DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. július 17. péntek

Michelisz marad a kétautósra fogyatkozó BRC Hyundainál a TCR-ben

Az idei szezonban is a TCR World Tourban fog versenyezni Michelisz Norbert, aki továbbra is a BRC Racing egyik Hyundaiját vezetheti – derül ki a csapat keddi bejelentéséből. Az istálló ugyanakkor megfogyatkozik az előző évadhoz képest, Michelisz mellett ugyanis csak Mikel Azcona maradt náluk, a tavaly legelőrébb végző pilótájuk, Nestor Girolami idén a dél-amerikai TCR-szériában indul. A 2019-ben a WTCR-ben, illetve 2023-ban és 2024-ben a Világsorozat első két idényében bajnoki címet nyerő magyar pilóta így fogalmazott:

„Sokat várok az idei szezontól, mert nagyon jól alakult a tesztidőszak, és sikerült minőségi előrelépést elérnünk teljesítményben. Nagyon erősnek és magabiztosnak érzem magam. Az is nagyszerű, hogy Mikel itt van a csapatban, ami azt jelenti, hogy nagyon magasra kell helyeznem a lécet, nem dőlhetek hátra. Szeretnék győztesen kikerülni a csatában, ugyanakkor továbbra is nagyszerű dolgokat szeretnék elérni a csapat számára. Nagyon jó és versengő a közeg Mikellel, segítettünk egymásnak fejlődni pilótaként és emberként egyaránt” – nyilatkozta a tavaly két győzelmet arató, összetettben nyolcadik helyen végző Michelisz.

Egyelőre egyébként csak a BRC Hyundai jelentett be pilótákat a teljes szezonra: a Lynk & Cót váltó Geely még nem nevezte meg a versenyzőit, bár valószínűleg megtartják a Cyan Racing eddigi kvartettjét, míg az ALM Motorsport Hondájában részprogramot fog teljesíteni Jenson Brickley. A TCR World Tour idénye május 8-10-én rajtol Misanóban, a teljes versenynaptár itt böngészhető.

michelisz-tcr-hyundai

Az F1-es szünet jó alkalom arra, hogy nyissunk egyéb sorozatok felé - mondjuk az oldalkocsis versenyzés irányába?

Ez azért többről szól a versenyzők számára, mint a helyes ív megválasztása...

Mozgalmas első köre volt George Russellnek

Olyan akciódús rajtja idén talán még egyszer sem volt a Williams F1-es párosának, mint amit George Russell a Magyar Nagydíjon a tizenötödik helyről átélt. A középmezőny pilótáinak ez egy átlagos első körnek számít, de a brit fiatal most először került a homokozó közelébe. Nem is titkolta, mennyire élvezte.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

George Russell (@georgerussell63) által megosztott bejegyzés,

Megajándékozta a McLaren a kartondobozos kis Norris-rajongót

Futótűzként terjedt a közönségi médiában a videó, amelyen egy kisfiú egy „Lando Norris” feliratú kartondobozban ül, és nagy beleéléssel versenyez.

A McLaren felkereste Logant, és családjával együtt meghívták a csapat központjába, Wokingba, ahol testközelből szemügyre vehette az igazi F1-es autókat. Egy meglepetést is tartogattak neki: egy kartonból készült, de a korábbinál jóval komolyabb McLarent Norris 4-es rajtszámával.

A Magyar Nagydíj legjobb pillanatai a fedélzetről

Közel 9 perc onboard felvételt gyűjtöttek egybe a hétvégi versenyről – a videó a YouTube-ra átkattintás után indítható el.

Szerződést hosszabbít a Mexikói Nagydíj helyszíne

Az Autodromo Hermanos Rodriguez, vagyis a Formula-1-es Mexikói Nagydíj helyszínének promótere a közösségi médiában jelentette be, hogy csütörtökön három éves szerződéshosszabbítást készül aláírni a sorozat szervezőivel.

Az F1-es futamnak 2015 óta otthont adó közép-amerikai pálya hasonlóan bizonytalan jövő elé nézett, mint korábban Silverstone, Monza vagy éppen Barcelona, ám ezzel az egyezséggel 2022-ig bebiztosította magát a sorozatban, a véglegesítéshez mindössze csak formalitásokra van szükség.

mexico-2018-tavoli

A Racing Point várhatóan nem cseréli le pilótáit

Előreláthatólag a 2020-as Formula-1-es szezonban is Sergio Perez és Lance Stroll alkotja majd a Racing Point pilótapárosát, ezt nyilatkozta Otmar Szafnauer csapatfőnök a Reuters lapjának. Az idei nem a legkönnyebb szezonja az istállónak, mindössze a nyolcadik helyet foglalja el a konstruktőri tabellán, de a vezetés abban bízik, hogy a formajavulásukban a két aktuális pilóta jövőre is közreműködik.

perez-stroll-portre-2019

"Lance fiatal még, sok benne a potenciál. Teljesen új csapatba került, ahol időbe telik, amíg mindenkit megismer és megveti a lábát, de ebben jól halad. Sokat tanítjuk őt, amiben Sergio is segít nekünk. Ő már régóta velünk van, és szerintem jó párost alkotnak ketten" - nyilatkozta Szafnauer.

Egy képen az F1 mind a 100 pole-pozíciósa

Az alábbi grafikán Max Verstappennel bezárólag minden versenyző neve szerepel, aki valaha Formula-1-es rajtelsőséget szerzett.

Chandhok kirúgná Bottast és Vettelt, visszahozná Alonsót

A korábbi F1-es pilóta, a jelenleg a Sky Sports szakértőjeként dolgozó Karun Chandhok írt egy rövid "álomfelállást" a 2020-as Formula-1-es szezonra - mondhatnánk, hogy vegyük komolyan a szavait, hiszen a Ferrari egyszer még valós érvként is megpróbálta felhasználni Kanada után...

De félre a tréfával, Chandhok ötlete szerint a következő felállás pezsdítené fel igazán az élen állók csatáját az F1-ben:

Mercedes: Lewis Hamilton, Esteban Ocon
Ferrari: Charles Leclerc és Fernando Alonso
Red Bull: Max Verstappen és Sebastian Vettel

Mit szólnátok hozzá?

chandhok

fotó: dppi

Ez fájhatott: ritkán látható ütközés a pódiumon

Nyck De Vries kapott egy "pofont" egy pezsgősüvegtől a Formula-2 hungaroringi hétvégéjén. Fiatalság, bolondság...

 

Különleges napot zárt az Indy 500 győztese a Hungaroringen

Simon Pagenaud személyében az IndyCar is képviseltette magát a nagy kavalkáddal járó Formula-1-es Magyar Nagydíjon. A francia pilóta a Renault vendége volt, de a videó tanúsága szerint mindenhol szívélyesen fogadták őt. Még száguldó riporterünknek, Mészáros Sándornak is szerencséje volt hozzá. Pagenaud stílusosan köszönt el a helyszíntől, ugyanis a 70. kör végén ő maga intette le a futamot.

A rajtot megelőzően szerkesztőségünknek is lehetősége volt leülni vele egy beszélgetésre, amely során elárulta, szívesen beugrana egy F1-es versenyre.

Évfordulójukat ünneplik Raikkönenék

"Minden nap szeretve és tisztelve érzem magam. Ma visszatérünk a tetthelyre a gyönyörű Toszkánába, hogy megünnepeljük a szerelmünket és a harmadik évfordulónkat" - írta közösségi oldalán Kimi Raikkönen felesége, Minttu.

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Every day I feel loved and respected Today we are back at the crime scene in beautiful Tuscany celebrating our love and the third anniversary#allofmelovesallofyou

Minttu Räikkönen (@mintturaikkonen) által megosztott bejegyzés,

Zalaegerszegen tesztelik a Roborace autóját

A zalaegerszegi tesztpályáról posztolt a sofőr nélküli autót tesztelő Roborace csapata - ez a Season Alpha egyik állomása:

 

12 milliárd forintba került a Magyar Nagydíj

Egy érdekes adat az idei Magyar Nagydíjjal kapcsolatban: idén 12,1 milliárd forintnak megfelelő dollárt kellett átutalni a Formula-1 jogtulajdonosának. Ez a tavalyinál 1,2 milliárddal több, a hat évvel ezelőttinek a duplája, a válság előtti szintnek pedig nagyjából a négyszerese. A növekedés részben a forint gyengülésével magyarázható - írja a g7.hu. A portál részletesebb cikke ezen a linken olvasható!

olléiván

fotó: Ollé Iván

Így tomboltak a ghánai rajongók, mikor Hamilton megelőzte Verstappent

Samuel Moses Opoku-Agyemang videóját a Formula-1 hivatalos közösségi csatornáin is megosztották: a reakció mindent elmond arról, milyen nagy a Hamilton iránti rajongás Ghánában, egy országban, amelyről az F1 kapcsán általában keveset beszélünk.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

This is what it means

Három lányt és két versenyautót fotóztunk

Az Autósport és Formula Magazin népszerű Egy lány, egy autó rovatának kulisszái mögé pillantunk be. A kamerák kereszttüzébe a Mogul Racing Team Formula BMW-je és Suzuki Swiftje, valamint három csinos modell, Anikó, Krisztina és Szilvia kerültek.

Az AFM Motorsporthíradó teljes augusztusi adása itt nézhető vissza.

65 méteres repüléssel zárta le a futamot a WRC világbajnoka

Sebastien Ogier stílusosan fejezte be a hétvégi Finn Ralit: az utolsó szakasz utolsó méterein lévő ugratón padlógázzal ment át és a mérések szerint hatvanöt métert repült, amellyel megnyerte ezt a különszámot a verseny során.

A ferrarisok a Hungaroring paddockjában is összecsaptak egymással

Finommotoros mozgásukat és szem-kéz koordinációjukat is próbára tették a Ferrari Formula-1-es pilótái a Magyar Nagydíj hétvégéjén. Sebastian Vettel és Charles Leclerc távirányítós autókkal álltak ki egymás ellen a paddockban. A szűk téren nem volt egyszerű dolguk, de a versenyzői beállítottságuk felszínre tört, így hamar az lett az egyetlen céljuk, hogy a másikat legyőzzék.

Közel az F1 a 22 futamos versenynaptárhoz

Szinte borítékolható, hogy a 2020-as Formula-1-es szezon 22 futamot foglal majd magában, állítja Toto Wolff. A Mercedes csapatfőnöke elárulta, a bővítés elsősorban az erőforrások miatt volt kérdéses, ugyanis egy pilóta már idén is mindössze három belső égésű motort használhat el. Többet viszont jövőre sem kaphat büntetés nélkül, a motorgyártóknak alkalmazkodniuk kell az egyre növekvő megbízhatósági elvárásoknak.

f1-start-france-2019

"Dióhéjban elmondható, hogy gyakorlatilag megegyeztünk a 22 futamban. Hagynunk kell, hogy a Liberty tegye a dolgát, ami az F1 gyarapítása. Ha támogatókat tudnak idecsábítani, akkor mögéjük kell állnunk. A vita tárgya az volt, hogy megváltoztassuk-e a technikai szabályzatot, de ez a bővítés nem adhat okot arra, hogy növeljük a megengedett komponensek számát" - nyilatkozta Wolff.

A naptár meghosszabbodása egyben azt is jelent, hogy a Spanyol Nagydíjtól nem válik meg az F1. Mivel 2020-ban Vietnám és Hollandia is csatlakozik a száguldó cirkusz körforgásába, így a katalán és a német hétvége került volna ki, ám előbbit a helyi vezetés támogatja, míg utóbbit már maga a névadó Mercedes sem, így csak Hockenheimtől kell búcsúznunk.

Ha nem indul a kedvenc pilóta, nem villannak a cicik sem

Mads Ostberg kapott "ajándékot" a 2017-es Finn Ralin, amikor egy hölgykoszorú sok mindent megmutatott neki a gyorsasági szakaszon - idén viszont nincs már helye a WRC-ben, úgyhogy a "Bocsi, de nincs több cici" felirat jutott a pálya mellé...

boobs

Videó: ilyen volt a magyar sportbírók előadása a Hungaroringen

A közönség jutalma sem maradt el... A "ForzaScudeia - A Magyar Autósport Rajongói Közösség" videója: