DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak JOHNNYBET
2021. november 27. szombat

Futam

Holland Nagydíj, a futam története

Narancssárgába öltözött lelátók előtt rajtol el az 1985 óta első Holland Nagydíj, egy hollanddal az első rajtkockából. Szöveges közvetítésünk az eseményekről.

Ez történt a kétkörös Belga Nagydíjon

Egy esős és izgalmakkal teli Belga Nagydíj van kilátásban minden előjel szerint. Élő, szöveges közvetítésünk a futam minden fontos mozzanatáról beszámol.

Leclerc: Ez volt a nagy esélyünk, több nem lesz idén

Az elmúlt hetek szenvedését követően kiemelkedően jól teljesített a Ferrari Silverstone-ban. Leginkább Charles Leclerc volt elemében, de végül az utolsó körökben Lewis Hamilton elhappolta a győzelmet.

Schumachernek komoly motorgondjai voltak

Mick Schumacher az időmérős hibája után remekül versenyzett, majd rejtélyes módon látványosan visszaesett a verseny derekán. Most már tudjuk, mi akadályozta a jobb eredményben.

Az Emilia-Romagna-i káoszfutam krónikája

Vasárnap 15 órakor startol a 2021-es szezon második versenye Imolában, melynek rajtja előtt megérkezett a hétvégére várt eső. Kövessétek velünk a történteket!

Rémhír terjedt el, Alonso és Ocon is versenyezhet

Órákon át tartotta magát délelőtt a pletyka, miszerint az Alpine valamelyik versenyzője koronavírusos lett. Valójában azonban Fernando Alonso és Esteban Ocon is készen áll a versenyzésre.

Aki nyer az idénynyitón, nem nyerhet bajnokságot?

Nem biztos, hogy a legjobb ómen megnyerni a nyitófutamot, az utóbbi években ugyanis rendre nem az a pilóta lett a világbajnok, aki az első versenyen győzni tudott. Hamilton különösen gyengélkedett.

Kemény: 18 verseny lehet 26 hét leforgása alatt

Jelenleg a koronavírus uralkodik a világban, a Formula-1 vezetői azonban készülnek a járvány lecsengése utáni időszakra. Ha nyártól beindul a nagyüzem, rettentően sűrű programja lesz az F1-nek.

Korábban is töröltek már futamokat az F1-ben

A 2020-as, egyelőre meg sem kezdett szezon eddig a lefújt futamokról szól. A korábbi évtizedekben is történtek már versenytörlések, de egészen más okokból. Járvány miatt még sosem volt erre szükség.

Komoly gondban lehet az európai szezon is

Hosszas huzavona után végül lefújták az Ausztrál Nagydíjat a koronavírus okozta veszély miatt. Jelenleg a járvány uralkodik a világon és a hónapokkal ezután következő európai szezont is elsöpörheti.

Sajtó: Jó eséllyel ugrik a Vietnámi Nagydíj is

Sorra dőlnek be a sportesemények a világban az egyelőre megállíthatatlan koronavírus-terjedés miatt, nem kivétel ez alól az autó- és motorsport sem. Úgy tűnik, Vietnám lesz az újabb áldozat.

2023-tól jöhet az F1-es futam Szaúd-Arábiában

Három év múlva készen fog állni a helyszíni arra, hogy F1-es futamot rendezzen, de a tervek szerint vendégül látnák a MotoGP-t, vagy a WEC-t is - a legnagyobb eseményekre készülnek.