DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. január 10. péntek
Egyéb

Tüntesd el a kopaszságot mikropigmentációval!

Kevés olyan szerencsés férfi akad, aki egy bizonyos életkor után ne kezdene el valamilyen mértékben kopaszodni. Egyesek elfogadják, sőt képesek méltósággal viselni a kopaszságot, ám a többség bizony nagyon is ragaszkodik a hajához, ami a személyiségének fontos része.

Ehhez ma már többféle módszer is rendelkezésre áll, hisz léteznek különféle hajmegtartó kezelések, ott az egyre népszerűbb hajbeültetés, de nem feledkezhetünk meg az úgynevezett hajtetoválásról sem.

 

Mit jelent a hajtetoválás, és miért megtévesztő ez a név?

A tetoválás szóról a legtöbbünknek a testet mindenféle motívumokkal díszítő elemek jutnak eszünkbe. Az Art ‘N Hairnél végzett hajtetoválás, más szóval orvosi mikropigmentáció azonban némileg mást jelent.

Annyi közös van közte és az általános tetoválás közt, hogy tűk segítségével tintát juttatnak a bőrbe. A hasonlóság viszont többnyire ki is merült ennyiben. Hisz mikropigmentációt kizárólag egészségügyi végzettséggel rendelkező szakember (orvos vagy szakápoló) készíthet, aki speciális tűket alkalmaz, illetve a bőr más rétegeibe, más típusú festékanyagot fecskendez be. 

https-__artnhair.hu_ - 2023 április - Cikk3



Míg a normál tetoválás során általában egy összefüggő mintát rajzolnak fel a bőrre, addig a mikropigmentációnál apró pontokat tetoválnak, amiknek nem szabad összefolyniuk, hanem különállónak kell maradniuk. 

Ezenfelül a tetoválással ellentétben a mikropigmentáció hatása nem tart örökké, a pöttyök 5-7 év múltán fokozatosan halványulni kezdenek.

 

Mikor alkalmazzák ezt az eljárást?

A hajtetoválás voltaképpen egy “optikai tuning”, amivel ügyesen leplezhető a kopaszodás. Az apró pontokhoz ugyanis olyan festéket kevernek ki, ami megegyezik a haj természetes színével, így a tetovált pöttyök teljesen úgy néznek majd ki, mintha apró, borostás hajszálak lennének.

Aki eleve nagyon rövidre nyírt, tüsi frizurát visel, annak a mikropigmentáció remek módszer ahhoz, hogy elrejtse a kopaszodó területeket. Persze mivel itt nem nőnek valódi hajszálak, ezért maga a haj igazából nem lesz dúsabb, de ránézésre senki sem fogja megmondani, hogy a szálak egy része csak tetoválás.

Az eljárás azoknak is ideális, akik (még) nem szeretnének hajbeültetésen részt venni, vagy ezzel sem lett olyan sűrű a hajuk, mint amennyire szerették volna. Ezzel ugyanis optikailag fel lehet dúsítani a ritkuló hajkoronát, rövidre nyírt hajnál a pontok tökéletesen egybeolvadnak az igazi szálakkal. 

Illetve még akkor is érdemes hajtetoválást készíttetni, ha a fejbőrön egy korábbi sérülés miatt hegek találhatóak, és zavaró az itt jelentkező hajhiány.

 

Hogyan zajlik a kezelés?

Fontos tudni, hogy a mikropigmentáció általában 2-3 kezelésből áll, mert így érhető el a kívánt sűrűség a fejbőr kímélése mellett. A frissen pigmentált bőrfelületet az orvos utasításának megfelelően kell ápolni, ügyelve arra, hogy az első napokban kerüld a hajmosást, az izzasztó tevékenységeket, ne tedd ki a fejbőrt napsütésnek, illetve tilos vakarni, dörzsölni is.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: