2024. május 2. csütörtök

KlausMotorsport

Klauszék Kassán már bajnokok lehetnek

Az elmúlt hétvégén Ausztriában, a Weiz Ralin állt rajthoz Klausz Kristóf és Kecskeméti Balázs. A Renault Clio R3-mal versenyző alakulat számára fontos mérföldkő lehetett volna ez a futam...

Klausz: Sikeresen debütált a Peugeot 208 R2

Versenykörülmények között tesztelte Klausz Kristóf és Kecskeméti Balázs az új Peugeot 208 R2-t. A kocsi a Baranya Kupán mutatkozott be a nagyközönségnek, ráadásul sikerrel.

Klausz: Magabiztos győzelem a kétkerekesek között

Felborultak, majd nyitott motorháztetővel gurultak le egy gyorsaságin, mégis eredményesen zárhatta a június 12-14-ei Székesfehérvár Rallyet Klausz Kristóf és Kecskeméti Balázs.

Klausz Kristóf: Rajt-cél győzelem Szombathelyen

A sikeres osztrák szereplés után a hazai bajnokságban is újabb dicsőséget ünnepelhetett Klausz Kristóf és navigátora, Kecskeméti Balázs. A Renault Clio R3-assal induló alakulat az ISEUM Rallyen szerepelt kiemelkedően: rajt-cél győzelmet arattak Szombathelyen. A 11-ből 10 gyorsasági szakaszt nyertek meg, s így az 5-ös kategória és a 2WD értékelését is az első pozícióban zártak a május 15-17-ei versenyhétévégén.

Klaus Motorsport: Pontokban gazdag hétvége Ausztriában

Megtört az átok: szinte hibamentes versenyt zárhatott Ausztriában a Klausz Kristóf és Kecskeméti Balázs. A duó az elmúlt hétvégén az osztrák bajnokság 4. állomásán, a Wechselland Rallyen állt rajthoz, amit nagyszerű eredménnyel zártak. Az RC3 és a 2WD kategóriában is dobogóra állhattak, abszolút értékelésben pedig a 4. pozícióba kormányozták be a Renault Clio R3-ast.

Klaus Motorsport: Emberfeletti teljesítmény

Jól jött a pihenés Klausz Kristófnak és Kecskeméti Balázsnak a 21. Miskolc Ralit megelőzően: a 2015-ös magyar mezőnyben való debütálásuk előtt volt két hetük a regenerálásra.

Klausz: Peches hétvége után bizakodás az ír Eb-re

Sűrű program várt az elmúlt néhány hétben a Klausz Kristóf-Kecskeméti Balázs duóra. A márciusi orfűi rallysprint után a hónap utolsó hétvégéjén már éles küzdelmekben, a Rally Rebenlandon vettek részt, április 2-4. között pedig a Circuit of Ireland Rally keretein belül lépnek színre.

Klausz Kristóf: Ötöst kapott a tesztre az új Peugeot

Kecskeméti Balázs – mondhatni – hazai környezetben próbálhatta ki pilótájával, Klausz Kristóffal új versenygépüket. A március 21-22-ei A123 Teszt Rallyen a páros egy Peugeot 208 R2-vel állt rajthoz, ami a jövőben a Junior Európa Bajnokságon fogja szolgálni őket. Orfű jó lehetőséget nyújtott a tesztre, de jövő hétvégén már élesben kell majd jól szerepelniük a „kis” szerzeménnyel – ám addig is, március 27-28-án a Rebenland Rallyen van jelenésük a Renault Clio R3-mal.