Katar

Rárúgta az ajtót a MotoGP-re az új sztárja

Rögtön az idénynyitón „elvesztette a szüzességét” Acosta, aki igazolta: Marquez és Rossi keverékeként a (közel)jövő nagy csillaga lesz. Katar margójára.

Bagnaia dominált, Acosta villogott a katari nyitányon

A rajt után élre állva győzött a Katari GP-n a címvédő, mellé Binder és Martin állhatott fel a dobogóra. Az újonc Acosta egy darabig a negyedik helyen is haladt.

Martin rajt-cél győzelmet aratott az első sprinten

Sprintgyőzelemre váltotta a pole-t a Pramac spanyolja a Katari GP-n, mellé egy-egy KTM és Aprilia állhatott dobogóra. Marquez ötödik hellyel kezdte ducatis karrierjét.

Rekordidővel Martiné a szezon első pole-ja

A Pramac Ducati spanyolja nyerte a MotoGP katari időmérőjét, megelőzve az apriliás Espargarót és a ducatis Bastianinit. Bagnaia és Marquez a második, az újonc Acosta a harmadik sorban.

Az F1-es Szaúd-arábiai Nagydíj teljes menetrendje

Újabb szombati futammal folytatódik az F1-es szezon, rajtol a MotoGP és az IndyCar 2024-es idénye: mutatjuk március második hétvégéjének programját.

Porsche-tarolás és Peugeot-dráma a WEC nyitányán

Kisajátította a dobogót a német gyártó Katarban, miután a Peugeot az utolsó körökben adta meg magát a második helyről. Betlizett a Ferrari és a Toyota is.

WEC: Porsche–Peugeot csata féltávnál

Egy Peugeot küzd a Porschék ellen a WEC-szezonnyitón Katarban, a Toyota és a Ferrari egyelőre esélytelen. De van még hátra öt óra.

WEC: Porsche a pole-ban De Vries előtt

Az egyik Toyota a legjobb tízbe se került be, a másikat viszont a második helyre repítette Nyck de Vries – pole-ban az #5-ös Penske Porsche, a GT-k közt egy Corvette indul az élről.

Mit tudtunk meg a katari MotoGP-tesztből?

Verhetetlennek tűnő GP24-es Ducatik, erősödő Marquez, felemás Aprilia, rejtőzködő KTM, sehol nem lévő Honda és Yamaha – ezek az utolsó előszezoni teszt tanulságai.

Bagnaia a katari tesztet is az élen kezdte

A tavalyi két világbajnoki rivális zárt az első két helyen hétfőn a MotoGP-teszten, megelőzve az Aprilia és a KTM egy-versenyzőjét. Marquez csak a 16. helyen.

Hiányzik a keménység az F1-es pilótákból?

Nem az F1-es pilóták, hanem a MotoGP-versenyzők emlékeztetnek szuperhősökre a száguldó cirkusz élő legendája szerint – túl sok a panasz, túl nagy az óvatosság.

Így reagál az FIA a katari hőségbalhéra

A Motorsport Világtanács idei utolsó ülésén az F1-es pilóták extrém körülmények közötti hűtése volt a fő téma – de született döntés más ügyben is.