Az Alpine juniorja a következő szezonra lecsúszott az F1-es bemutatkozásról, de még 2023-ra sem alapozhat. A csapat főnöke szerint minden attól függ, jelenlegi veteránjuk hogy érzi majd magát.

Oscar Piastri állítja, „99%-ban megbékélt” a ténnyel, hogy a következő szezonban csupán tartalékpilótaként lesz jelen a Formula-1-ben, és nem haragszik Guanyu Zhou-ra, amiért elfoglalta az utolsó szabad ülést.

Sokan kritizálják az Alfa Romeo döntését

A következő évben ismét egy újonccal gazdagodik az F1 mezőnye, miután az Alfa Romeo Guanyu Zhou mellett döntött. A kínai pilóta sok kritikát kapott, Oscar Piastri viszont nem ért egyet ezekkel.

Alpine-szerződést kapott az F2 nagy tehetsége

Csatlakozik egy Formula-1-es csapathoz Oscar Piastri – egyelőre tartalékversenyzőként. A Formula-2-t újoncként vezető ausztrál célja, hogy 2023-ben már versenyezzen.

Piastri: Gyakorlatilag esélytelen vagyok

Bár hivatalosan még semmi sem dőlt el, egyre nagyobb a valószínűsége annak, hogy nem jut üléshez az F2 jelenlegi éllovasa. Oscar Piastri nem túl optimista a jövőjét illetően.

Sajtó: Mégis esélyes az Alfa ülésére az F2-es éllovas?

Bár Oscar Piastri gyakorlatilag már lemondott a 2022-es F1-es ülésről, sajtóértesülések szerint mégis képbe kerülhet az Alfa Romeónál, amennyiben idei ellenfelével nem tudnak megállapodni.

F2: Ismételt főfutamon a bajnoki éllovas

Újabb pompás szerepléssel Monzához hasonlóan pole-ból nyert Oscar Piastri. A mezőny legfiatalabb, Theo Pourchaire szerezte a második helyet, a bajnoki második, Guanyu Zhou csak hetedik lett.

Zhou egy tökéletes versennyel nyert vasárnap

A szombati futamokkal ellentétben ezúttal egy biztonsági autótól mentes versenyt futott a mezőny. Ezúttal az UNI-Virtuosi kínai pilótája nyert, aki egy kiváló rajt után hibátlanul teljesített.

Svarcman győzelemmel nyitott Silverstone-ban

Bár sok akció nem volt a pályán, Bernd Mayländer és a biztonsági autó mégis sűrű vendég volt az F2 nyitó futamán, melyet a Prema orosz pilótája nyert meg nagyszerű rajtjának köszönhetően.

Zhou bemutatkozhat, de mi lesz az Alpine-akadémistákkal?

Az Osztrák Nagydíj pénteki első szabadedzésén lehetőséget kap az F2-es bajnokság éllovasa, Guanyu Zhou, hogy az Alpine-nal körözhessen. Ám a juniorok közül nem egyedül ő vár élete lehetőségére.

Vips duplázott, elolvadt az éllovas előnye

Szombat délutáni sikere után a vasárnapi főversenyt is megnyerte az észt pilóta az F2-es bakui állomásán, megelőzve Piastrit, aki öt pontra megközelítette a nullázó Zhout a bajnokság élén.

F2: Parádés előzéssel dőlt el az esőfutam

Az újonc Liam Lawson második Formula-2-es győzelmét szerezte Dan Ticktum és Oscar Piastri előtt. Monacóban nedves pályán indult a futam, melyen hullottak az autók, a slick abroncsokra váltás viszont nem fizetődött ki.