Újabb lehetőséget kínál ifjú tehetségeinek a Skoda Auto, hogy járműtervezőként is megállják helyüket. A 17 és 18 esztendős fiatalok a Skoda szakiskolájának diákjaiként fogtak össze az immár ötödik ilyen járműtanulmány megalkotására. Oktatóik vezetése alatt, illetve a vállalat székhelyén, Mladá Boleslavban működő műszaki, formatervezési és gyártástechnológia részlegek támogatásával ezúttal a ŠKODA KAROQ alapjaira épülő kabrió-tanulmányt készítenek. A projekt egyrészt a legújabb SUV-modell jelentőségét hangsúlyozza a márka termékprogramja szempontjából, másfelől a Karoq sikereire és díjaira hívja fel a figyelmet, miközben friss és fiatalos formavilágát is kiemeli. A gyakorlati projekt keretében a tanulók azt is gyakorolhatják, hogyan fejleszthetik csapatmunka keretében műszaki és szervezői képességeiket. A kész tanulmány, amely még nem kapott nevet, júniusban mutatkozik be a nagyközönség előtt.
A fiatal szakemberek hét szakmából – köztük a fényező, a jármű-mechatronika és a szerszámkészítő – érkeztek. „Nagy örömmel tölt el minket e projekt, mivel saját elképzeléseink szerinti autó megépítésére kínál lehetőséget” – hangsúlyozta Ondřej Bacík, a csapat tagja.
A Skoda tanulói 2014 óta évről-évre terveznek és építenek egy-egy koncepciójárművet. Az első ilyen tanulmányként a Skoda Citigo kétüléses változata készülhetett el, amelyet 2015-ben a Skoda Fabia műszaki alapjaira épülő pickup, 2016-ban pedig a Skoda Rapid Spaceback kupétanulmánya követett. A 2017-ben született elektromos buggy alapjául ismét a Skoda Citigo szolgált.
A tanulói projekt ezúttal is a Skoda képzési rendszerének színvonalas minőségét hangsúlyozza. Az 1927-ben alapított szakiskolában különböző műszaki szakmák három- és négyéves képzésében részesülhetnek a fiatalok. Jelenleg több mint 900 diák tanul az összesen tizenhárom, öt négyéves és nyolc hároméves időtartamú teljes képzésben, valamint a két további oktatási programban. Emellett a Skoda mintegy hatvan dolgozója bővíti ismereteit a különböző továbbképzések során.
A gépipari szakiskola a Skoda Akadémia részeként működik, amely 2013 áprilisában tanulók és dolgozók komplex képzésére jött létre, s amelynek oktatási programja kifejezetten a vállalat igényeihez igazodik. Az autógyártó a KOVO szakszervezet támogatásával 2013 óta mintegy 260 millió cseh koronát fordított a képzési program bővítésére és a Skoda Akadémia felszerelésének korszerűsítésére.