2024. április 16. kedd

Alesi

Nagy dolgokra készül Giuliano Alesi a GP3-ban

Újabb szezonjára marad az utánpótlás-szériában Jean Alesi fia. Mivel harmadik éve lesz a szériában, nincs mese: kiváló eredménnyel (ami alatt a bajnoki címért való harcot sejtjük) akar teljesíteni.

Akik csak egyszer nyertek F1-es futamot

Egy győzelem a Formula-1-ben, és nem több. Valakit a szerencsés körülmények tettek nyertessé, valaki pedig a remek teljesítményének köszönheti ezt. Most néhány egyszeres futamgyőztesről ejtünk szót.

Prost óta nagy a csend Franciaországban

Alain Prost négyszeres világbajnokként vonult vissza, ám 24 év után sem találták meg az utódját Franciaországban. Ráadásul huszonegy éve futamgyőzelmet sem ünnepelhettek. Ki törheti ezt meg?

Az F1 egyik legpechesebb pilótája

Aki folyamatosan követte az 1990-es években a Formula-1-et, emlékezhet, mennyire balszerencsés volt Jean Alesi a száguldó cirkuszban. Egyetlen futamgyőzelmet aratott, pedig sokkal több is lehetne.

Raikkönen komoly negatív rekordot tart

Kimi Raikkönen kiegyensúlyozott, jó versenyzéssel dobogóra állhatott Brazíliában, mégis egy furcsa, negatív rekordot nyújt egyre hosszabbra a 2007-es világbajnok. Vajon mikor töri meg végre?

Amikor a statisztika nagyon félrevezet

Mindannyian ismerünk olyan F1-es pilótákat, akik kirívó tehetséggel bírtak, ám statisztikájuk középszerűnek mutatja őket. Gyűjtésünkben ilyen versenyzőket emeltünk ki. Ki érdemelné még meg?

Hatalmas ünnepség volt a Ferrarinál

A Scuderia 70. születésnapja alkalmából, Maranellóban rendezett ünnepségen az F1-es alakulat jelenlegi és egykori arcai is részt vettek, valamint több vörös csoda elárverezésére is sor került.

Mégiscsak izgalmas lehet a francia F1-es pálya

A Francia Nagydíj 2018-ban visszatér a versenynaptárba, ám az előzetes vélemények unalmas körözést jósolnak a felújítása óta teszthelyszínként működő Paul Ricard-i pályára.

Retro – Coulthard elrontja Alesi örömét

A népszerű francia egyetlen F1-es győzelmet szerzett pályafutása alatt, de 1997-ben Olaszországban – családja hazájában – is nyerhetett volna egy versenyt, amely a bokszutcában dőlt el.

Ház erős alapokon: „Vettel folytatni fogja a Ferrarival”

A maranellói F1-es istálló egyik korábbi pilótája szerint nem kérdés, hogy Kimi Raikkönen után Sebastian Vettel szerződését is meghosszabbítják 2018-ra.

Tudnád, kik az egyszeri győztesek?

Általában a többség fejből vágja az első 3-4-et a legtöbb futamgyőzelmet szerzők listáján. De tudjuk-e kívülről azon pilótákat, akik az elmúlt 30 évben csak egyszer értek a dobogó tetejére? Nincsenek sokan, de többen közülük kirobbanó tehetségként kezdték.

Látványos kiugrások a rajtnál

Még a legnagyobb pilótákat is utolérheti a végzete, hogy még a szabad jelzés előtt kiugrik a rajtnál. Bottas esete végül átment a rostán, ám voltak ennél sokkal látványosabb esetek is. Lorenzo, Alesi, Hakkinen, Frentzen, Maldonado többek között.