2024. május 3. péntek

Daytona

Alonso első benyomása: Ez meredekebb, mint Indy

Szemügyre vette a daytonai aszfaltcsíkot a hosszútávú versenyen először részt vevő Fernando Alonso, akinek célja továbbra is a győzelem. A kollektív teszt ma délután kezdődik a helyszínen.

Norris már Daytonában megszorítaná Alonsót

A McLaren ifjú tehetséges egy csapatban lesz a kétszeres F1-es világbajnokkal a 24 órás versenyen, de a szabadedzéseken és az időmérőn szeretné neki megmutatni, hogy mire is képes.

Norris már várja, hogy Alonsótól tanulhasson

Elmondása szerint ez volt az elsődleges motiváció számára akkor is, amikor rábólintott a daytonai indulásra. A McLaren ifjú tehetsége jövőre szeretne azonnal bajnoki címet szerezni a Formula-2-ben.

Stroll: A daytonai szereplésnek nincs sok haszna

A McLaren fiatal tehetségét Alonsóval együtt Daytonába, a 24 órásra küldi: kevésbé ismert, de Lance Stroll részt vett már ezen a versenyen, és nem érzi, hogy bármennyire felkészítene az F1-re.

Alonso: Bármilyen autóval, bárhol versenyeznék!

Könnyen lehet, hogy az Indy 500-at követően Le Mans felé terelődik a spanyol F1-es pilóta figyelme, ugyanis szinte teljesen biztos, hogy ott lesz a Daytonai 24 óráson - ha rajta múlna, minden hétvégén autóba ülne.

Alonso ott lesz a Daytonai 24 óráson

Az egyik legnagyobb autósporttal foglalkozó amerikai lap megerősítette, hogy a spanyol F1-es pilóta januárban részt vesz az egynapos floridai versenyen, a McLaren fiatal tehetségével karöltve.

Retro – Egy sokoldalú, sikeres német versenyző tragikus halála

A Formula-1-ben a ’70-es években szerepelt, de igazi sikereit Daytonában és Le Mansban aratta. Sokoldalú versenyző volt, két nagyon súlyos balesete volt pályafutása során, a második az életébe került.

A futam, ahova búvárruha is kellhet

Különös történetek a tengerentúli versenyzés kimeríthetetlen históriáskönyvéből - a középpontban az autóversenyzés világának alighanem legismertebb tavával. Avagy: hogy került a sügér a motorháztetőre?

Retro – Daytonáért élni-halni

Daytonában született, ott vált sztárrá, a várossal azonosították a rajongók – s végül ott is lelte halálát, miközben megpróbálta bebizonyítani, hogy a vadonatúj Speedway a világ leggyorsabb pályája.

Retro – Arat a halál Daytonában

Még le sem futották a szezon első versenyét, de máris kétszer borította gyászba a NASCAR csúcskategóriáját a világ egyik legveszélyesebb pályája – 1994 nem csak az F1-ben volt tragikus év.

Ilyen a daytonai 24 órás verseny virtuálisan

Vészesen közelít az idei Daytona Rolex 24 órás futam - nézzük meg, hogy szimulátoron hogyan fest a legendás megmérettetés.