DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2024. november 24. vasárnap
Egyéb

Útmutató egy gyártósori dolgozó önéletrajzának megírásához

Akár egy vezető, akár egy alacsonyabb beosztású pozíciót hirdetnek meg a gyártás és a termelés területén, a HR-munkatársak sok esetben több tucat vagy akár több száz jelentkezést is kaphatnak.

Így nem túl valószínű, hogy behívnak minket egy személyes interjúra a https://kaposvarallas.hu/allasok/gyartas-termeles weboldalon megpályázott állás kapcsán, ha az önéletrajzunk nem kifogástalan. Ezért hoztunk most néhány tippet, amelyek segítenek majd a CV-nk tökéletesítésében.

 

Az összefoglaló rész kiemelt jelentőséggel bír

Az önéletrajz tetején található összefoglaló rész az első, amit a HR vezetők elolvasnak, ezért ebben a szekcióban mindenképpen érdemes néhány, az iparághoz kapcsolódó kulcsszót használni, hogy megragadjuk és lekössük a figyelmüket, valamint ösztönözzük őket az önéletrajzunk többi részének is az áttanulmányozására.

De emellett még ennek a szekciónak tartalmaznia kell a hard és soft skilleket is. Az előbbi leginkább a mérhető, igazolható készségeket jelenti, amelybe beletartozik a szakirányú végzettség, a technikai kompetenciák, és azok a dolgok, amelyeket bizonyítvánnyal is tudunk igazolni. Az utóbbi pedig azokat a készségeket jelöli, melyekkel személyes és szociális tulajdonságokat lehet leírni, és nem a tárgyi tudáshoz kapcsolódnak. 

httpskaposvarallas.hu - 2023 április - Cikk5



Arra viszont figyelnünk kell, hogy röviden és lényegre törően fogalmazzunk. Ehhez egy remek példa: “Egy képzett, a gyártási műveletekben valamint a hegesztésben tapasztalattal rendelkező gyártósori dolgozó vagyok, akinek nem jelent problémát napi 10 órát is állni, és egy 36 kg súlyú emelőberendezést megtartani.”

 

Ezt követően mutassuk be részletesen is a képességeinket!

Ebben a szakaszban lehetőségünk nyílik arra, hogy felhívjuk a munkáltatók figyelmét azokra a képességeinkre, amelyek relevánsak lehetnek az adott munkához. 

Természetesen itt fontos a tömör fogalmazás, illetve a kulcskifejezések használata, amelyeket úgy tudjuk a legkönnyebben megállapítani, hogy fogjuk az álláshirdetés szövegét, és bemásoljuk egy szófelhő generátorba, amely kiszűri belőle a leggyakrabban felmerülő szavakat. Ezek közül pedig nekünk kell kiválasztani a legfontosabbakat, amelyeket el kell helyeznünk a leírásban.

 

Végül csiszoljunk a korábbi munkáinkról szóló részen!

Ha az összefoglaló és a készségekkel foglalkozó szekció lenyűgözi a HR-vezetőket, akkor a következő rész, amit át fognak olvasni, az az lesz, amelyben a korábbi munkahelyekről mesélünk.

Ehhez használjunk fordított időrendi sorrendet, és lehetőleg 15 évnél ne menjünk visszább! Emellett érdemes még dinamikus cselekvő igéket is alkalmazni az egyes mondatok elején, hogy sokkal érdekesebbé tegyük a leírást! Továbbá a semmitmondó kifejezések helyett használjunk mérőszámokat a feladataink és az eredményeink számszerűsítése érdekében!

Végezetül ügyeljünk arra, hogy mindenképpen hangsúlyozzuk a releváns pozícióinkat, és próbáljunk meg minden, az iparágon kívüli munkát valamilyen módon relevánssá tenni a pályázott állás szempontjából!

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: