2024. május 2. csütörtök

Lopez

Lopez a Citroennek: Köszönöm, hogy életet leheltetek a karrierembe

A Túraautó-világbajnokságból szezon végén távozó argentin pilóta négy éve még egy volt a beváltatlan tehetségek listáján, az elmúlt három szezonban azonban a nemzetközi autósport-színtér megkérdőjelezhetetlen alakjává vált.

Csatlakozik a Toyota WEC-projektéhez a WTCC-király

A WTCC-ből távozó Jose Maria Lopez nem elégszik meg a Formula-E-s szerepléssel, a Toyota LMP-1-es autójába is beülhet - aláírt a japánokhoz a 2017-es szezonra.

Piquet zűrös időmérőn tért vissza az élre

Hatalmas meglepetésre Nelson Piquet-vel az élen a NextEV csapata sajátította ki az első rajtsort a Hong Kong ePrix-re, miután Robin Frijns balesete következtében elmaradt a finálé.

Lopez elárulta, mit számít három WTCC vb-cím a Formula-E-ben

A WTCC-ben három bajnoki címet szerző argentin új kalandnak vág neki ezen a hétvégén, hiszen megejti debütálását a Formula-E szezonnyitóján, Hong-Kongban.

Ki kicsoda? Startol a Formula-E új szezonja

Vasárnap a Hong Kong ePrix-vel megkezdődik a Formula-E harmadik szezonja. A mezőny színvonala és a beszálló autógyártók száma egyre magasabb - lássuk, kikre kell figyelni a 2016/17-es idényben!

Lopez simán nyert, Michelisz a tízen kívül

A háromszoros világbajnok argentin könnyed rajt-cél győzelmet aratott két márkatársa, Yvan Muller és a privát bajnokságot megnyerő Mehdi Bennani előtt. Michelisz Norbi ezúttal nem szerzett pontot.

WTCC: Épphogy legyőzte Lopez a Ladát

Egészen szorosan alakult a kínai kvalifikáció vége, Jose Maria Lopez az utolsó szektorban fordított Nick Catsburghoz képest. Michelisz első sorból indulhat az első futamon.

WTCC: Lopez harmadszorra is világbajnok(?)

Sima Lopez-győzelemnek nézett ki, de végül ellentmondásos lett a vége: Muller furcsa körülmények közt előzte meg csapattársát, és az sem biztos, Lopez világbajnoknak tekintheti-e magát. Michelisz 8. a Honda hazai pályáján.

WTCC: Lopez és Michelisz a pole-ban

Hiába tűnt úgy kezdetben, hogy honfitársa meglepetést okozhat, Jose Maria Lopez előhúzott egy szenzációs kört a Q3-ban, és óriási különbséggel verte közvetlen riválisait. Michelisz 10. lett az időmérőn, ami rajtelsőséget ér a nyitófutamon.

Büntetés miatt maradt el a csoda, Norbi a 2.

A két szabadedzés után az időmérőn is az újonc Guerrieri volt a leggyorsabb, ám a körét utólag elvették, így Lopezé lett a rajtelsőség. Michelisz legjobb hondásként az első sorba kvalifikálta magát.

Lopez rögtön bajnokesélyes lesz a FE-ben?

Erre számítanak a Formula-E résztvevői, mégpedig nem akárkik, hanem a bajnoki címért küzdő Buemi és di Grassi. Úgy vélik, „a világ legjobb túraautósa” egy-két verseny alatt alkalmazkodik az egészen új kihíváshoz.