem a két évvel ezelőtti első versenyre - sokan jöttek ki a versenyre, komoly támogatást nyújtottak csapatunknak. Az egész hétvégén a rivaldafényben vagyunk és az első Indiai Nagydíjon elért pontszerzés nagyon fontos volt számunkra.
Mennyi esély van arra, hogy az idei évben is pontokat szerezz?
Azt hiszem nagy feladat a pontszerzés, de készen állunk a küzdelemre. Az elmúlt néhány verseny nem volt valami könnyű és szenvedtem az autó egyensúlyával. Előbbre léptünk, sokat tanultunk az elmúlt két versenyből, így remélhetőleg ez segítségünkre lesz, hogy megtaláljuk azt az irányt, amelynek köszönhetően még keményebben nyomhatjuk.
És mi a véleményed a pályáról - mit igényel az autótól?
Nagyon megterhelő pálya, stabil és jó első tapadást igényel. Néhány hasonlóság van Koreával a hosszú, gyors kanyarok miatt a második és harmadik szektorban, ahol a leszorítóerő fontos. Jó egyensúlyt kell találni ahhoz, hogy ki tudjuk használni a pálya ezen karakterét.
Force India: Hazai versenyünk következik
https://formula.hu/f1/2013/10/21/force-india-hazai-versenyunk-kovetkezik 2013-10-21 12:51:00 2013-10-21 12:51:00
A Sahara Force India előretekint hazai versenyére, az Új-Delhi mellett megrendezésre kerülő Indiai Nagydíjra.