Formula-E

Formula-E: Körrekorddal zárult a teszt

Sebastien Buemi továbbra is legyőzhetetlen Doningtonban, miközben Jacques Villeneuve változatlanul a mezőny végén kullog. Nem végződött jól a címvédő bajnok tesztje sem.

A Formula-E első, kétnapos doningtoni tesztelésének második napját ismét Sebastien Buemi zárta az élen, az e.dams istálló versenyzője délután futotta meg 1:31.050-es idejét, amely a valaha volt leggyorsabb kör a Donington Parkban a Formula-E-ben. Figyelemreméltó, mennyire domináns Buemi a brit pályán: a hét itt rendezett tesztnapból hatot zárt első helyen, kettőt idén, négyet még tavaly.

A Citroen DS támogatását élvező Virginnel Sam Bird fél másodperc hátránnyal lett második, Daniel Abt és a Mahindra csapathoz igazoló Nick Heidfeld előtt. Az első kilenc helyezett – Jean-Eric Vergne-nyel bezárólag – egy másodpercen belül végzett, az Autosport lap információ szerint mindannyian a kvalifikáción engedélyezett 200 kW teljesítményszintet használták a 170 kW-os versenylimit helyett.

Ez az első teszt, melyen a Formula-E csapatai az újonnan fejlesztett hajtásláncokat használják, a 2015/16-os szezonban nyolc konstruktőr rendszere dolgozik az autókban. Buemi elmondása szerint a kezdeti szakaszban járó autók egy másodpercet gyorsulhatnak a további augusztusi doningtoni tesztek alatt.

A Formula-1-es világbajnok, Jacques Villeneuve, aki győzni szeretne szériában, továbbra is a mezőny végén kullog, lemaradása közel hat másodperc. A címvédő bajnok, Nelson Piquet Jr., valamint csapattársa, Oliver Turvey egyetlen kört sem tudtak megtenni, hasonlóan járt Simona de Silvestro az Andrettivel. A Trulli GP ma már elutazott Doningtonból, miután tegnap a bokszutcát sem tudták elhagyni.

A következő tesztre változatlan helyszínen augusztus 17-18-án kerül sor.

1. Sebastien Buemi (e.Dams) 1:31.050
2. Sam Bird (DS Virgin Racing) 1:31.469
3. Daniel Abt (Abt) 1:31.537
4. Nick Heidfeld (Mahindra Racing) 1:31.541
5. Nicolas Prost (e.Dams ) 1:31.592
6. Bruno Senna (Mahindra Racing) 1:31.869
7. Loic Duval (Dragon Racing) 1:31.915
8. Stephane Sarrazin (Venturi) 1:32.001