2024. július 2. kedd

SzabóKrisztián

Finnországban vette át trófeáját Szabó Krisztián

Az első szezonjában ralikrossz Európa-bajnokság bronzérmeseként végző Szabó Krisztián az FIA off-road szakágának díjátadójára volt hivatalos, olyan sztárok társaságában, mint a világbajnok Petter Solberg.

TOP50: A 2015-ös magyar autósport-ranglista

A Formula szerkesztősége a legjelesebb hazai szakértők segítségével állította össze azon 50 magyar autóversenyző toplistáját, akik a legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtották a 2015-ös szezonban.

Szabó és Kárai az év ralikrosszversenyzői

Az új szakágban töltött első szezonja végén az MNASZ a 2015-ös év legjobb ralikrosszosának választotta Szabó Krisztiánt. A megosztott díjat Kárai Tamással együtt vehette át.

Szabó Krisztián: Bajnoki harmadik hely kamionnal is

A magyar versenyző elérte a Las Vegas-i évadzáróra kitűzött célját, és egy erős hétvégével, amelynek egyetlen futamát sem zárta másodiknál rosszabb helyen, a legjobb három között fejezte be az amerikai ChampTruck szériát.

Szabó Krisztián: Las Vegasba a dobogóért

A mindenki által ismert amerikai városban ér véget a kamionos ChampTruck World Series első szezonja. A mezőny magyar résztvevője, Szabó Krisztián az összetett legjobb három között végezne, és győzelemmel búcsúztatná az évet.

Szabó Krisztián az Európa-bajnokság év végi dobogóján

Az olaszországi szezonzáró vasárnapja nem alakult olyan kedvezően, mint a szombat. A mezőny magyar pilótája azonban elérte év elején kitűzött célját, a legjobb három között zárta az idényt, amellyel nagyon elégedett, és már a folytatást várja.

Szabó Krisztián: Felfelé ívelő szombat

Balesettel kezdődött, megnyert előfutammal végződött a magyar versenyző első napja a Super 1600-as FIA Ralikrossz Európa-bajnokság szezonzáróján, Olaszországban, ahol vasárnap dől el a bajnoki cím sorsa.

Szabó Krisztián: Matematikai esély az Eb-címre

Szerencsével akár az FIA Ralikrossz Európa-bajnokság Super 1600 kategóriájának bajnoki címét is megszerezheti a magyar versenyző a hétvégi szezonzárón, ő reálisabbnak tartja a második hely megőrzését. A helyszín Olaszország, ahol egy évvel ezelőtt egy váratlan dobogós hellyel indult Szabó Krisztián ralikrosszos karrierje.

Szabó Krisztián szinte az összes versenyen dobogón

Bár az Egyesült Államokban futó ChampTruck széria magyar versenyzője Portlandben ezúttal csak egy futamot nyert meg, a hétvége hat versenyéből szintén csupán egyszer nem végzett a legjobb három között.

Szabó Krisztián ismét megnyerne hármat

A ChampTruck World Series utolsó előtti fordulóját tartják hétvégén az Egyesült Államokban, a mezőny egyedüli magyar résztvevője pedig újabb győzelmekkel növelné pontjai számát. Esélyei jók, hogy az FIA Ralikrossz Európa-bajnokságban és a kamionos sorozatban is a legjobb három között zárja a 2015-ös évet.

Szabó Krisztián a dobogó második fokán Spanyolországban

Harmadik dobogós helyét szerezte a ralikrossz Európa-bajnokság hatodik 2015-ös hétvégéjén Szabó Krisztián, aki a mindenki számára új barcelonai pályán kiváló második helyet ért el. Vasárnapja még sikeresebben alakult, mint a szombati nap.

Szabó Krisztián: Az idők alapján reális a dobogó

Remekül szerepelt a hétvégén bemutatkozó új pályán az FIA Ralikrossz Európa-bajnokság magyar versenyzője. Az első három előfutam kombinált eredményei alapján szombatot a második helyen zárta, holnap pedig dobogós helyezésre fog hajtani.