2024. április 29. hétfő

HGP

HGP 1993 – Csillagok hullnak, születnek újak

Bár ezt ekkor még nem sejthettük, az előző évtized két legnagyobbja, Ayrton Senna és Alain Prost 1993-ban versenyzett utoljára a Hungaroringen – a pályának új sztárja lett Damon Hill személyében.

HGP 1992 – A Vörös Ötös nálunk ér csúcsra

Bár csupán harmadik alkalommal nem ő nyert abban az évben, mégis az 1992-es Magyar Nagydíj volt Nigel Mansell élete legboldogabb F1-es futama, hiszen egy nagy hajrával bebiztosította a világbajnoki címet.

HGP 1991 – Az utolsó futam Schumacher nélkül

Az Ayrton Senna győzelmét hozó 6. Magyar Nagydíj elsősorban azért vonult be az F1 történetébe, mert ez volt az utolsó verseny Michael Schumacher bemutatkozása előtt. Elődjéé lett a leggyorsabb kör.

HGP 1988 - A Senna-Prost csata újabb fejezete

A harmadik Magyar Nagydíjon folytatódott a McLaren-Honda azévi dominanciája, de Ayrton Senna és Alain Prost gondoskodtak róla, hogy újabb szoros csatáról maradjon emlékezetes a futam, ami az eredeti vonalvezetés búcsúját is jelentette.

HGP 1987 – Mansell-dráma, Kesjár autóba ült

Nigel Mansell elguruló kerékanyája írta be a sportág történetébe a második hungaroringi F1-es futamot, ám egy ennél a magyar szurkolók számára sokkal jelentősebb dolog is történt azon a hétvégén.

HGP 1986 – Piquet élete előzésével győzött

Idén immár 30. alkalommal rendezik meg a Hungaroringen a Magyar Nagydíjat, s a kerek évforduló alkalmából úgy döntöttünk, hogy hétről hétre felidézzük az eddigi huszonkilenc versenyt. A Formula-1 Magyarországra hozatalának előzményeivel, illetve az első mogyoródi futammal kezdjük a cikksorozatot, mely egészen a július végi versenyig el fog tartani.