DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 25. csütörtök

Phillip Island helyett Adelaide utcáin rendezik a jövőben a MotoGP Ausztrál Nagydíját

Hosszú hónapok találgatása után a MotoGP Sports Entertainment Group (korábbi nevén Dorna Sports) bejelentette, hogy 2027-től az adelaide-i városi pályán rendezik az Ausztrál GP-t. A sokak által a világ legjobb motorversenypályájának tartott Phillip Island sorsa jó ideje a levegőben lógott azok után, hogy elmaradtak az évekkel ezelőtt ígért fejlesztések, ráadásul a MotoGP vezetősége inkább az F1-es futamnak otthont adó melbourne-i Albert Parkban látta volna szívesen a versenyt. Victoria állam inkább maradt volna a Phillip Island-i helyszínnél, ám végül egy másik állammal, Dél-Ausztráliával kötöttek megállapodást.

phillipisland2

A szerződés hat évre szól, azaz 2027-től 2032-ig rendezik az új helyszínen az ausztrál fordulót. A közlemény szerint a csütörtökön bemutatott nyomvonal a Formula-1 által 1985 és 1995 között használt pálya vonalvezetésének alapjait követi, de mint azt hangsúlyozzák, a MotoGP biztonsági standardjai által megkövetelt módosításokkal. A nyomvonal nagyjából 4195 méter hosszú lesz 18 kanyarral Adelaide belvárosi utcáin, ezzel ez lesz a motorsport királykategóriájának első ilyen jellegű helyszíne és futama. Carlos Ezpeleta, a MotoGP SEG sportigazgatója hangsúlyozta, hogy nem kötöttek kompromisszumokat az első számú prioritásként kezelt biztonság terén, de a kalkulációk szerint akár 340 km/h-s órás tempót is elérhetnek majd az új helyszínen a MotoGP-s gépek. Az első adelaide-i futamot 2027 novemberében rendezik majd.

adelaide-motogp

Jack Miller jelenlétében mutatták be a tervezett nyomvonalat (Fotó: Yamaha Motor Australia)

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Már a Holland Nagydíj pályabemutató videója is itt van

A 4,3 kilométeres zandvoorti pályán az egyenesek nem túl hosszúak – a legnagyobb is csak 678 méter –, a 180 fokos első kanyar viszont tartogatott a múltban bőven izgalmat.

Az idei Ferrari és a V8-as motorhang

Hogy tetszik ez a kombináció?

Szenzációs felvétel az 1961-es Monacói Nagydíjról

Kiváló minőségű négyperces videó Stirling Moss nagy győzelméről a hercegségi pályán.

Még az állatvilágot is érdekelte a WRC Chilében

Az alábbi videón az látszik, hogy még egy csiga is felemelte a fejét és végignézte, ahogy elfordul előtte egy WRC a rali-világbajnokság chilei futamán:

 

Már mutatunk is egy Verstappen-kört Zandvoortból

Hivatalosan is bejelentették, hogy a Formula-1 2020-ban Hollandiában is versenyezni fog, ott lesz a naptárban Zandvoort. A pályán Max Verstappen korábban már végigment a Red Bull-lal, mutatunk is erről egy videót:

 

Vettel bokszkiállásra utasítja a Ferrarit, a két Haas nem bír magával - így szólt a csapatrádió Barcelonában

A Spanyol Nagydíj legjobb rádióüzenetei erre a linkre, vagy alább a Youtube-ra átkattintva megtekinthetők:

A kör, ami plusz egy pontot jelentett Hamiltonnak

Barcelonában szerezte meg első olyan pontját Lewis Hamilton, amelyet a versenyben futott leggyorsabb körért kapott - a hajrában, egész pontosan az 54. körben, lágy gumikon repesztett egy 1:18,492-t, ezzel szűk három tizedmásodpercet vert Valtteri Bottas leggyorsabb körére. Érdekesség, hogy a futam harmadik leggyorsabb köre ennél jóval lassabbra sikerült, Max Verstappen 1:19,769-cel jegyezhette ezt fel. Egyelőre egyébként csak Charles Leclerc-nek van két leggyorsabb körért járó extra pontja, rajta kívül Hamilton, Bottas és Pierre Gasly gyűjtött be egyet-egyet.

Pályafutása legjobb eredménye után ült be stúdiónkba a magyar raliversenyző

Német László a harmadik helyet szerezte meg az idei Miskolc Ralin, ezzel eddigi pályafutása legjobb eredményét szállította - az Autósport és Formula Magazin Ralihíradójának stúdiójában beszélt minderről.

Neymar is beköszönt a Red Bull új motorhome-jába

A Paris Saint-Germain két brazil futballistája, Neymar és Daniel Alves is meglátogatta a hétvége egyik "sztár" épületét, a Red Bull vadonatúj luxus motorhome-ját:

 

Egyértelmű: videós összehasonlítás a Mercedesről és a Ferrariról Barcelonában

Ha az F1-ben már szabad szemmel is simán meg lehet állapítani, akkor az bizony teljesen egyértelmű: márpedig a Mercedes és a Ferrari közötti különbséget a lassú kanyarokban zongorázni lehetett Barcelonában. Íme Valtteri Bottas és Sebastian Vettel időmérős köre összehasonlítva:

Elbeszélgetett a Haas csapatfőnöke a nagydíj után a pilótákkal

Parázs összecsapás történt a Spanyol Nagydíj utolsó köreiben a két pilóta, Kevin Magnussen és Romain Grosjean között, amely során a dán kétszer is kiterelte a franciát a pályáról. A levezető körön ezt az üzenetet kapták Günther Steiner csapatfőnöktől:

„Kevin, akihez először odamész, én legyek, légy szíves.”

„Romain, Günther vagyok, kezelésbe fogom venni ezt az ügyet. Maradj higgadt, gyere vissza nyugodtan. Majd utána beszélünk, de kérlek, maradt higgadt. Köszönöm.”

Ezt hívják szerkesztői bravúrnak: sikerült hatperces összefoglalót gyártani a Spanyol Nagydíjról

Garantáljuk, hogy minden lényeges esemény benne van. A videó erre a linkre, vagy alul átkattintva megtekinthető!

A bokszutcában a Mercedes helyett a McLaren szerzett kettős győzelmet

A Spanyol Nagydíj leggyorsabb bokszkiállásainak listáján Carlos Sainz és Lando Norris szerepel az első és második helyen 2,07, valamint 2,14 másodperces kiállásával. A duplázó McLaren mögött a Williams következik Robert Kubica 2,16 másodperces kerékcseréjével. A hétvégét domináló Mercedes éppen hogy belefért a top 10-be.

 

Ez akkora ugratás volt, hogy ejtőernyő kellett a landoláshoz

Fogalmunk sincs, pontosan mekkorát ugratott ez az őrült motokrosszos, ám ahhoz elég magasra jutott, hogy az ejtőernyője időben kinyíljon. Ne próbáld ki otthon.

 

Nem ez lesz a dupla bokszkiállások iskolapéldája

A vasárnapi Spanyol Nagydíjon egy biztonsági autós fázist meglovagolva igyekezett a Toro Rosso egy kettős kerékcserét lebonyolítani, kevés sikerrel. Egyik autóhoz sem értek oda időben a kerekek, és a procedúra körülbelül kétszer annyi időbe telt, mint a Mercedes Kínában bemutatott kiállása.

Toro Rosso:

Mercedes:

A Daimler távozó igazgatója miatt ragadtak bajuszt a Mercedes pilótái

A Spanyol Nagydíj volt az utolsó alkalom, hogy Dr. Dieter Zetsche aktív tagként megfordult a Mercedes garázsában, a szakember ugyanis 43 év után maga mögött hagyja pozícióját a német óriásvállalatnál. Ebből az alkalomból Lewis Hamilton és Valtteri Bottas úgy döntött, egy közös kép erejéig megviccelik a nagyfőnököt. Még az FW10-es is saját arcszőrzetet kapott.

zetsche-bajusz-mercedes

mercedes-bajusz-fw10

Forradalmi F1-es újítás a McLarennél: sörcsapot fejlesztettek a paddockba

A rajongók régóta várják, hogy az F1 történetének második legsikeresebb csapata, a McLaren végre ismét úttörő legyen egy-egy döntő fontosságú technikai megoldásban - ez most a Spanyol Nagydíj hétvégéjén végül is megtörtént, de nem egészen úgy, ahogy azt a jóhiszemű nézők elképzelték. Zak Brown és Carlos Sainz szombaton a McLaren motorhome-jában nagy médiaérdeklődés mellett mutatta be azt a sörcsapot, amiből a csapat szponzorának aranyszínű nedűje csorog. Mondjuk legalább alkoholmentes, és ha az autót közvetlen módon nem is gyorsítja, a csapat bankszámlája biztosan jelentősen dagad tőle, ami szintén nem hátrány.

Miből tudjuk, hogy Hamilton riválisként tekint Bottasra?

Például abból az összehasonlításból, amely megmutatja, hogyan gratulált a brit a finn pilótának a tavalyi oroszországi és az idei barcelonai időmérőt követően.

Wickens az ebédlőasztal körül gyakorol az oválokra

Attól még messze van, hogy újra versenyautóba ülhessen, de a tavaly augusztusban Poconóban súlyos balesetet szenvedett Robert Wickens életkedve és humorérzéke továbbra is az egekben: most, amikor kilenc hónap után először láthatta újra otthonát, rögtön megtalálta a lakásban is az oválpályát, így ő is megkezdhette a "gyakorlást" a közelgő Indy 500-ra. És ahogy az a versenypályán lenni szokott, itt is tapad rá egy üldöző szélárnyékból...